לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
די לפגיעה בילדינו! הצטרפו להפגנה!

די לפגיעה בילדינו! הצטרפו להפגנה!

יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות | 25/8/2019 | הרשמו כמנויים

אז מה קרה בשבועיים האחרונים במאבק למען הפסיכולוגיה הציבורית?

אמל"ק - אני לא עשיתי כלום די לפגיעה בילדינו! הצטרפו להפגנה! 1 אבל שיאללה איזו חבורת פעילים יש לנו שעובדת ומזיעה (תרתי משמע) למען כולנו! 
ולכן - חובה על כל אחד ואחת מאיתנו להתייצב מחר בהפגנה ולתת גב - למזכירות, לפעילים, לפסיכולוגיה הציבורית, ובראש ובראשונה - למטופלים שלנו!

***********

אז לפני כמעט שבועיים, ארזתי כמה מזוודות, כמה ילדים, בעל, ונסעתי לי לחופשה. סוף אוגוסט, כולם בחו"ל. יהיה שקט. לא?
אז לא.
רצה הגורל וביום שבו טסתי הכריזו ארגוני המורים על סכסוך עבודה בכוונה שלא לפתוח את שנת הלימודים. והעילה? (בין השאר) הרפורמה בחינוך המיוחד.
השעה עוד לא הייתה 8 בבוקר (אני כבר עמוק בבידוק הביטחוני של נתב"ג) וקבוצות הוואסאפ רועשות, ספירת ההודעות כבר מגיעה למספרים תלת ספרתיים ואני כוססת ציפורניים: הבטחתי לעצמי שאני יוצאת לחופש. לא נכנסת לקבוצות. מתנתקת. מבלה עם המשפחה. 
אבל!!
סכסוך עבודה? מצטרפים? לא מצטרפים? מכריזים? לא מכריזים? ההסתדרות בהדממה, יש נוהל חריגים, איפה מקומנו, האם נכון ערכית, האם נכון אסטרטגית...
כמה שיחות וואסאפ פרטיות (טוב, זה כבר מותר, הבטחתי רק לא להיכנס לקבוצות, לא?) אני קצת זורקת עצות ורעיונות, מפנה לאנשים החשובים והטובים שמלווים אותנו (בייעוץ האסטרטגי, בהסתדרות, ביח"צ) שולחת עוד כמה טיפים ו... עולה למטוס.

4 שעות אח"כ אני נוחתת וסקרנית לדעת - מה החליטו במזכירות החטיבה בהיעדרי (תזכורת - המזכירות היא כמו הממשלה של החטיבה, בגדול).
גילוי נאות - הייתה לי עמדה מאוד מוצקה באשר למה אנחנו צריכים לעשות. לדעתי לא היינו צריכים להכריז סכסוך עבודה באותו היום. אבל - גם לא נכחתי בכל השיחות וההתייעצויות והעברתי מסר מאוד ברור למזכירות: אתם שם. אתם יודעים את כל הפרטים. אתם מחליטים.


- פרסומת -

והם החליטו. (והחליטו נכון די לפגיעה בילדינו! הצטרפו להפגנה! 2) ולא הכרזנו סכסוך עבודה.

עוד לא חזרתי מהחופשה, אז עוד לא התעדכנתי בכל אלפי ההודעות שמחכות לי. אבל באותו ערב ישבתי עם בעלי, בארץ זרה, עם מאות הודעות ירוקות בטלפון, ובעיניים נוצצות אמרתי לו - שייייייאאאאאללה איזו מזכירות יש לחטיבה הזאת! היו הרבה סיבות לא נכונות להכריז על סכסוך עבודה באותו יום (וגם כמה נכונות, אגב) אבל המזכירות קיבלה את ההחלטה הנכונה (לדעתי), האמיצה והיעילה.

ומאז הם ממשיכים לעבוד, במרץ, באוגוסט. לא רק המזכירות. גם חברי הצוות המוביל של התנועה, והרבה מחברי הועדים בהפ"י, צוות 'מטבחון הרפורמה בחנ"מ' שהוא צוות בינארגוני שמתכלל את כל העבודה בנושא, ועוד ועוד צוותים...

ובין לבין (אוגוסט, ילדים, אין מסגרות, חופשות, היערכות לשנה הבאה) הם גם הרימו שת"פים, תיאמו פגישות עם בכירים במשרד החינוך (וזה בלי לדבר על כל שאר הנושאים שאנחנו עוסקים בהם שלא קשורים לרפורמה בחנ"מ, שלא לומר כל הנושאים שאין לי מושג שהם התעסקו בהם בשבועיים האחרונים כי עוד לא התעדכנתי די לפגיעה בילדינו! הצטרפו להפגנה! 3). אז בין לבין גם יש מחר הפגנה! עם הרבה ארגונים נוספים שבאו להגיד די! לא על חשבון הילדים! לא הרפורמה בחנ"מ, לא ביטולי ההחזרים בהתפתחות הילד, לא ולא ולא.

ולנו הפסיכולוגים יש הזדמנות פז להשמיע את קולנו (השלטים כבר מוכנים, הנאומים כבר כתובים) ולהראות את נוכחותנו ולהצטרף לקריאה שלא עוד!

צאו להפגין! אני אהיה איתכם בליבי!

ושאפו ענק לכל העוסקים במלאכה שמגיע להם כל כך כל כך הרבה פרגון (וקהל מעודד בהפגנה מחר). 
אלוהים תעשה שלא שכחתי אף אחד...

Ravit Belsky Yifat Sade Tal Shani - Sherman Gal Tamim Sikuler רונית גלר@יובל הירש Dor Terracini Elite Mardo Yoav BA Andrea Sivan Silvana HekierAdi Shirazki
Rotem Rotman Shai Itamar Ben Duek Stav Rave
Erez Balanow Noam Yitshaki Oshrat Orgad Alona Roded יורם שליאר 
התנועה למען הפסיכולוגיה הציבורית
חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות המח"ר
ועד החטיבה ההתפתחותית בהפי
החטיבה החינוכית בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל
פסיכולוגיה קלינית מדוברת
Israel Psychology Association


- פרסומת -


- פרסומת -


תגיות:

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: איגודים מקצועיים, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה קלינית
גל רגב שוורץ
גל רגב שוורץ
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון
אליוט גרהם
אליוט גרהם
פסיכולוג
ירושלים וסביבותיה, אונליין (טיפול מרחוק)
סיון יוסף
סיון יוסף
פסיכולוגית
רחובות והסביבה
ד"ר שירי בקר
ד"ר שירי בקר
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, טיפול מרחוק דרך האינטרנט, רמת גן והסביבה
שלומית צור
שלומית צור
פסיכולוגית
שרון ושומרון
מיכאל אמיר
מיכאל אמיר
עובד סוציאלי
תל אביב והסביבה

עוד בבלוג של יו"ר חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.