לרפא את יצירי כפיך

חגי ישראל: מקראות לחג בחיק המשפחה

45 ט"ו באב. חג המשפחה והפיוס

לא היו ימים טובים לישראל כחמישה עשר באב וכיום הכיפורים. שט"ו באב הוא זכר לפיוס למען אחדות העם, כיוון שהותרו שבטים לבוא זה בזה. ושט"ו באב מבקש, אל תיתן עינך בנוי, ראה ללבב ותן עינך במשפחה שלשם הולכת האהבה..
תאריך פרסום: 28/7/2009

 

ט"ו באב חג האהבה החתונה והפיוס

 יששכר עשת, "לרפא את יצירי כפיך" http://www.hebpsy.net/isaschar

 

 

ט"ו באב חג המשפחה: לא הָיוּ יָמִים טוֹבִים לְיִשְׂרָאֵל כַּחֲמִשָּׁה עָשָׂר בְּאָב וּכְיוֹם הַכִּפּוּרִים, בְנוֹת יְרוּשָׁלַיִם יוֹצְאוֹת וְחוֹלוֹת בַּכְּרָמִים. וּמֶה הָיוּ אוֹמְרוֹת, בָּחוּר, שָׂא נָא עֵינֶיךָ וּרְאֵה, מָה אַתָּה בוֹרֵר לָךְ. אַל תִּיתֵּן עֵינֶיךָ בַּנּוֹי, תֵּן עֵינֶיךָ בַּמִּשְׁפָּחָה.

 

ט"ו באב חג פיוס למען אחדות העם: לא יִמָּחֶה שֵׁבֶט מִיִּשְׂרָאֵל. הִנֵּה חַג ה' בְּשִׁלוֹ מִיָּמִים יָמִימָה וַיְצַוֻּו אֶת בְּנֵי בִנְיָמִין לֵאמוֹר לְכוּ וַאֲרַבְתֶּם בַּכְּרָמִים: וּרְאִיתֶם וְהִנֵּה אִם יֵצְאוּ בְנוֹת שִׁילוֹ לָחוּל בַּמְּחוֹלוֹת וִיצָאתֶם מִן הַכְּרָמִים וַחֲטַפְתֶּם לָכֶם אִישׁ אִשְׁתּוֹ מִבְּנוֹת שִׁילוֹ וַהֲלַכְתֶּם אֶרֶץ בִּנְיָמִין. בחמשה עשר באב מאי היא אמר רב יהודה אמר שמואל יום שהותרו שבטים לבוא זה בזה.

 

ט"ו באב יום טוב.

   כבר רואים את סימני החצב ובמקומות אחדים את פריחתו. בספר המועדים מאת משפחת  הראובני מצאנו כתוב: "ט"ו באב, יום הפרחתו של החצב, היה יום טוב לישראל ומועד לכמה חגיגות ושמחות, ובראש כל אלה שמחת הנישואין. בנות ישראל היו יוצאות בו - לא בצבעי האביב של הרימון והגפן ושל חבצלת השרון ושושנת העמקים ושל פרחי האביב הרקומים במרבדי השדות וההרים, כי אם בכלי לבן, מבשרי הסתיו בארץ ישראל, כגון פרחי החצב. בעונה זו - אל תתן עיניך, בחור, בנוי ובשלל הצבעים וריחות הבושם שאינם כעת בשדות הארץ, כי אם בלובן ובטוהר המשפחה." השם יברך אותנו מתאהבים וחוגגים את שלמות העם ואת אחדותו. עם ישראל שהוא מעבר למנהיג זה או אחר מעבר לאירוע זה או אחר.

   בתלמוד בבלי מסכת תענית דף ל/ב  מצאנו כתוב: "...חמשה עשר באב מה? אמר רב יהודה אמר שמואל זהו יום שהותרו שבטים לבוא זה בזה. ולכן אמר במסכת תענית פרק ד משנה ח' רבן שמעון בן גמליאל: לא היו ימים טובים לישראל כחמשה עשר באב וכיום הכיפורים.

   כך גם שרה נעמי שמר בשירה תלבשי לבן: בקיץ הזה תלבשי לבן, תחשבי מחשבות בהירות. אולי תקבלי מכתב אהבה אולי נעשה בחירות. אני אבחר בך ואת בי תבחרי וביחד נהיה לרוב. כי בקיץ הזה תלבשי לבן ותתפללי לטוב. בקיץ הזה תלבשי לבן, וככה תצאי לבלות. בקיץ הזה נעשה חתונה ויהי חלקך עם הכלות...

   זהו הקישור לביצוע הפרברים: http://www.youtube.com/watch?v=lfEJQ0xVrUg

 

 

קראו בקישור הזה כיצד לשמר את הנישואים ואת האהבה. כי אהבה זה לא הכל.

http://www.hebpsy.net/community.asp?id=113&cat=article&articleid=1816

 

יהיה רצון מלפניך אדוני ואלוהי,

שירבו חסדיך בתהליכי פיוס וחתונות יציבות.

למען ייטב לנו, לצאצאנו ולכל יושבי תבל לעולם.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות

הוספת תגובה

אין עדיין תגובות למאמר זה.

צרו קשר

שלח תגובה, שאלה, הצעה למאמר שענין אותך לכתובת isas.eshet@gmail.com


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.