פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
סוף עידן הלייק

סוף עידן הלייק

שפיות זמנית | 9/9/2019 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

בכל יום מתקבלים ברשת החברתית אינסטגרם כ-4.2 ביליון לייקים בממוצע. ביולי האחרון, הרשת החברתית הודיעה שהיא מתכננת להעלים את האפשרות לראות את הלייקים באופן פומבי, כך שמתמשים עדיין יוכלו לראות כמה לייקים הם קיבלו, אבל מי שעוקבים אחריהם - לא. אדם מוסרי, מי שעומד בראש אינסטגרם, אמר שמטרת המהלך היא להקטין את מידת הלחץ שמופעל על המשתמשים להתחרות על כמות הלייקים שהפוסטים שלהם מקבלים. "אנחנו רוצים שאנשים יהיו פחות מוטרדים בנוגע כמות הלייקים שהם קיבלו באינסטגרם ויבלו יותר זמן בהתקשרות עם אנשים שאכפת להם מהם", הוא אמר.

לפי מחקרים, הפידבק המידי של הלייקים יכול לגרום לעלייה מהירה בהערכה העצמית של אנשים, אבל יכולה גם לגרום לירידה, במידה שהם לא קיבלו כמות לייקים מספקת. בימים האחרונים פורסם שגם בפייסבוק מתנהל פיילוט שעתיד למחוק את הלייקים מהרשת החברתית, על מנת לשפר את המצב הנפשי של משתמשיה. האם מנהליהן של הרשתות החברתיות אכן פועלים מתוך דחף מוסרי, בשל המחקרים הרבים שמצביעים על הקשר בין שימוש ברשתות החברתיות לדיכאון, או שישנו אינטרס אחר מאחורי פעולותיהן? קשה עדיין לומר. 

האם לדעתכם המהלך עשוי באמת לשפר את המצב המנטלי של המשתמשים, או שהדחף להשוות את עצמנו לאחרים ימשיך גם הרבה אחרי היעלמותו של הלייק?

 


תגיות:

עוד בבלוג של שפיות זמנית

בכתבה שהתפרסמה השבוע בעיתון היומי המקוון לנשים 'פוליטקלי קוראת', כותבת נטע עמית, כי בשנים האחרונות...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.