כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.
שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם
   
הודעה מקורית:
מאת:הצג את כרטיס הביקור של רוני נוה פרישוף רוני נוה פרישוף   [שלח דואר | הודעות נוספות בפורום]תאריך:15/1/2014 20:21

נושא:

פסיכולוג לעומת פסיכותרפיסט
תוכן:

הי יניב,

טיפול נפשי הוא תהליך שנועד לפתור בעיה, התלבטות או סבל באמצעות שיחה, ובתוך כך לחוות תהליך של צמיחה והתפתחות.

פסיכולוג קליני (או פסיכולוגית קלינית כמובן) הוא אדם שהוכשר לתת טיפול זה. הכשרתו כוללת תואר ראשון, תואר שני קליני וארבע שנות התמחות במסגרות בריאות הנפש, המסתיימות בבחינת מומחיות. מלבד פסיכולוגים קלינים יש עוד אנשים רבים שמקצועם הוא פסיכולוגיה, אך הם לאו דוקא עוסקים בטיפול נפשי (כמו פסיכולוג מחקרי, שיקומי, חינוכי, חברתי, הפתחותי ועוד). חוק הפסיכולוגים קצת מעורפל בהגדרה מי רשאי לטפל. אם חשוב לך לקבל טיפול נפשי אצל פסיכולוג קליני, רצוי לוודאי שאכן זו התעודה שמחזיק בה הפסיכולוג שהופנית אליו.

פסיכותרפיה היא מילה נרדפת לטיפול נפשי או טיפול פסיכולוגי. כלומר, כל המושגים מתייחסים לאותו דבר. מכיון שאין כל חוק המסדיר את תחום הפסיכותרפיה בישראל, כל אדם יכול להצהיר על עצמו שהוא עוסק בפסיכותרפיה ולפתוח מרפאה.

תעודת "פסיכותרפיסט" של משרד הבריאות מקבלים עובדים סוציאליים בעלי תואר שני שסיימו גם לימודי תעודה גבוהים באחד מבתי הספר המורשים לפסיכותרפיה בישראל. ישנם גם אנשי מקצוע אחרים שהוכשרו בבתי הספר לפסיכותרפיה, בהם פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים באמנות (המגיעים ללימודי תעודה זו לאחר שסיימו את כל מסלול ההכשרה הרגיל של מקצועם). אין בעיני הבדל גדול, אם בכלל, בין עבודתו והכשרתו של הפסיכולוג הקליני לבין עו"ס פסיכתרפיסט. שניהם יכולים לתת טיפול מצויין, ועדיף לבחור ביניהם עפ"י המלצות. אם יש ספק לגבי ההכשרה, אפשר ורצוי לבקש לראות תעודה.

אם את ההפנייה קיבלת דרך קופת חולים, אני מעריכה שתגיע לפסיכולוג קליני או פסיכותרפיסט, שכאמור שניהם מחזיקים תעודות רציניות ובעלי הכשרה מתאימה לטפל בך. לדעתי עדיף לבחור את המטפל/ת על פי שיקולים של המלצות, נוחות המיקום, העדפות אישיות שלך (למשל, גיל ומין המטפל) וכימיה בינאישית.

בהצלחה, רוני

מתחם פרסום: שים/י לב: זהו מתחם ציבורי, הדברים שתכתוב/י יהיו חשופים לכל.
מאת:
*נא להקליד את המילה : בשדה הבא: (מנגנון זה נועד לחסום תגובות של תוכנות רובוטיות)
 
נושא:
תוכן ההודעה: