לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
מחקר: מאז פרוץ הקורונה שיעור האבחנה של נערות בדיכאון, הפרעות אכילה וחרדה עלה בעשרות אחוזים

מחקר: מאז פרוץ הקורונה שיעור האבחנה של נערות בדיכאון, הפרעות אכילה וחרדה עלה בעשרות אחוזים

שפיות זמנית | 12/1/2022 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

מחקר: מאז פרוץ הקורונה שיעור האבחנה של נערות בדיכ 1​​​​​​​

מחקר חדש של מכון המחקר קיי.איי (KI) בשיתוף קופ״ח מכבי בדק את שיעור האבחנות הפסיכיאטריות והרישום של תרופות פסיכיאטריות בקרב בני נוער בישראל לפני ובמהלך מגיפת הקורונה, ומצא כי בקרב נערות חלה עליה של 68% באבחנה של דיכאון, עליה של 67% באבחנה של הפרעות אכילה, ועליה של 42% בשיעורי אבחנת הפרעות חרדה בתקופת הקורונה ביחס לתקופה שקדמה לה. בנוסף, חלה עליה של 42% בשימוש בתרופות אנטי-דיכאוניות בקרב נערות ביחס לתקופה שקדמה להתפרצות המגפה, ועליה של 68% בשימוש בתרופות אנטי-פסיכוטיות ביחס לתקופה שלפני התפרצות הקורונה.

החוקרים סקרו מידע רפואי של כ-200,000 בני נוער בגילאי 12-17 שחברים בקופ״ח מכבי, ומצאו שהעליה בשיעור האבחנות התרחשה רק למגזר היהודי, בעוד שבמגזר הערבי והחרדי לא חלו עליות דומות. בנוסף, החוקרים מצאו שהשינוי נבע בעיקר מעליה בשיעורי האבחנה והטיפול בנערות יהודיות, בעוד שבקרב נערים יהודים לא חלו שינויים משמעותיים ביחס לשנים קודמות. 

החוקרים ציינו שהממצאים יכולים לרמוז שנערות פגיעות יותר להשפעות המגיפה, אך ייתכן שהממצאים קשורים גם לנטייתן של נערות לשתף יותר במצוקתן הנפשית את הוריהן ורופאיהן יותר מאשר נערים. עוד ציינו החוקרים שעל אף שממצאיהם דומים לממצאים שנמצאו במחקרים אחרים, הם מאמינים שמדובר בייצוג חסר של המצב, משום שבני נוער רבים בישראל מטופלים באופן פרטי, והנתונים שעליהם התבססו החוקרים היו של מערכת הבריאות הציבורית.


עוד בבלוג של שפיות זמנית

מה צריך לעשות כדי לגדל ילדים מצליחים? מה מנבא אושר בהמשך החיים? איזו התערבות כדאית כדי לעודד סקרנות?...

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.