לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
אני מסכימ.ה להצטרף לרשימת התפוצה לקבלת עדכונים ומידע שיווקי
זכור אותי
לאורו של ספר בוער אני קורא

לאורו של ספר בוער אני קורא

עלון פסיכולוגיה עברית | 19/6/2016 | הרשמו כמנויים

"מילים, מילים, מילים" – כמה מתמיה עדיין כל פעם מחדש הפער בין תשובתו של המלט למה שהוא, ואנחנו, קוראים, לבין ההשפעה של המילים האלה עלינו. בין אם אלו מילים משיר שלוכדות תחושה חמקמקה, מילים מספר עיוני שמגרות את החשיבה או עוזרות להמשיג מחדש נושא שמעסיק אותנו, או מילים שמגוללות דרמות שאנו מתמודדים איתן דרך גיבורי הספר. שבוע הספר החל בימים אלה הוא הזדמנות להכיר השפעות חדשות של המילים עלינו. כדי לסייע בכך אספנו הפניות לספרות מקור בתחומי הטיפול שטעימות ממנה עלו לאתרנו בשנים האחרונות.

חלי טל שלם סוקרת את ספר הילדים והנוער "אבא סבבה" של קובי ניב, אשר עוסק במקומם של הורים, ובעיקר אבות, בחיי הנפש וגם בחיים המציאותיים של ילדיהם. טל שלם מתארת את השפעתו של הספר על הילדים הקוראים בו, ואת האופן בו היא משתמשת בו בעבודתה כביבליותרפיסטית. ספרים חדשים נוספים לילדים ונוער, שפרקים מתוכם התפרסמו השבוע, הם "המסע אל העולם האמיתי" שכתבה הפסיכולוגית נעמי עיני, ו"סבא גדי קופץ לביקור" שלרוית לירון. ספרה של לירון נועד לעזור לילדים בהתמודדות עם מוות ואובדן, ומלבד הסיפור המוצג בו הוא כולל גם מקום בו הילדים יכולים לבטא את סיפורם האישי בכתב או בציור.

ספר חדש נוסף עוסק באובדנות בקרב בני נוער ומספק סקירה מקיפה של ההיבטים הקשורים בהתאבדויות ומתאר את הדרכים למניעתן. הספר, "להאיר את הרי החושך" בעריכת יוסי לוי-בלז, משלב בין מידע ממחקרים עדכניים לבין מידע שנצבר מניסיון טיפולי בבני נוער אובדניים.

ליאור גרנות משתפת בהרצאה שנתנה על משמעויות הטקסט הספרותי שבוחרת המטפלתלהביא לטיפול ביבליותרפיה. תיאוריה החיים והמפורטים של גרנות ממחישים את תפקידן הכפול של המילים הנבחרות, כקו גבול מפריד מחד וכגשר שמאפשר חיבור מאידך. רות נצרקוראת מחדש את מגילת רות ומוסיפה לה פרשנות משלה המתבססת על תפיסתה את המפגש של הנפש עם זרוּת.


- פרסומת -

ולסיום, גיא פרל משתף אותנו בטעימה מספרו החדש "לשאת את הנפש במהופך". קריאותיו הרגישות והמעשירות בספרי שירה מוכרות מהבלוג שלו "חצי מבט", וכעת זו הזדמנות להכיר גם את קריאתו בספרה של אלחנדרה פיסארניק.

"לְאוֹרוֹ שֶׁל סֵפֶר בּוֹעֵר

אֲנִי קוֹרֵא

בְּסֵפֶר בּוֹעֵר

וְהוּא אוֹמֵר בְּעִבְרִית אוֹזֶלֶת:

לְהָנִיחַ רֹאשׁ עַל מַדָּף מְפֻיָּח

לַעֲצֹם עֵינַיִם

וְלִקְרֹא."

(חזי לסקלי, מתוך "שירה מתה")

מטפלים בתחום

מטפלים שאחד מתחומי העניין שלהם הוא:
ד״ר רן רוזן
ד״ר רן רוזן
עובד סוציאלי
כפר סבא והסביבה, פתח תקוה והסביבה
רוחי לב לוי
רוחי לב לוי
פסיכולוגית
נתניה והסביבה
אורי גל
אורי גל
עובדת סוציאלית
אונליין (טיפול מרחוק), פרדס חנה והסביבה, נתניה והסביבה
ד"ר יונתן דוידוב
ד"ר יונתן דוידוב
עובד סוציאלי
חיפה והכרמל, אונליין (טיפול מרחוק)
נטע אדלר
נטע אדלר
עובד/ת סוציאלי/ת
ירושלים וסביבותיה

עוד בבלוג של עלון פסיכולוגיה עברית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.