אודות פסיכולוגיה עברית

אודות פסיכולוגיה עברית

אודות פסיכולוגיה עברית

פסיכולוגיה עברית

פסיכולוגיה עברית היא קהילה של אנשי מקצוע העוסקים בבריאות הנפש. חברי הקהילה נפגשים לדיון ושיתוף בדילמות מקצועיות באמצעות קבוצות דיון וירטואליות. הקהילה חולקת מידע ותוכן מקצועי לצרכי העשרה, למידה והתפתחות מקצועית.

פסיכולוגיה עברית הוקמה בנובמבר 2002, מאז הפכה לנקודת ציון מרכזית ברשת ומודל לחיקוי לקהילות מסקטורים נוספים.

ראשי 1

Image by kristine from Pixabay

מי אנחנו

מערכת פסיכולוגיה עברית מורכבת מצוות רב מקצועי האחראי לניהול, לתפעול השוטף ולתמיכה בפעילויות המגוונות של פסיכולוגיה עברית.

בצוות אנשי מקצוע מתחומי בריאות הנפש, עריכה לשונית, ניהול וכן סטודנטים לפסיכולוגיה. יחד הם נותנים מענה לקהילת המקצועית של פסיכולוגיה עברית.

 

חברי-ות המערכת:

אפרת אבן-צור, אורין רוזנר, אורי פרסטר, ליטל קפלן, סתיו עידן, אייל שדה, אמיר כהן

  

פניות למערכת:

פסיכולוגיה עברית, ת.ד. 484 פרדס חנה-כרכור 37104-17

פקס: 6316011 - 1534 

לפניות בדוא"ל צרו קשר  

ייעוד וחזון

​​​​​​​ייעוד

לקיים מרחב חברתי המאפשר העשרת ידע, התמקצעות וחיזוק תחושת השייכות לקהילה המקצועית. בגישה של שיתוף הדדי תוך פתיחות, חדשנות ושמירה על אתיקה ואמות מידה מוסריות.

 

חזון

"פסיכולוגיה עברית" מבקשת להיות בית ברשת לעוסקים בבריאות הנפש וכל מי שמתעניין בתחום חשוב זה בישראל. כאן אנו מקווים לקבץ קישורים, מידע, יישומים לאנשי המקצוע ואפשרויות מפגש לדיבור והתייעצות.

"פסיכולוגיה עברית" נבנה בראיה קהילתית ובשאיפה לאפשר לכם לתרום לגידולו ולהתפתח איתו. אתם מוזמנים לראות עצמכם שותפים ולנצל את המרחב ומקום המפגש הזה להשתתפות פעילה בכל חלקי האתר, הצעת קישורים, פרסום מודעות, מאמרים וימי עיון, פתיחת פורומים וקהילות בעלי עניין לציבור, ואף להציע דברים חדשים.

אנו תקווה שהרך הנולד ילבלב ויפרח, ומזמינים אתכם להשתתף בגידולו. נשמח לשמוע מכם על כל משאלה, מחשבה או רעיון שמחכה להתגשם, ועכשיו יוכל למצוא מקום ושותפים להגשמתו כאן.

[19 נובמבר 2002]

משפט מפתח

משפט מפתח 1

 

"החוכמה היא מחשבה שיש בה ספק ומעשים שיש בהם בטחון" הרמן הסה*

 

בשבועות הראשונים בהן נרקחה התכנית להקמת האתר, חיפשנו משפט מפתח שיבטא את תחושותינו באותה עת. הציטטה של הסה הצליחה להמחיש זאת בפשטות. מלאכת הקמת האתר לוותה בחשיבה וספקות רבים, מה נכון? מה יהיו ההשלכות? מהי זכות הקיום? אך בהבנה שאת החשיבה המלווה בספקות יש להמיר בסופו של דבר למעשים שיש בהם בטחון.

במהלך השנים גישה זו המשיכה ללוות אותנו. המציאות המשתנה זימנה לפתחנו דילמות והתלבטויות רבות. אנו מקווים שגם בהמשך נדע לשלב מחשבה שיש בה ספק עם עשיה שיש בה בטחון.

 

 

הציטטה של הסה מופיעה בספר הציטטות הגדול - הגיגים, אמרי שפר ופתגמים מפי אנשי שם רוח וספר, בעריכת פרופ' אדיר כהן ובהוצאת כנרת. לא הקדשנו די מאמץ לאתר את המסמך המקורי ממנו נלקחה הציטטה, נודה לכל מי שיוכל להעיר את עיננו: mail@hebpsy.net  

 

הרמן הסההרמן הסה (Hermann Hesse) ‏ (2 ביולי 1877 - 9 באוגוסט 1962), סופר ומשורר ממוצא גרמני. זכה בפרסים רבים על עבודתו, בין השאר: פרס נובל לספרות ב-1946, פרס גתה (1946) ופרס שלום מטעם אגודת הסופרים הגרמנית (1955). ספריו של הרמן הסה מתאפיינים במאבקים מוסריים (אם בתוך הדמות או בין שתי דמויות שונות) ומציאת מיקומו של האדם בתוך החברה המנוכרת והתעשייתית הסובבת אותו. כמו כן הושפע עמוקות מפילוסופיה מערבית (ניטשה, שפינוזה ושופנהאואר) וגם מפילוסופיה הודית וסינית. הרמן הסה אינו נחשב כאקזיסטנציאליסט בצורה המקובלת אך הוא הושפע מכמה מההוגים אשר השפיעו על האקזיסטנציאליזם ומתעסק בסוגיות המוסר האישיות בדומה להוגים אחרים בתחום. ב-1943 פרסם הסה את יצירת המופת שלו משחק חרוזי הפנינים, אשר זיכה אותו בפרס נובל לספרות. הספר פורסם בשווייץ, מאחר שנדחה על ידי הנאצים ב-1942.

מתוך ויקיפדיה, האינציקלופדיה החופשית.
 

 

מודל עיסקי

מודל עיסקי 1

מודל עיסקי

פסיכולוגיה עברית פועלת כארגון ללא מטרות רווח, כשאבן היסוד לקיומה היא רוח השיתוף והתמיכה ההדדית בין חברי הקהילה. אולם עם מודעות לסביבה התחרותית בה היא פועלת. השירותים הניתנים לקהילה המקצועית באמצעות האתר הינם חופשיים לשימוש ביניהם השתתפות בקבוצות דיון, שימוש בכלים ממוחשבים לציינון אבחונים, מאגר מתעדכן למקורות מידע, ועוד. לצד שירותים אלו מספקת פסיכולוגיה עברית שירותי פרימיום בתשלום, כגון: פרסום מובלט, מתן תשתית לאתרי אינטרנט, השכרת שטחי מסחר באמצעות יריד וירטואלי ועוד. הכנסות משירותים אלו הם המאפשרים את תפעול פסיכולוגיה עברית והמשך פיתוחה.

פסיכולוגיה עברית מסבסדת מספר שירותים לארגונים ופרטיים הפועלים ללא כוונת רווח ו/או לתועלת הציבור, כגון: קבוצות דיון לשפ"חים ומרפאות ציבוריות, קבוצות דיון להתארגנויות התנדבותיות.

 

 

לקוחות

מודל עיסקי 2

הלקוח המרכזי שלנו הוא ציבור אנשי המקצוע העוסקים בתחום בריאות הנפש. באמצעות האתר "פסיכולוגיה עברית" ויוזמות נוספות אנו מנסים לתת מענה לצרכי ציבור זה. החל מצרכים בסיסיים כמו הצורך להתפרנס ולהתקיים, הצורך לבטחון אישי וכלכלי, הצורך לחוש שייכות לקהילה המקצועית ולהוות חלק ממנה, הצורך להיות מוערך על ידי חברי הקהילה, וכלה בצורך להגשמה ומימוש עצמי.

בנוסף, בין לקוחותינו נמנים מחלקות לפסיכולוגיה באוניברסיטאות השונות, בתי ספר לפסיכותרפיה, בתי ספר לע"ס, מכללות אקדמיות, הסתדרות הפסיכולוגים, מרכזי סיוע, מכונים ועוד.

 

מקור השם והלוגו

מקור השם "פסיכולוגיה עברית"

כשהוקם האתר, בשלהי 2002, עיקר המידע המקצועי באינטרנט בתחומי בריאות הנפש והפסיכולוגיה בפרט היה בשפה האנגלית. מידע מקצועי בשפה העברית היה מועט וכן מספרם של אתרי האינטרנט שעסקו בפסיכולוגיה בשפה העברית. האתר הוקם על מנת לאגד את המידע הקיים בשפה העברית ולהוות קרקע לפרסום מידע מקצועי בתחום. זאת על מנת לאפשר לקהל המקצועי העוסק בבריאות הנפש להעשיר את עולמו המקצועי ובתוך כך לקרבו לשימוש במחשב וברשת האינטרנט בפרט.

לפיכך, קיבל האתר את שמו "פסיכולוגיה עברית".

 

 

לוגו 

לוגו פסיכולוגיה עברית 2021

הסמליל (לוגו) של פסיכולוגיה עברית הושק בתחילת תשפ"ב (ספטמבר 2021) והחליף את הסמליל הקודם שהיה בשימוש מיום הקמת פסיכולוגיה עברית בשנת 2002.

מאחורי עיצוב הסמליל עמדה הכוונה לשמר את הצורניות המעגלית המבטאת מחזוריות, המשכיות וקשר, ועם זאת להיפרד מהסמליל הישן כחלק מתהליך התבגרות. הסמליל מבקש לייצג את הקהילות המקצועיות השונות המהוות את קהילת פסיכולוגיה עברית. את הגישות והזרמים השונים - על אף השוני, רב המשותף בין כולנו. במבט נוסף הסמליל משקף את הרבדים השונים שיש באדם - הגוף, הנפש, התודעה, הרגש וגם הלא- מודע.

הסמליל עוצב ברגישות על ידי מורן מינץ.

 

לוגו פסיכולוגיה עברית הראשון

הלוגו הראשון  ששימש את פסיכולוגיה עברית מיום הקמתה בשנת 2002, עוצב תוך שימוש בגופן העברי "יעקב יד שמן" של יעקב מנדלסון (תודה יעקב).

כתבו עלינו

הערה: יתכן ולא כל הקישורים יפעלו עקב שינויים באתרים המפורטים. עמכם הסליחה.

ניתן להפנות אותנו לכתבות נוספות mail@hebpsy.net

 

ויקיפדיה - שיחה בעקבות הכנסת הערך "פסיכולוגיה עברית" נובמבר 2008

nrg - הדרך הסיזיפית לקליניקה 27/1/2008

Ynet - "אתכם בטיפול" 14/11/2005

קפטן אינטרנט - 23/9/2005

הארץ - 23/9/2005

אתר PC-און - 22/9/2005

הפסיכיאטר האלקטרוני שלכם, הארץ 16/11/2003

מקור ראשון

הקולקטיב - 15/3/2003

צרו קשר

צרו קשר 1

  משתמשים

מומלץ להעזר בשאלות הנפוצות (FAQ) לקבלת סיוע בנושאים כגון:

במידה ולא מצאתם פתרון לבעיה ניתן לפנות לתמיכת משתמשים ב: hebpsy.support@gmail.com

 

פרסום

באתר קיימים אפיקים לפרסום מובלט בתשלום. לקבלת פירוט פנו לכתובת hebpsy.marketing@gmail.com בצירוף פרטי הבקשה.

או לחצו כאן לפרסום מיידי של מודעת קליקים מובלטת שתופיע בעמודים שונים באתר (דף הבית, מאמרים, פוסטים ועוד..).  

 

מאמרים

בנושא פרסום מאמר מקצועי, קראו את ההנחיות לשליחת טקסט. את קובץ המאמר יש לשלוח ל- hebpsy.content@gmail.com

 

 

בקורת ופרסום ספרים

איננו עורכים בקורות ספרים. אך נשמח להציג פרקים נבחרים מתוך ספרות מקצועית בתחום בריאות הנפש במדור ספרים. באופן בו קהל הגולשים נהנה מחומר קריאה מקורי והספר מקבל הזדמנות "לדבר בזכות עצמו".

לפרסום ספר, שלחו לכתובת hebpsy.content@gmail.com את הקבצים הבאים:

  • פרק נבחר מתוך הספר (באישור ההוצאה)
  • תקציר אודות הספר ואודות המחבר/ת (מגב העטיפה)
  • צילום כריכת הספר  

 

כנסים וימי עיון

ניתן להודיע על כנסים וימי עיון מקצועיים בקישור הזה. הפרסום איננו מיידי אלא מותנה באישור המערכת.

 

קבוצות דיון (פורומים)

בנושא קבוצות הדיון ניתן לפנות לכתובת hebpsy.community@gmail.com

ניתן לפנות לכתובת הנ"ל גם בהצעת יוזמה לקבוצת דיון חדשה.

צרו קשר

ליצירת קשר עם מערכת 'פסיכולוגיה עברית, השאירו פה פרטים


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.