לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
23.3.2011: תכנית "חוסן": היועצות מסרו למורות, שמסרו לתלמידים, שהעמידו הצגה לתפארת

23.3.2011: תכנית "חוסן": היועצות מסרו למורות, שמסרו לתלמידים, שהעמידו הצגה לתפארת

שפיות זמנית | 23/3/2011 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

ילדים מבלים זמן רב בבית הספר, דבר המאפשר התפתחותם של יחסים קרובים לטווח ארוך עם מוריהם. על רקע זה, פיתח מרכז "חוסן" (ע"ש כהן האריס - העמותה לילדים בסיכון) מודלים חלוציים להתערבות בעזרת מחנכי הכיתות. לאחר מבצע "עופרת יצוקה", בתחילת שנת 2009, החלה לפעול תכנית "היום שאחרי"  בבתי ספר בדרום. ניתן לעיין בה במלואה באתר שפ"י. 

באתר התכנית מתואר השיפור שחל הן אצל הילדים, הן אצל ההורים שילדיהם השתתפו בתכנית והן באווירה הבית-ספרית כולה. כמו כן, מתואר יישום של הלמידה גם לאירועי דחק יומיומיים, כמו מבחן או אלימות. התוכנית פועלת כיום ב17 ערים, ב200 בתי ספר וב-כ70 גני ילדים ולמעלה מ150,000 ילדים נחשפו אליה עד כה. במחקר שנעשה אחרי עופרת יצוקה באשקלון נמצא כי בבתי הספר שעברו את התוכנית לפני עופרת יצוקה נמצאו אחרי מבצע עופרת יצוקה 50 אחוז פחות ילדים שסבלו מPTSD - ממצא מרשים! 

אז... היועצות קיבלו את התכנית מצוות חוסן, ומסרו אותה למורים המחנכים, שמסרו את התכנית לתלמידים. והתלמידים? העלו הצגת סוף שנה מרגשת, בה הם מציגים את העקרונות השונים שלמדו בתכנית, בצורה חיה ומלאת חן. בהצגה מסופר על ילד שהוריו מחליטים לעבור להתגורר, דווקא, באשקלון... והוא "מת מפחד"!
עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.