לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
"ניתוחים כפויים והפרדה של אם ובתה זה החומר ממנו עשויים הסיוטים"

"ניתוחים כפויים והפרדה של אם ובתה זה החומר ממנו עשויים הסיוטים"

שפיות זמנית | 3/12/2013 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

הטלגרף הבריטי מפרסם היום את הסיפור המזעזע של תיירת איטלקייה שאושפזה בכפייה בבריטניה על רקע של התקף חרדה והפרעה דו-קוטבית. במהלך האשפוז, שארך מספר שבועות, הורדמה האישה, בוצע בה ניתוח קיסרי מבלי שנתנה את הסכמתה לכך, והתינוקת נלקחה ממנה ע"י רשויות הרווחה הבריטיות. גם ב"הארץ" התפרסמה כתבה אודות המקרה:

"פרסום הסיפור עורר סערה בבריטניה, וארגוני זכויות אדם רבים מהרו לגנות את התנהלות בתי המשפט ורשויות הרווחה. סאמי צ'אקברי, מנהלת ארגון זכויות האדם 'ליברטי', אמרה בראיון לגרדיאן כי המקרה הינו 'דיסטופיה שמקורה במדע בידיוני שאינו ראוי שיקרה בדמוקרטיה כמו שלנו. ניתוחים כפויים והפרדה של אם ובתה זה החומר ממנו עשויים הסיוטים'. היא הוסיפה כי 'מי שאחרי לזה יתקשה להגן על כך הן מבחינת החוק והן מבחינת ההגינות'.

חבר הפרלמנט הבריטי ג'ון המינג הודיע כי יעלה את המקרה לדיון בפרלמנט השבוע. המינג הסביר לעיתון אינדפנדנט כי הוא מקווה כי בעקבות המקרה, אזרחי בריטניה 'יתעוררו מהשאננות לגבי הפרקטיקות המושחתות של בתי המשפט לענייני משפחה'. חבר הפרלמנט אף הוסיף כי 'יתכן וזוהי הפרת זכויות האדם החמורה שראיתי. לא התייחסו אליה כאל בן אדם'."

 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

במאמר שמתפרסם השבוע במהדורה האינטרנטית של הניו יורק טיימס בוחן פרופ' גארי גטינג את השאלה 'האם ניתן להוכיח...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.