לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר

אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר

שפיות זמנית | 7/11/2013 | הרשמו כמנויים | שלחו טקסט לבלוג

אסתר סיוון, מנכ"לית "בזכות", המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלות, פרסמה לפני מספר ימים טור דעה חשוב מאוד ב"הארץ". בטור מתייחסת סיוון לתפוצת תופעת ההתעללות בחסרי ישע, על רקע המקרה הקשה שנחשף לאחרונה בבית החולים "אלישע". התנהגויות [...] של פגיעה באנשים מוגבלים וחסרי ישע במוסדות או במסגרות דיור, קורות כל הזמן" אומרת סיוון, " הצורך לרסן את הכוח של אותה דמות כל־יכולה, שהמטופל תלוי בה פיסית וכפוף באופן בלעדי להנחיותיה, הוא האתגר המרכזי שעמו צריך להתמודד".

סיוון אינה מבקרת בעלמא, אלא גם מציעה פתרונות קונקרטיים. "אור השמש הוא כלי הנשק היחיד שיכול לפרוץ את המעגל השוטה של הזנחה־הפרת זכויות־פיקוח חלקי־מקומות סגורים־רווח כלכלי" היא כותבת. "לאנשים המתגוררים במוסדות או בבתי חולים יש זכויות, והזכות שלהם לקבל הגנה מפני ניצול, לשמור על שלמות גופם ונפשם, היא מן הזכויות הבסיסיות ביותר. רק הקמת מנגנון בלתי תלוי - שיאפשר למטופלים, למשפחותיהם, ואף למטפלים שמבחינים בהתנהגות לא ראויה של עמיתיהם, להתלונן - תוכל להתגבר על קשר השתיקה המתקיים סביב התופעה של פגיעה מתמדת בחוסים ובאנשים החיים במסגרות סגורות. רק נציב קבילות ציבור שפועל מכוח חוק יוכל לשמש כמין 'כלב שמירה' באותן מסגרות סגורות ומבודדות, ולהיות העין הציבורית המשגיחה"

 

 

 

 


עוד בבלוג של שפיות זמנית

תגובות

הוספת תגובה לפוסט

חברים רשומים יכולים להוסיף תגובות והערות.
לחצו כאן לרישום משתמש חדש או על 'כניסת חברים' אם הינכם רשומים כחברים.

צביאל רופאצביאל רופא8/11/2013

נציב קבילות זה טוב, אבל ממש אינו כאור השמש, יש משהו טוב יותר!. http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=2682403