לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
כנס ישראל לפסיכותרפיה "המטפל הטוב?! הטיפול הנכון?!"

כנס ישראל לפסיכותרפיה "המטפל הטוב?! הטיפול הנכון?!"

הרצאה בנעלי בית | 10/11/2017 | הרשמו כמנויים

כנס ישראל לפסיכותרפיה הראשון עסק בסוגיות האופייניות לפסיכותרפיה בת זמננו, באסכולות ובזרמים ההולכים ומתפתחים, מתפתלים ומתכנסים, ובתוכן בסוגיות הייחודיות לחברה הישראלית. התקיים ב 18-19 ביוני 2012, במרכז הקליני הבין-תחומי, אוניברסיטת חיפה.

בהפקת הכנס התאגדו הגופים המוכרים העוסקים בפסיכותרפיה - איגודים, בתי ספר לפסיכותרפיה ועוד, ביוזמת האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה והמרכז הקליני הבין-תחומי באוניברסיטת חיפה.

 

 

מוח, יצריות, היקשרות והטיפול הטוב דיו | פרופ‘ יורם יובל

טיפול נפשי נבדל מיתר סוגי הטיפולים בכך שהמטופל אינו רק פציינט, אינו רק אובייקט פסיבי, בטיפול נפשי המטופל הוא גם ובעיקר סובייקט. פרופ' יורם יובל ממכון המוח לחקר רגשות באוניברסיטת חיפה מדבר על החשיבות של ההשתתפות הפעילה והמוטיבציה של המטופל להצלחת הטיפול.

 

בתהומות ש"מעבר לעיקרון העונג": מחשבות על היכולת להיות בלא-להיות ולשרוד | ד"ר עפרה אשל

הפסיכואנליטיקאית ד"ר עפרה אשל, מהחברה הפסיכואנליטית בישראל מסבירה את המשמעות המורכבת והקשה של היכולת להיות בטיפול בתוך אימת הטראומה שנפשו של המטופל לא יכולה לשאת ולחוות. והיא עושה זאת באמצעות "מעבר לעיקרון-העונג" של פרויד, "הקול הזועק מהפצע הכפול" של קאתי קארות, ו"פחד מהתמוטטות" של ויניקוט.

 

פסיכותרפיה במשרדו הצבאי של הקב"ן בצה"ל | מאיה שטיין

מהו הטיפול הטוב ומהו המטפל הנכון? מאיה שטיין, פסיכותרפיסטית המטפלת במתבגרים ומבוגרים, מדברת על הטיפול הנפשי במערכת הצבאית.

 

הפרעות קשב וריכוז בצבא - בחירת הטיפול הנכון וסוגיות בדבר המטפל הטוב דיו | עמית פל

רב סרן עמית פל, קצין בריאות נפש בצה"ל מדבר על הפרעות קשב וריכוז במישור הצבאי ובמישור הפסיכו-חברתי.

 

שלוש יישויות: התפתחות רגשית משולבת של הזוג והקשר | ד"ר חני מן-שלוי

מהי פסיכואנליזה זוגית וכיצד היא באה לעולם? ד"ר חני מן שלוי, מנהלת המכון הבינלאומי להכשרה פסיכואנליטית זוגית ומשפחתית בישראל מסבירה על התפתחותה של הפסיכואנליזה הזוגית ועל תהליך הטיפול של שלוש יישויות במרחב אחד.

 

פסיכולוגית העצמי ויישומה לטיפול זוגי | יהודית שם טוב

אמפתיה של המטפל כלפי המטופל היא כלי לאיסוף נתונים על מצבו הנפשי של המטופל ומהווה אף כלי ריפוי. עו"ס יהודית שם טוב, פסיכותרפויטית, מרצה ומדריכה מדברת על תפקידו של המטפל בטיפול הזוגי המתנהל לפי המושגים התיאורטיים של פסיכולוגית העצמי.

 

המטפל הזוגי הטוב דיו – שילוב רעיונותיו של וויניקוט בגישת האימאגו | דורית נוי-שרב

לפי התיאוריה של ויניקוט, אם טובה דיה היא אמא שמתאימה עצמה באופן מוחלט לצורכי התינוק שלה והמטפל הטוב דיו הוא מטפל שנכנס לתפקיד אותה האם. דורית נוי-שרב, פסיכולוגית קלינית ומטפלת מוסמכת בשיטת האימאגו על הקשר בין ויניקוט לתיאורית האימאגו אשר רואה במסע הזוגי הזדמנות לחוויה מתקנת.

 

העצמי-ים המרובים של המטפל: מרחב, תוכן, סדר | ד"ר שלמה מנדלוביץ 

ד"ר שלמה מנדלוביץ מהתוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב ומהמרכז לבריאות הנפש "שלוותא" מדבר על היחסים בין מטפל למטופל ועל תפקידו של המטפל בכך שהמטופל לא "יילך לאיבוד" תוך כדי הטיפול.

 

מי ראוי להיות פסיכותרפיסט? | פרופ' עמנואל ברמן

מי רשאי לעסוק בפסיכותרפיה ואיך ניתן להגן על ציבור המטופלים בפני מטפלים לא ראויים? פרופ' עמנואל ברמן מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה מסביר.

 


עוד בבלוג של הרצאה בנעלי בית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.