לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
נכון שהחיים הם די מסובכים

נכון שהחיים הם די מסובכים

עלון פסיכולוגיה עברית | 16/5/2014 | הרשמו כמנויים

מה עובר על אישה הנשואה לגבר ומגלה את משיכתה המינית לבנות מינה בשלב מאוחר של חייה, והאם קשר עם אישה נחשב בגידה? במאמר מרתק מספרת אירית אוטומזגין נהר על תופעה המאתגרת את מושג המשפחה, את גבולות הזוגיות ואת מושגי הבגידה והנאמנות, וכן עלולה לעורר קונפליקט ערכי בקרב מטפלים הנתקלים בסיפור משפחתי מסוג זה. המחברת המחברת דנה בנסיבות המביאות נשים לחיות במשך שנים רבות הרחק מהעדפתן המינית, באופיה הנזיל של המיניות הנשית, ובטלטלה העצומה הנלווית אל הגילוי המיני באמצע החיים. נחי אלון מבקש להסביר מדוע כדאי לכל מטפל ללמוד היפנוזה גם אם אינו מתכנן להפנט איש לעולם - על הכלים הטיפוליים היסודיים הנלמדים בלימודי ההיפנוזה שיכולים להיות יעילים לכל איש מקצוע, ביניהם, אמפתיה מעשית, השתלבות והובלה, התבוננות, שימוש מכוון בשפה ועוד. שמואל ברנשטיין צפה בסרט 'אנשים כתומים' ובסדרה 'זגורי אימפריה' ומבקש לנתח אותן מנקודת המבט היונגיאנית - המשפחות המרוקאיות המוצגות בשתי היצירות כמעניקות הצצה לחברה קדם-פטריאכלית בה מתקיים שלטונה הסמוי של האם הגדולה, ובה הגברי מתקשה להגיע לנפרדות עצמאית כדי שיוכל לארגן ולבנות את התרבות ולעצבה כמבנה פטריאכלי מפותח.

נסיים בשני עדכונים חשובים היישר משולחנה של ימימה גולדברג, הפסיכולוגית הארצית והממונה על רישום הפסיכולוגים - לאור הבלבול השורר בקרב המתמחים לגבי התהליכים החדשים של הקצאת מלגות וקבלה להתמחות, יתקיים בחודש יוני מפגש פתוח בנושא התמחות ומלגות, רשמו לפניכם. כמו כן, התפרסם במטרה לצייר תמונה מלאה ושקופה לגבי הקצאות המלגות בנוסחת ההקצאות החדשה מוצג מסמך ובו פירוט הקצאת המלגות שנקבעה לכל מוסד בארבעת תחומי ההתמחות שונים (קליני, שיקומי, התפתחותי ורפואי). רוצים לקבל עדכונים בזמן אמת? הרשמו כמנוייים לבלוג של הפסיכולוגית הארצית.

העברתם הרצאה ביום עיון וחושבים שהיא עשויה להפוך למאמר שיעשיר את קהיליית המטפלים? מוזמנים לשלוח אלינו טקסטים בכל נושא רלוונטי - מאמרים מדעיים ותאורטיים, טורי דעה וסקירות ספרים.

שבת שלום!
"אני מבין,

נכון שהחיים הם די מסובכים -

ביחוד כשמסבכים אותם, או

מסתבכים חזר

כמו, נאמר, ברשת לולאות

הנפתחות,

הנסגרות,

נענבות ומצרות הדק הדק.."

(מתוך 'פשוט', יונתן רטוש)

עוד בבלוג של עלון פסיכולוגיה עברית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.