לרפא את יצירי כפיך

קורונה

תפילה לשלום העולם

על בסיס נוסח התפילה של הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, הנה נוסח תפילה רחבה שבה אלוהים מפקיד בידי האדם את האחריות על העולם שברא, ועם קצת עזרה מידיו החסודות.
תאריך פרסום: 28/3/2020

על בסיס נוסח התפילה של הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף,

הנה נוסח תפילה רחבה שבה אלוהים מפקיד בידי האדם את האחריות על העולם שברא,

ועם קצת עזרה מידיו החסודות.

ערך יששכר עשת

   יהי רצון מלפניך אלוהים שתתמלא ברחמים על כל יושבי תבל, ועלינו, להגן מכל גזירות קשות ורעות המתרגשות ובאות לעולם, ותציל מכל נגע מגפה חולי ומחלה. וכל החולים שנדבקו במחלה תרפאם רפואה שלימה.

   יהי רצון מלפניך אלוהים, שתעשה לחכמי הרפואה, המדע, הדמוקרטיה, הצבא, הכלכלה וכל העמלים והעומדים על המשמר, מהשליח והמנקה ועד המנהל, כמו שדיברת אֶל מֹשֶׁה בסיני לֵּאמֹר: רְאֵה קָרָאתִי בְשֵׁם בְּצַלְאֵל... וָאֲמַלֵּא אֹתוֹ רוּחַ אֱלֹהִים בְּחָכְמָה שהיא הידע המדעי אודות העולם שבראת, וּבִתְבוּנָה שהיא היכולת שנטעת בנו להסיק מסקנות מהידע ולהשתמש בו לטובת העולם, וּבְדַעַת שהיא דעת המוסר להשתמש בכל הידע לטובה ולשלום, וּבְכָל מְלָאכָה שהיא יישום חכמה, בינה ודעת לטובה ושלום. כך יוכלו החכמים  לַחְשֹׁב מַחֲשָׁבֹת לַעֲשׂוֹת בַּזָּהָב וּבַכֶּסֶף וּבַנְּחֹשֶׁת שהם מעשיהם לפאר אותך.

   לך אלוהים הגדולה והגבורה והתפארת והנצח וההוד, לתת את כל אלו בידי האדם לטובה ולשלום. ואתה בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש, ובידך כח וגבורה לתת בידי האדם לגדל ולחזק ולרפא אנוש ולא ייפלא ממך כל דבר.

   לכן, יהי רצון מלפניך האל הנאמן אב הרחמים, המאפשר מרפא לכל תחלואי יושבי תבל ועם ישראל, לשלוח את חוכמתך לאפשר לאדם להביא מרפא וארוכה. בימים אלו תעלה ותגביר ברוב חסד וחנינה  וחמלה את כוח הגבורה של כל יושבי תבל ושל עם ישראל החולים שנדבקו במחלה הזאת. ובימים אלו יהמו נא רחמיך ותגביר את חכמת ותבונת ודעת הרופאים והמדענים, להכיר את עקרונות העולם שבראת וללמוד מהם רפואות.

   חטאנו לפניך בהתנשאות מעל האחר, במלחמות והרג, בבזבוז מתוך חמדנות את משאבי העולם העשיר שבראת, בזיהום העולם היפה שנתת לנו, בבורות מרצון לא להבין את עולמך, בוויתור על יכולת להתפרנס בכבוד בלי לנצל את העולם ואחרים, בוויתור על חיים במציאות המופלאה שיצרת באמצעות נטייה לחפש אותך בעולמות אחרים.

   חטאנו לפניך בשכחת מה שאמרת: כִּי הַמִּצְוָה הַזֹּאת אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם לֹא נִפְלֵאת הִיא מִמְּךָ וְלֹא רְחֹקָה הִיא. לֹא בַשָּׁמַיִם הִיא לֵאמֹר מִי יַעֲלֶה לָּנוּ הַשָּׁמַיְמָה וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ וְנַעֲשֶׂנָּה. וְלֹא מֵעֵבֶר לַיָּם הִיא לֵאמֹר מִי יַעֲבָר לָנוּ אֶל עֵבֶר הַיָּם וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ וְנַעֲשֶׂנָּה. כִּי קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר מְאֹד בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ, כאן בעולם הזה בהווה, עכשיו. רְאֵה נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַיּוֹם כרגע, כאן, אֶת הַחַיִּים וְאֶת הַטּוֹב וְאֶת הַמָּוֶת וְאֶת הָרָע.

   אֲדוֹן הַסְּלִיחוֹת, בּוֹחֵן לְבָבוֹת, גּוֹלֶה עֲמוּקוֹת, דּוֹבֵר צְדָקוֹת, חָטָאנוּ לְפָנֶיךָ, רַחוּם וְחַנּוּן חָטָאנוּ לְפָנֶיךָ, רַחֵם עָלֵינוּ! קרע רוע גזר דיננו. שמע נא לקול תחנוננו, כי אתה שומע תפילת כל פה, ברוך שומע תפילה. אמן

תגובות

הוספת תגובה

גליהגליה25/12/2023

. תפילה מהממת בעזרת ה' שיהייה רק טוב

Tzuriel FenigsteinTzuriel Fenigstein4/11/2020

. מאוד יפה! מי יכול לתרגם לאנגלית שנוכל לשתף אנשים בעולם בתפילה?

צרו קשר

שלח תגובה, שאלה, הצעה למאמר שענין אותך לכתובת isas.eshet@gmail.com


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.