פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי

הכורסה שממול- מאחורי הקלעים של הפסיכולוג בטיפול פסיכולוגי

אמיר וייס

אמיר וייס

בבלוג הזה אנסה להביא בצורה אותנטית ופתוחה את מה שמתרחש בטיפול מנקודת מבטו של המטפל. על אתגרים ודילמות מעולם הטיפול, על היבטים מקצועיים הנדרשים למילוי התפקיד, על העולם העשיר הזה שנקרא פסיכולוגיה, ובפרט- העושר והמורכבות שמתקיימים בכל תהליך טיפולי. יש הרואים בטיפול תהליך משותף בו המטפל והמטופל בונים יחד את סיפור חייו של המטופל, סיפור שיסייע לו להסביר את העבר, להכניס הגיון להווה ולהציע מה ניתן לשנות כדי להשפיע על העתיד. גם אנו, כפסיכולוגים, בונים את סיפור חיינו המקצועי. מנסים לתת לו פשר בכל רגע ורגע. אמר מי שאמר: "אני כותב כי אני לא יודע מה אני חושב עד שאני קורא את מה שאני אומר". בבלוג הזה אנסה ליישם אמירה זו הלכה למעשה, ובאמצעותו- לתת משמעות בהירה יותר לסיפור הפסיכולוגיה, כמקצוע שכבר מזמן הפך לחלק מהזהות האישית שלי.

אמיר וייס


מי אני?

פסיכולוג קליני מומחה, בעל קליניקה פרטית ביבנה, מטפל בילדים, נוער ומבוגרים בגישה דינאמית ובגישה קוגניטיבית-התנהגותית. אוהב מאד לבצע פעילות גופנית, על כל סוגיה, מאמין במשפט "נפש בריאה בגוף בריא" ומיישם אותו הלכה למעשה באמצעות שימוש בפעילות גופנית ככלי טיפולי, דרך קיום טיפולים פסיכולוגים במהלך הליכה או ריצה.

18 מנויים בבלוג

הירשם כמנוי בבלוג

מיין לפי: תאריך | צפיות | תגובות | א"ב

על המבחנים שמטופלים מעבירים את המטפלים שלהם

כיאה לפוסט ראשון בבלוג החדש- אתחיל בוידוי: 18 שנות לימודים. 18 שנים של מבחנים. ובכולן- לא נכשלתי במבחן אפילו פעם אחת. ולא סתם- טובי המורים והמרצים...
18/7/2021 | 1,892 צפיות