לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי

הערכה וניהול מסוכנות לאלימות – יום הכשרה

 

הערכה וניהול מסוכנות לאלימות – יום הכשרה

סדנא לעבודה קלינית עם הכלי HCR-20 גרסהV3

 

הסדנא תועבר על ידי מחבר הכלי

פרופ' סטיבן הארט

Prof. Stephen D. Hart

פרופ' לפסיכולוגיה ומומחה בינלאומי בתחום הערכת המסוכנות לאלימות

Simon Fraser University, Canada 

 

הסדנא תתקיים ב-13 לדצמבר 2016

באולם הרצאות במרכז לבריאות הנפש "לב השרון" שבפרדסיה

הסדנא מתקיימת בזכות הסיוע של אגף לבריאות הנפש ובסבסוד משרד הבריאות

מרכז "התחלה חדשה – מרכז טיפול ואבחון לאוכלוסיות עוברי חוק" מסייע בניהול

התחלה חדשה - מרכז טיפול ואבחון לאוכלוסיות עוברי חוק​​​​​​​

תכני הסדנא נקבעו על ידי פרופ' הארט וד"ר יהושע וייס

 

 

הערכה וניהול מסוכנות לאלימות

תחום הערכה וניהול של מסוכנות לאלימות הולך וצובר תאוצה בעשורים האחרונים במדינות רבות בעולם וגם בישראל. מקרים אלו מגיעים לפתחם של אנשי אכיפה, חוק, בריאות הנפש, רווחה, תעסוקה ותקון, הנדרשים לתת מענה אבחוני וניהולי. בין אם מדובר בהחלטות משפטיות או רפואיות שונות, בין כותלי הכלא, בבית החולים הפסיכיאטרי או בקהילה, אנשי המקצוע נדרשים לקבל החלטות ניהוליות וטיפוליות הרות גורל. עם השנים תחום הערכת המסוכנות הפך למבוסס מחקרית וקמו ועלו כלי הערכה, שמטרתם לסייע בקבלת החלטות מושכלת המבוססת על הידע המחקרי הקיים בתחום.

HCR-20  הגרסה השלישית (V3)

הכלי להערכה וניהול סיכון לאלימות, ה-HCR-20, הינו מקבץ של קווים מנחים לשיפוט קליני מונחה, שעוצבו לסייע להערכת מסוכנות לאלימות מכוונת ניהול. בהתבסס על סקירה יסודית של הספרות המדעית והמקצועית הרלוונטית, ה-HCR-20 כולל 20 גורמי סיכון מהותיים. הוא מיועד לשימוש על ידי מגוון אנשי מקצוע בתחומים שונים. על פי סקירות עדכניות, כלי זה הינו בין הנחקרים ביותר והיעילים ביותר בתחום הערכת המסוכנות לאלימות, בהיותו בשימוש ביותר מ12 מדינות וגם בישראל. הכלי גם תוקף בישראל. הגרסה השלישית של הכלי יצאה לאור בשנת 2013 על ידי Douglas, Hart, Webster &Belfrage. ד"ר יהושע וייס קיבל אישור לתרגם את ה- HCR-20 לעברית והוא מסיים את התרגום של גרסה V3 יחד עם דביר עיר-שי בימים אלו. הגרסה העברית גם כן יוצג במהלך היום.

אודות המרצה

ד"ר סטיבן הארט הינו מומחה בינלאומי מוכר בתחום הערכה וניהול של מסוכנות לאלימות. הוא משמש גם כפרופסור לפסיכולוגיה באוניברסיטת סיימון פרייזר, קנדה. סטיבן הארט ניהל תוכניות הכשרה למומחים מתחומי המשפט, בריאות הנפש, האכיפה והתקון ברחבי צפון אמריקה, אירופה, אסיה ואוסטרליה. בהיותו מוסמך לתואר דוקטור בפסיכולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת בריטיש קולומביה, הוא פיתח את רשימת הפסיכופתיה מקוצרת, ה- PCL-SV. הוא גם פרסם או השתתף בפרסום של 150 ספרים, פרקים או מאמרים.

למי מיועדת הסדנא

הסדנא פתוחה לכל איש מקצוע המעוניין בפיתוח יכולות קליניות בתחום הערכה וניהול של מסוכנות לאלימות. באופן כללי, מחברי הכלי מציינים כי השימוש ב-HCR-20v3 מחייב ידע בנושא האלימות, יכולת של ביצוע ראיונות והערכה אישיותית. ידע מוקדם בשימוש בכלי אבחון סטנדרטיים עשוי לתרום, אך אינו מהווה תנאי הכרחי. קהל היעד העיקרי הוא אנשי מקצוע מנוסים העוסקים בהערכה ואבחון.

פורמט

ההרצאות במהלך הסדנא יערכו באנגלית. סגל הכנס יוודא הבנה ויתרגם ככל הנדרש. כל משתתף יקבל עותק בעברית של פריטי ה-HCR-20 בגרסה השלישית לצורך תרגול. חוברת שלמה וערוכה יחד עם דפי קידוד לדוגמא יישלחו למשתתפים לאחר הסדנא. בנוסף, תינתן תעודה על השתתפות בהכשרה.

הסדנא תמשך יום שלם: משעה 8:00 ועד 17:00 ויוגשו קפה וכיבוד לאורך היום וארוחת צהריים. נא להקפיד להגיע בזמן.

עלות ודרכי תשלום

עלות הסדנא 375 ₪ לאדם.

יש לשלם דרך "התחלה חדשה" על ידי פנייה למייל nbg1010@gmail.com עם פרטים.  ניתן גם לשלוח מסרון או הודעה בוואטסאפ לטלפון מספר 052-2404453 ויחזרו אליכם (נא לרשום מתי זמינים).

לפרטים ניתן לפנות לד"ר יהושע וייס, מנהל הסדנא, בטלפון: 050-6278674 או במייל yehoshuaw1@gmail.com

נערך לאחרונה ב-20/11/2016 10:52