כניסת חברים
חזרה לקהילהרוני פרישוף , פסיכולוגית קליניתhttps://www.hebpsy.net/Roni
 רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית בתל אביב. מדריכה בטיפול נפשי. באתר ניתן למצוא כרטיס ביקור, "אני מאמין" מקצועי, מאמרים, קישורים ופורום בנושא פסיכולוגיה, טיפול נפשי ועניינים שבנפש.
שיחת נפש
רמת אבטחה: פתוח לכולם
   
הודעה מקורית:
מאת:הצג את כרטיס הביקור של רוני נוה פרישוף רוני נוה פרישוף   [שלח דואר | הודעות נוספות בפורום]תאריך:3/12/2013 18:37

נושא:

חשש מקשר
תוכן:

הי לידר,

 

סליחה שהתעכבתי עם התגובה.

את כלל לא מוזרה. קשר זוגי זה דבר שרובנו רוצים, אבל הוא בכלל לא פשוט ומלא סיכונים. קל לדמיין מצבים רומנטיים, אבל במציאות הדברים יותר מבהילים ועם פחות שליטה, ולכן, רק טבעי לחשוש ולשים הרבה מגננות ומעצורים.

סביר שאת חוששת מפני דחייה או נטישה, סביר גם שהעולם המיני מושך אבל גם מאיים ומלחיץ, אולי את מרגישה חוסר בטחון האם יש לך מה להציע לאותו בחור "שווה" שבו את מעוניינת, ובודאי שאת חוששת להיפגע. בכל זאת לתת את הלב ואת הגוף, להתמסר לזוגיות, הופך אותנו למאד פגיעים ורגישים, וצריך בשביל זה אומץ והרבה רצון ואמונה.

אני מציעה לך להית קשובה לקצב הפנימי שלך ולהיות נאמנה לו. זה בסדר להתקדם לאט ובהדרגה, על פי רצונך ותחושותייך. גם מבחינה רגשית וגם מבחינה פיזית. במקום להיבהל ו"לחתוך ישר", נסי לקחת את זה לאט ולתת לעצמך זמן לחוש, לחוות, ולצבור בטחון בעצמך ובפרטנר. כמובן שאם אין חיבור או כימיה, לגיטימי גם לוותר. בהחלט לא כדאי לצאת מגבולותייך ורצונותייך רק כדי "לסיים עם זה". הקשר הראשון, והחוויה המינית הראשונה, צריכים להיות יפים ורצויים.

אם בא לך לברר את חששותייך יותר לעומק, תהליך טיפולי תמיד יכול להיות ליווי מכיל ותומך עבורך. יש טיפולים בחינם במרפאה לבריאות הנפש, וטיפולים מסובסדים בקופ"ח. אם את חיילת, גם מפגשים עם קב"נית יכולים להעשיר אותך.

 

כל טוב! רוני

מתחם פרסום: שים/י לב: זהו מתחם ציבורי, הדברים שתכתוב/י יהיו חשופים לכל.
מאת:
*נא להקליד את המילה : בשדה הבא: (מנגנון זה נועד לחסום תגובות של תוכנות רובוטיות)
 
נושא:
תוכן ההודעה: