לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
 
בעיית התדמית של הפסיכותרפיה

בעיית התדמית של הפסיכותרפיה

שפיות זמנית | 12/10/2013 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

"הפסיכותרפיה בדעיכה. בין השנים 1998 ל-2007 חלה ירידה של 34% בכמות החולים שקיבלו טיפול פסיכותרפי במרפאות החוץ בארה"ב, לעומת עליה של 23% באלה המקבלים טיפול תרופתי". כך פותח הפסיכולוג הקליני ברנדון גאודיאנו את מאמרו שהתפרסם לפני כשבועיים ב"ניו יורק טיימס".

בהמשך המאמר סוקר גאודיאנו נתונים המצביעים על היעילות הגבוהה של הפסיכותרפיה גם ביחס לתרופות, כמו גם נתונים המצביעים על כך שמטופלים מעדיפים פי 3 פסיכותרפיה על טיפול תרופתי. מכאן מסיק גאודיאנו כי לפסיכותרפיה יש בעיית תדמית; "אין לפסיכותרפיה לובי כמו שיש לחברות התרופות" הוא כותב, ומתייחס לכך שההשקעה בפרסום או במחקר פסיכותרפיה לא מתקרבים להיקפים המקובלים במחקרי תרופות.

רוצות לשמוע על הפתרונות שהוא מציע ועל הצעות הייעול? היכנסו למאמר.

 

 

 

 


תגיות:

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא: פסיכותרפיה, פסיכולוגיה במדיה ובתקשורת, פוליטי
ד״ר דליה שטרנברג
ד״ר דליה שטרנברג
חברה ביה"ת
שרון ושומרון, אונליין (טיפול מרחוק)
לינור שגיא
לינור שגיא
יועצת חינוכית
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון, פתח תקוה והסביבה
רחל כהן
רחל כהן
פסיכולוגית
ירושלים וסביבותיה
מוטי סיון
מוטי סיון
פסיכולוג
חיפה והכרמל, אונליין (טיפול מרחוק)
אלה ליובזנוב קיבריק
אלה ליובזנוב קיבריק
פסיכולוגית
תל אביב והסביבה, שרון ושומרון
אוריאל רוס
אוריאל רוס
עובד סוציאלי
תל אביב והסביבה, רמת הגולן, טבריה והסביבה

עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

כפיר בכפיר ב13/10/2013

מבלי לקרוא המאמר. יש בעיה בפסיכותרפיה וגם בתרופות.
התרופות -אנשים מסיבות רבות לא רוצים אותן (לא כאן המקום להיכנס לנימוקים שלהם) ולעתים עוד יותר קרובות התרופות למצוקות חיים [נוגדות דיכאון וחרדה] לא משפיעות או לא מטפלות.
פסיכותרפיה- לרוב ארוכה מידי, ועוסקת בתכנים רבים. היום עדיין בארץ וגם בעולם יש ויכוח מהו טיפול מועיל ויעיל. שום גישה טיפולית לא יותר טובה מהאחרת , ומי שטוען כך נגוע באפקט הציפור של פדרו....

צביאל רופאצביאל רופא13/10/2013

הפסיכיאטריה אחראית לפגיעה קשה בתדמית הפסיכותרפיה?. במונחים כלכליים, הפסיכותרפיה בישראל, היא שוק המגלגל הרבה כסף. אך שוק זה ניזוק קשות מהשם הרע שיוצא למדעי ההתנהגות; הציבור קורא השכם והערב כתבות מזעזעות בתקשורת על המתרחש בבתי החולים לחולי הנפש ולאחרונה כולנו גם נחשפים לתחקירים הנעזרים במצלמות נסתרות המתעדות זוועות בזמן אמת. נראה לי, שהציבור אומר לעצמו שוב ושוב: כל עוד יש לי ברירה אני לא אשים את הראש שלי בידי אנשים מהמקצוע הנורא הזה! כי מי מוכן לשים ראשו בידי פסיכולוגים בקליניקות, כאשר ברקע פסיכיאטריים, שהם הקולגות שלהם מאותו מקצוע עצמו, מתעללים באופן סדרתי ולאורך עשרות שנים בחסרי הישע בבתי חולים לחולי נפש?

ואכן, בשנים האחרונות יש הרבה מאוד אנשים מן השורה שלא נותנים אמון בפסיכולוגיה ולא סבורים שהיא בכלל יכולה להושיע, מה גם שהם בדרך כלל לא מסוגלים לראות את הקשר שבין ההליך הטיפולי לבין השיפור באיכות חייהם בסופו של דבר. ואולם, הם מחפשים דרכים אלטרנטיביות, כי הם גם אומרים לעצמם: הפסיכיאטריה הסדיסטית מזמן בגדה בייעודה, והפסיכולוגיה גם אימפוטנטית וגם מהווה מסחטת כספים, אז למה לנו להכניס ראש בריא למיטה חולה?
ראה גם -
http://www.e-mago.co.il/magazine-521.htm