פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
משרד הבריאות למתמחים בפסיכולוגיה: לכו לפריפריה

"משרד הבריאות למתמחים בפסיכולוגיה: לכו לפריפריה"

שפיות זמנית | 8/6/2017 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

אמש פורסמה כתבה בכאן - תאגיד השידור הישראלי בעקבות תנאים והנחיות לקבלת זכאות למלגה להתמחות בפסיכולוגיה שהוצגו בתחילת השבוע על ידי הפסיכולוגית הארצית. בכתבה סוקרת צליל אברהם את התנאים החדשים לפיהן משרד הבריאות מגביל את התנאים לקבלת זכאות להתמחות בפסיכולוגיה. לפי תקנה חדשה שפורסמה מתמחים שממתינים יותר משנתיים יאבדו את זכותם לקבל מלגה - למרות שהתור להתמחות נמשך עד שלוש שנים.

 

"במהלך כל תקופת ההמתנה אסור לפסיכולוגים לעסוק בטיפול, והם עובדים בעבודות אחרות. כשהם מתחילים סוף סוף את ההתמחות הם עובדים תמורת מלגה זעומה - כ-2,800 שקל תמורת עבודה בחצי משרה.

למרות זאת, במשרד הבריאות החליטו השבוע כי מי שממתין להתמחות יותר משנתיים יאבד את הזכאות אפילו למלגה הזאת, אלא אם כן יצליח להסביר בפני ועדה מדוע חיכה כל כך הרבה זמן.

...

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "בדיקות שנערכו על ידי משרד הבריאות הראו כי חלק לא מבוטל ממי שנמצאים ברשימת המתנה מעל שנתיים במקרים רבים כבר מצאו מקום התמחות בפועל ולא הודיע על כך, או שכרגע מסיבות אישיות אינם מוכנים להתחיל את התהליך ההתמחות, או שהמכרזים אינם רלוונטים כלפיהם, בעיקר בשל מעבר לחו"ל. רשימות ההמתנה מנופחות ואינן משקפות את הרשימות האמיתיות של הממתינים להתמחות. יש חשיבות שרשימות ההמתנה ישקפו את מספר הממתינים בפועל. בכל מקרה בו מתמחה שהוסר מהרשימה לאחר למעלה משנתיים יפנה למשרד הבריאות ויסביר את מניעיו לאי הגשת מועמדות במשך שנתיים – הוא יוחזר למקומו הקודם ברשימה"."

 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.