פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
המסע לעבר השכר - פגישה ראשונה במשרד האוצר

המסע לעבר השכר - פגישה ראשונה במשרד האוצר

יו"רית חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות | 16/1/2019 | הרשמו כמנויים

בעקבות המכתב ששלחנו לסגנית הממונה על השכר במשרד האוצר, אתי גבאי, לפני כחודש, ולמרות שהסכמי המסגרת עדיין לא נידונים ולא החל מו"מ על השכר במשק, נערכה בשבוע שעבר פגישה במשרד האוצר אליה הגענו אנוכי וחברת המזכירות (הנפלאה!) יפעת שדה!!

אני שמחה לדווח שהפגישה התנהלה ברוח טובה ומתוך הקשבה הדדית. בלט הרצון של כלל הגורמים במשרד האוצר לשמוע ולהבין את בעיות השכר וההעסקה מהן סובלים הפסיכולוגים בשירות הציבורי. גם במקומות בהם לא הסכמנו - השיח היה ענייני ומתוך רצון להבין ולראות איך ניתן לשפר.

בפגישה הוצגו בפני גבאי וצוותה ההיסטוריה של הפסיכולוגיה הציבורית וייצוג הפסיכולוגים, הסקציות השונות, בעיית העבודה מעבר לשעות ללא תשלום, עומס העבודה והשחיקה הגדולים וכלל הנושאים שפורטו במכתב. האוצר, מצידו, רואה בעבודה בחלקיות משרה כמקור העיקרי לרוב בעיות השכר שלנו ושם נדרשנו להסברה מאסיבית איפה הטענה הזו נכונה ואיפה העלאה בהיקפי המשרה לא באמת פותרת את כל הבעיות (וגם פעמים רבות לא אפשרית!).
בנוסף, גבאי, בתפקידה הקודם שימשה כראש אגף אכיפה במשרד האוצר ובמסגרת תפקיד זה עסקה רבות בהפרות שכר והיא הדגישה שוב ושוב שלא תקבל הפרות שכר (שכידוע לכולנו, רווחות בתלושינו) והביעה נכונות לסייע בנושא ככל שיידרש.

אז כאמור, עד שלא ייפתח המו"מ על הסכמי המסגרת לכלל המשק לא ניתן להתחיל במו"מ על שכרינו, ובכל זאת - לאחר התעקשות מצידנו - הוחלט כי נמשיך לקיים פגישות סדירות על מנת להתחיל עבודה על בעיות נוספות שאינן רק שכר גרידא.

הפגישה הבאה מתוכננת לעוד מספר שבועות, לאחר שייפגשו באוצר עם שלל מעסיקינו וישמעו מהם. נמשיך לעמוד על המשמר ולוודא שהרוח החיובית והרצינית איתה התחילו השיחות עם האוצר תישמר ושהעבודה העניינית למציאת פתרונות עבור בעיות השכר והתקינה בפסיכולוגיה הציבורית תימשך בקצב מספק.

stay tuned :)


עוד בבלוג של יו"רית חטיבת הפסיכולוגים בהסתדרות

שמעתם על "קרן ידע"?  קרן ידע היא קרן של הסתדרות המח"ר, המממנת השתלמויות וקורסים להעשרה לחברי...
בהמשך לפוסט הקודם בנושא  לצערנו המשך השתלשלות האירועים קשה וכואבת והחטיבה נאלצת להגן על זכויותיהם...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.