לרפא את יצירי כפיך

הדרכת הורים בדרכי שלום להקניית כישורי חיים.

סדנאות למטפלים ומדריכי הורים: הקניית כישורי חיים וכישורי הורות בדרכי שלום עם CBT (אוקטובר 2019)

טיפול CBT בילדים ונוער כולל בעיקר הקניית כישורי חיים להתמודד עם הקשיים מולם הם ניצבים. כישורי חיים אלו מחייבים תרגולים ואימונים יומיומיים אותם מלווה ההורה לפי הנחיית המטפל. לפיכך, מטרת הסדנא היא לתת בידי המטפל בילדים ונוער ומדריכי הורים כלים ודרכים לשלב את ההורים במהלך הטיפול בילד, באופן שההורה הופך להיות דמות משמעותית בטיפול בקשיי הילד.
תאריך פרסום: 23/2/2017

הדרכת הורים בגישת CBT באמצעות הקניית כישורי חיים וכישורי הורות בדרכי שלום

סדנא למטפלים בילדים ונוער

מרצה: מר יששכר עשת

לחצו כאן: כדי לשאול שאלות ולקבל הנחיות

מטרת הסדנה:

הורה יכול להכין את ילדיו לחיים בדרכי-שלום, מבלי לאבד את הקשר איתם. נקודת המוצא תהייה שרוב ההתנהגויות של ילדים אינם בעיה משמעתית, אלא מחסור בכישורי חיים. גישה זו מאפשרת להמעיט בהפעלת אמצעים משמעתיים שבמקרים רבים אינם יעילים. הגישה מתחשבת לא בגבולות, אלא במגבלות (limits) המציאות בהן אנו חיים.

טיפול CBT בילדים ונוער כולל בעיקר הקניית כישורי חיים להתמודד עם הקשיים מולם הם ניצבים. כישורי חיים אלו מחייבים תרגולים ואימונים יומיומיים אותם מלווה ההורה לפי הנחיית המטפל. לפיכך, מטרת הסדנא היא לתת בידי המטפל בילדים ונוער כלים ודרכים לשלב את ההורים במהלך הטיפול בילד, באופן שההורה הופך להיות דמות משמעותית בטיפול בקשיי הילד.

בסדנא נכיר את כישורי החיים הבאים והדרכים להקנייתם: יכולת לווסת רגשות, יכולת להתמודד עם תסכולים וכישלונות, טיפוח כוח רצון ונחישות, פתרון בעיות, כישורים חברתיים, כישורי חשיבה מותאמת למציאות והרגלים בריאים.

כישורי ההורות העיקריים שנלמד בסדנא הם: יכולת להיות קשוב, אמפטי, מכיל ומאמין לילד ובילד. כמו כן ילמדו היכולות ההוריות הבאות: הגמשת אמונות בקשר לחינוך, וויסות רגשות ותגובה מושהית, ארגון המשפחה, תחזוק הזוגיות, נשיאת רגשות קשים של ילדם והתמדה בהובלת תהליכי שינוי.

הסדנא היא סדנא מעשית. יובאו מקרים שונים והדרכים ליישום החומר הנלמד. המשתתפים יוזמנו להביא מקרים מעבודתם. 

הסדנא מבוססת על הגישות הבאות: CBT, הגישה המאחדת של דוויד בארלו, הגישה של סיגל והרצל המבוססת על מממצאי חקר המוח בספרם: "הורות מן השורש אל הלבלוב.", הגישה של קארול דואק "כוחה של נחישות" ו - CBT בעצימות נמוכה.

החומר לסדנא נמצא בספרו של יששכר עשת "הורות בדרכי שלום, הקניית כישורי חיים בדרכי נעם".

פרטי התקשרות להזמנת סדנא

טלפון: 049582323    0507799718 אפשר להשאיר הודעות כולל בווטסאף

מייל: isas.eshet@gmail.com

*פתיחת הסדנא מותנית במספר הנרשמים

תגובות

הוספת תגובה

אין עדיין תגובות למאמר זה.

צרו קשר

שלח תגובה, שאלה, הצעה למאמר שענין אותך לכתובת isas.eshet@gmail.com


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.