פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
יש שמים בתוכי

יש שמים בתוכי

עלון פסיכולוגיה עברית | 26/4/2013 | הרשמו כמנויים

בשבוע החולף סערו השמיים - 'שמיים פתוחים' נסגרו בקול מחאה כשאלפי נוסעים מקורקעים לאדמה. זה לא הפריע כמובן לשמיים להיפתח מעצמם ולהמטיר על הארץ גשם נשכח. הכל בידי שמיים?
ובינתיים באתר הארצי שלנו  - שניאור הופמן מציג טכניקת שימוש טיפולי בכרטיסי TAT, שנועדה לעקוף הגנות לא אדפטיביות בטיפול בילד בעל עבר טראומטי. רננה אלרן האזינה לפסיכואנליטיקאי האיטלקי ד"ר ריקרדו לומברדי העוסק בהבנה קלינית של הגרעין הפסיכוטי בנפש ושל הגוף במצבים מנטליים ראשוניים, ומביאה בסקירתה שלושה תיאורי מקרה מרתקים. מאה שנים לאחר שנשים צעדו על גבעת הקפיטול בדרישה לקבל זכות בחירה, מראיין הפסיכולוג אייל שדה את ברבי (הבובה) ומנסה להבין יחד איתה האם האישה של היום באמת יותר משוחררת או שעודנה נתונה למבט הממשטר של החברה הפטריאכלית?
באגף הבלוגים - פרופ' עמיה ליבליך מתענגת על 'סחרחורת' - ספרו של הסופר הגרמני וינפריד גיאורג זבאלד. גם רות נצר עוסקת בביקורת תרבות ומנתחת את הסרט 'יצרים' של אנטוניוני, שבמרכזו היחס בין המציאות המצולמת לבין ההזיהד"ר עופר גרוזברד תוהה וגם מסביר כיצד אפשר לסרב 'נכון' ? ושמואל ברנשטיין טוען שהמרחב הוירטואלי מחליף את כיכר העיר בה נערפים ראשים לקול צהלת ההמון ולוקח כמקרה מבחן אקטואלי את ההתנגדות הציבורית למחיקת חובותיו של הטייקון נוחי דנקנר.
נאחל לכם קריאה נעימה, וניפרד בברכת שמיים בהירים - בחוץ וגם בפנים.
"להסתובב זה לא אומר להיות חופשי
יש שמים מעליי יש בתוכי שמים
מוכן הכל לא מפחד עד שארגיש
יש שמים בתוכי יש בתוכי שמים מעליי "
(מילים ולחן: אביב גפן ואביתר בנאי)

עוד בבלוג של עלון פסיכולוגיה עברית

השבוע חגגו רבים את ליל הסדר בביתם, רחוקים מבני משפחתם - מי בזוג, מי בקרב משפחה מצומצמת ומי לגמרי לגמרי...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.