לרפא את יצירי כפיך

טיפול קוגניטיבי התנהגותי וטיפול קבלה ומחויבות בדרך היהודית לתיקון המידות בפרשת השבוע

פרשת וילך: התנהלות נכונה בעולם שבניתי

"הארץ המובטחת" היא העולם שבניתי :זוגיות שיצרנו, מקצוע נחשק שרכשנו, עסק או משפחה שהקמנו. ב"ארץ המובטחת" נאלץ להיעזר במומחים חדשים היודעים לשמור ולטפח ארץ. תכונות והרגלים מתוקנים יסייעו לנו בכל שלב.
תאריך פרסום: 3/10/2016

10 פרשת וילך

יששכר עשת, "לרפא את יצירי כפיך"

http://www.hebpsy.net/isaschar

   הָאֶרֶץ הַמֻּבְטַחַת יכולה להיות הזוגיות שיצרנו, מקצוע נחשק שרכשנו, עסק או משפחה שהקמנו. אם מרחבים אלו יהיו שקטים ובטוחים, נוכל לעסוק בתחום מסוים בתרומה לעולם. זו תהיה משמעות חיינו, או במילים אחרות היעוד שלנו. כאשר היינו בדרך אל הָאֶרֶץ הַמֻּבְטַחַת, נעזרנו במומחים שונים. משהגענו אליה, נעזרנו במומחים אחרים לבנית ארץ זו. כאשר אנחנו כבר הָאֶרֶץ הַמֻּבְטַחַת נאלץ להיעזר במומחים חדשים היודעים לשמור ולטפח ארץ. תכונות והרגלים מתוקנים יסייעו לנו בכל שלב.

תורת הצדק החברתי שנתן ה', ניתנת לפרשנות והבנה בכל דור ודור.

   ה' מציע לעם ישראל את תורת החיים, היא תורת הצדק החברתי  וְעַתָּה כִּתְבוּ לָכֶם אֶת הַשִּׁירָה הַזֹּאת וְלַמְּדָהּ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל שִׂימָהּ בְּפִיהֶם לְמַעַן תִּהְיֶה לִּי הַשִּׁירָה הַזֹּאת לְעֵד בִּבְנֵי יִשְׂרָאֵל. בשירה יש שילוב בין שכל, רגש, וכוח יצירה. בזה כוחה של התורה.

   וַיִּכְתֹּב מֹשֶׁה אֶת הַשִּׁירָה הַזֹּאת בַּיּוֹם הַהוּא וַיְלַמְּדָהּ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל. את התורה הזו יש לפרש ולהבין, כדי שניתן יהיה ליישם אתה. כוח היצירה הנתון בשירה מאפשר להתאימה לזמן ולמקום שבו אנו נמצאים. לכן אומר ה' למשה ומשה לזקני העם: כִּי יָדַעְתִּי אַחֲרֵי מוֹתִי כִּי הַשְׁחֵת תַּשְׁחִתוּן וְסַרְתֶּם מִן הַדֶּרֶךְ אֲשֶׁר צִוִּיתִי אֶתְכֶם וְקָרָאת (וְיִקְרֶה) אֶתְכֶם הָרָעָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים... לכן אם סרנו מדרך הישר נזדקק לכוח יצירה כדי להבין איפה טעינו ואיך ותקן את הטעות. ספר התורה שבו עקרונות חיים המתחשבים גם באחרים ובסביבה, יוכל להיות לנו לעזר. לכן כל כך חשוב לעזור בתיקון תכונות והרגלים.

 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי

ללמוד מטעויות וכשלונות:מחקרים מלמדים אותנו שטעויות וכישלונות הם חוויות מהם ניתן ללמוד לתקן את דרכנו. עושים זאת על ידי: א. ניתוח התהליך שעברנו. ב. זיהוי תכונות שמפריעות לנו בדרך הישרה. ג. למידה מספרים בהם יש ידע וחכמה. תורת החיים שנתן ה' היא ספר שניתן ללמוד ממנו מה לעשות תוך התחשבות לא רק בעצמי אלא גם באחרים ובסביבה.

תגובות

הוספת תגובה

אין עדיין תגובות למאמר זה.

צרו קשר

שלח תגובה, שאלה, הצעה למאמר שענין אותך לכתובת isas.eshet@gmail.com


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.