פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×יצירה מאת Adam Hillman
Adam Hillman ©
זכור אותי

אירועים

22
מרץ

כנס שנתי עם פרופ' ת'יאודור ג'ייקובס מניו יורק

23/3/2012 - 22/3/2012 | פורסם על ידי ד"ר שי שלקס

אנו שמחים להודיע שהאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית תארח בכנס האביב המסורתי שלה (23-22 במרץ, 2012) את פרופ' ת'יאודור ג'ייקובס מניו יורק.
פרופ' ג'ייקובס הוא אנליטיקאי בעל שם עולמי, המשמש אנליטיקאי מנחה במכון הפסיכואנליטי בניו יורק, ובמכון הפסיכואנליטי של אוניברסיטת ניו יורק. הוא פרופ' לפסיכיאטריה בביה"ס לרפואה על שם איינשטיין ובביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ניו יורק. הוא חבר מערכת ה-
Psychoanalytic Quarterly, Psychoanalytic Inquiry, International Journal of Infant, Child and Adolescent Psychotherapy, and Journal of Clinical Psychoanalysis.
הוא כתב למעלה מ-50 מאמרים ושני ספרים על מגוון של נושאים פסיכואנליטיים. ג'ייקובס הוא מהמובילים בפסיכואנליזה העכשווית בהרחבתה של הטכניקה הקלאסית. על פני שנות עבודתו הרבות והפוריות הציג באופן מעמיק וחי כיצד המטפל יכול לשמר את הסיטואציה האנליטית הקלאסית תוך שימת לב ושימוש פורה ביותר בתגובותיו הרגשיות למטופל. הוא היה בין הראשונים להציג את מושג ה-enactment בספרות הפסיכואנליטית מושג שהפך למרכזי ביותר בחשיבה ההתיחסותית.
בכנס שלנו יישתף אותנו במספר נושאים שהם במרכז התעניינותו כיום כגון זיכרון, היזכרות ו – enactment בטיפול, טעויות המטפל וההתמודדות איתן, מושג התקווה ועוד.
לצידו נארח אנליטיקאים ואנשי רוח בכירים מישראל, שירצו וגם יגיבו להרצאותיו של ג'ייקובס, בינהם דר' שלומית כהן, מר יוסי טמיר, מר ג'ראר פולבר ודר' מיכל בן נפתלי.
בהתאם לאווירה הייחודית המאפיינת את רוחה של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה, יוקדש זמן ייחודי לרב שיח עם הקהל.
ביום שלפני הכנס, נקיים מפגש הדרכה של פרופ' ג'ייקובס על חומר קליני, במסגרת מצומצמת.

צוות היגוי הכנס: מונה זופניק (יו"ר), דר' רז אבן, טלי רסנר, יונית שולמן ודר' שי שלקס.

חומר מפורט וטפסי הרשמה יישלחו בהמשך