לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
עכשיו זה סופי - הרפורמה בבריאות הנפש מתחילה

עכשיו זה סופי - הרפורמה בבריאות הנפש מתחילה

שפיות זמנית | 27/4/2012 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

17 שנה לאחר שהתקבלה ההחלטה הראשונית על הרפורמה בבריאות הנפש, נראה שהשבוע, לאחר שאי הסכמות מתמשכות בין קופות החולים והאוצר נפתרו, עתיד לצאת צו ממשלתי שיורה לממשה. הרפורמה מורכבת למדי, ובמהלך השנים באופן טבעי היא צברה תומכים ומתנגדים.
בדה מרקר ראיינו מספר אנשי מפתח בנוגע לרפורמה, ביניהם אלי דפס, מנכ"ל שירותי בריאות כללית ותומך נלהב ברפורמה. "מבחינתנו, זה מהלך לאומי אסטרטגי נכון לטווח של דור שלם קדימה" הוא אומר. "לא ייתכן שילד יחכה שנה לתור לטיפול נפשי - אחרי שנה הוא כבר לא ילד. אנחנו מגדלים דור של ילדים פגועים שאו שלא מטופלים כי אין להורים שלהם כסף לטיפול פרטי או שמטופלים בצורה חובבנית - ואז מתפלאים על היקף נוטלי הריטלין, האלימות ואי גיוס. כעת, כשיהיה מקור כספי ראוי לשירות - מי שיזדקק לו יקבל אותו. זה יהיה כמו רפואת משפחה, אף אוזן גרון, נשים וילדים".
במקביל, גם כעת הביקורת החריפה על הרפורמה לא שוכחת, וחנה שטרום כהן, העומדת בראש פורום של פסיכולוגים ועובדים סוציאלים המתנגדים לרפורמה, תוקפת את ההחלטה. "הניסיון להעביר את הרפורמה בצו ממשלתי עוקף כנסת שומט מהציבור את האפשרות להגן על האינטרסים של עצמו" אומרת שטרום כהן. "משרד הבריאות מסתיר מהציבור כי מדובר בהפרטה שתהרוס מערך ציבורי מקצועי קיים לבריאות הנפש שנבנה במשך עשרות שנים כדי לאפשר לכמה יזמים בעלי הון אפיק נוסף לעשיית עסקים, על חשבון מעמד הביניים והאוכלוסיות החלשות ביותר שלא יוכלו לממן טיפול נפשי פרטי."
סקירה ממוקדת של הסוגיות המרכזיות שבמחלוקת תוכלו למצוא במאמרה של אפרת אבן צור, שהתפרסם זה מכבר באתרנו.

עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

אין עדיין תגובות לפוסט זה.