פסיכולוגיה עבריתפסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
איזה טיפול יעיל יותר בהקלה על סימפטומים של ADHD אצל ילדים?

איזה טיפול יעיל יותר בהקלה על סימפטומים של ADHD אצל ילדים?

שפיות זמנית | 21/2/2016 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

כתבה שהתפרסמה לאחרונה בניו-יורק טיימס, סוקרת ממצאי מחקר שנערך בארצות הברית והשווה בין תוצאות טיפול תרופתי וטיפול התנהגותי בילדים עם אבחנה של ADHD. ממצאי המחקר מראים כי מבחינת התנהגויות אימפולסיביות, הטיפול ההתנהגותי הגיע מהר יותר לתוצאות טובות יותר, אך ייתכן שמבחינת יכולת ריכוז והישגים לימודיים לתרופות יש יתרון.
ממצא מרכזי של המחקר הוא שכאשר ניתן טיפול משולב, לסדר הטיפולים הניתן יש משמעות. כך למשל, קיים הבדל בין מצב בו הטיפול מתחיל כהתנהגותי ומוסיפים טיפול תרופתי, לבין מצב בו מתחילים עם טיפול תרופתי ומוסיפים טיפול התנהגותי, כאשר האפשרות הראשונה עדיפה.
השערה אפשרית שעלתה לגבי ההשפעה של טיפול התנהגותי, היא שהוא דורש מעורבות והשקעה גבוהים בהרבה מצד ההורים, בהשואה לאלו הנדרשים מהם כאשר הטיפול הוא תרופתי, ויתכן שגם היא הובילה לשינוי בהתנהגויות אימפולסיביות בילדים שהשתתפו במחקר.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

אחד מהפרויקטים המרגשים והמבטיחים ביותר בשנים האחרונות בחקר מבנה המוח ותפקודו הוא ה"מוח הכחול". במסגרת...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

דנה גרוסדנה גרוס29/2/2016

ילדים עם ADHD הם פלאי הטבע :). תודה רבה על הקישור למאמר, אני מחפשת כבר תקופה עוד ועוד מידע חדש על הנושא מאז שבני התחיל להיות מטופל דרך בטיפולנט http://www.betipulnet.co.il/.

אנחנו התחלנו עם טיפול התנהגותי 1-1 בני עם המטפלת, קיבלנו גם אנחנו ההורים "שיעורי בית", מתייחסים לתגובות ולמה לתת דגש בעת ביצוע מעשה שלילי/חיובי, איך לחזק ולהעצים את הילד.
נקווה להמשך דרך משותפת פוריה ומקדמת והלוואי שבני כבר יסתדר כמו כולם....

מתי קמינסקימתי קמינסקי27/2/2016

תודה על ההפנייה למאמר בNYT. בהחלט משמח לראות שוב ושוב שטיפול התנהגותי עולה על טיפול תרופתי והופך להיות קו ראשון. הכח של חיזוקים חיוביים להשיג שינוי הוא מדהים, לא פחות.

סילביה איילוןסילביה איילון24/2/2016

תודה רבה רבה..... תודה רבה רבה!,בהחלט הנפש היא ממש עדינה........כך שטיפול שמדבר אליה מכיל אותה

סילביה איילוןסילביה איילון24/2/2016

תודה ורבה !. ההתמודדות של הורים וילדיהם מול בעיות קשב וריכוז היא מאומצת ביותר. ההארה לגבי יעילות הטיפול היא חשובה מאוד.......