לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מכה לתעשיית התרופות: פלצבו יעיל כמו נוגדי דיכאון

מכה לתעשיית התרופות: פלצבו יעיל כמו נוגדי דיכאון

שפיות זמנית | 27/2/2012 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

בתוכנית 60 דקות הקדישו כתבה לדיון במחקריו האחרונים של אירווינג קירש אודות האפקטיביות של תרופות נוגדות דיכאון. קירש, מנהל תוכנית המחקר לפלצבו בביה"ס לרפואה של הרווארד, עורר עליו את זעמם של חוקרים רבים (ושל חברות התרופות) לאחר שהראה במחקרים מגובים סטטיסטית כי לתרופות נוגדות הדיכאון אפקטיביות זהה לאפקטיביות של פלצבו עבור סובלים מדיכאון קל עד בינוני.
את מחקריו ביסס קירש על התוצאות שהגישו חברות התרופות למנהל התרופות האמריקאי (FDA). למרות התנגדותן של החברות,  באמצעות חוק חופש המידע הוא חייב לפרסם את התוצאות הקליניות המלאות של המחקרים שביצעו אותן והראה כי החברות משתמשות בנתונים ובמחקרים הנוחים להן כשהן מבקשות את האישורים מן המנהל, ומתעלמות מן הנתונים הסותרים.
אורך הכתבה כ-13 דקות והיא מומלצת:

http://cnettv.cnet...d.swf" type="application/x-shockwave-flash" scale="noscale" salign="lt" background="#333333" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" flashvars="si=254&&contentValue=50120238&shareUrl=http://www.cbsnews...ntAux" play="null" loop="null" menu="null">

עוד בבלוג של שפיות זמנית

הסטטיסטיקות השמרניות מספרות על למעלה מ-450 מליון אנשים ברחבי העולם הסובלים ממחלות נפשיות הפוגעות בתפקוד...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

רוברטו מיטלפונקטרוברטו מיטלפונקט4/3/2012

רוצה לתת פלציבו אבל לא נותנים לי. כמו שהפרסומים של חברות התרופות הם מגמתיים, גם הכתבה. לא בכל מקרה הייתי מסתכן כפסיכיאטר לתת פלציבו, כמו שאיני מסתכן בכל מקרה לתת תרופות. העניין הבעייתי הוא שפלציבו יעיל אם המטופל חושב שמקבל תרופה, ולא, זה לא יעבוד. החוק במדינת ישראל אוסר על הרופאים לתת פלציבו (אין -בו) בלי ידיעת החולה אלא במחקרים. Capisce?