לרפא את יצירי כפיך

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT מערכתי משולב בטיפול באמצעות קבלה ומחייבות ACT

תפילות המלצות ושבועות לרופא ולמטפל. (יולי2016)

הצעות שונות לשבועת הרופא. באמצעות לחיצה על "הוסף תגובה" בסוף המאמר, אשמח כמיטב יכולתי לענות על שאלות, להיענות לבקשות ולהתייחס לתגובות. ולעזור בניסוח תפילות ושבועות.

תאריך פרסום: 12/4/2009

תפילות המלצות ושבועות לרופא ולמטפל

יששכר עשת, "לרפא את יצירי כפיך" http://www.hebpsy.net/isaschar

 

 

תפילת הרופא של הרמב"ם.

אל עליון, קודם שאני מתחיל בעבודתי הקדושה לרפא את יצירי כפיך, אני מפיל את תחינתי לפני כסא כבודך שתתן לי אומץ רוח ומרץ רב לעשות את עבודתי באמונה, ושהשאיפה לצבור הון או טוב לא תעוור את עיני מראות נכחה. תזכני להביט על כל סובל הבא לשאול בעצתי כעל אדם, בלי הבדל בין עשיר ועני, ידיד ושנוא, איש טוב ורע, את האדם בצר לו הראיני רק את האדם. אם רופאים נבונים ממני רוצים ללמדני בינה, תן לי את הרצון ללמוד מהם, כי תורת הרפואה אין ערוך לה. אבל כאשר כסילים יבזוני אחלי, אהבתי למצוא תחזק את רוחי מבלי להתחשב עם זקנת המלעיגים וכבודם, רק האמת תהיה נר לרגלי, כי כל ויתור במקצועי יכול להביא כליון ומחלה ליציר כפיך. אנא אל רחום וחנון חזקני ואמצני בגופי ובנפשי ורוח שלם תטע בקרבי.

 

 

הקשב להמלצת הזריחה. מתוך הסנסקריט.

הקשב להמלצות הזריחה.

הבט ליום זה.

יום זה הוא החיים.

במהלכו הקצר טמון הכל: הגיוון והמציאות של הקיום,

אושר הצמיחה, הוד הפעולה, פאר היופי.

האתמול הוא חלום, המחר הוא חזון.

היום הוא יום טוב לחיות.

אתמול יכול להיות חלום של אושר

מחר יכול להיות חזון של תקווה.

אם תשים לב להיום.

זוהי המלצת הזריחה.

 

שבועת היפוקראטס

   אני נשבע באפולו, אסקלפיוס והיגאה, וכל האלים הנם עדי כי אקיים שבועה זו ככל יכולתי ושיקול דעתי. אני נשבע להתייחס בכבוד לאלו שלימדוני מקצוע זה, להתייחס אליהם כאל אבי ואימי, ולחלוק עימם את רכושי במידת הצורך. אני מתחייב לספק מרפא לכל ניזקק לפי מיטב שיפוטי להימנע מאבחנה לא נכונה של חולי, ולהימנע מלקיחת חיים בזדון.  אני מתחייב לשמור את מקצועי טהור, להימנע מעימות עם הסובבים אותי ולסגת מכל עימות בכבוד. בכל בית בו אבקר אני מתחייב לטפל בדייריו מתוך כבוד והגינות ולא לבוא במגע אינטימי עם מטופלי. אני מתחייב לשמור את כל המידע שהגיע לאוזני לגבי החולים בסוד, ולא לעשות בו שימוש זדוני או להפיצו ברבים מתוך כוונה רעה. אני מתחייב למלא שבועה זו עד תומה, ומבקש מן האלים להעניק לי אושר וסיפוק בעיסוקי, להיות מקובל ומפורסם בין האנשים. במידה ולא אמלא שבועה זו, מי ייתן והאלים יענישו אותי.

 

השיחה המתמשכת מאת יששכר עשת

השיחה המתמשכת, היא המקום שבו ניצור שותפות. אנחנו נפגשים כרופא וחולה, וכאנשים מרגישים וחושבים, שמחים וסובלים. אם נקשיב זה לזה, נגלה גם את הרצון המשותף וגם מגבלות שונות. אתה בא ממשפחתך ואני ממשפחתי. אתה בא עם האמונות שלך על בריאות, חולי וריפוי, ואני עם האמונות שלי. אנחנו נחפש למצוא את המשותף בינינו. במהלך השיחה, נגלה ביחד היבטים שונים: גופניים, נפשיים, משפחתיים ורוחניים של הבעיה שתציג לי. אבל הרופא והרפואה אינם כל יכולים. וגם אתה אינך כל יכול. כאב, אי נוחות, סבל, מחלות ומוות, הם חלק מן החיים. הם אינם כישלון הם חלק מדרך חיינו. אני יכול להיות השותף שלך לחלק זה. אתה ואני נהיה גלויים בקשר למגבלות שלנו. ונדע שיש גם סיכונים אך גם סיכויים בטיפול הרפואי. אתה נושא עמך את המצוקה ואנו נלמד ביחד איך תסתדר איתה. אני נושא עמי את העניין בך. ואני איתך.

 

 

שירת העשבים של רבי נחמן מברסלב  בעיבוד יששכר עשת

"דע כי כל רועה ורועה יש לו ניגון מיוחד. לפי העשבים ולפי המקום שהוא רועה שם. כי כל עשב ועשב יש לו שירה,  ומשירת העשבים נעשה ניגון של רועה. אם הייתי זוכה, לשמוע את השירות והתשבחות של העשבים, איך כל עשב ועשב אומר שירה להשם יתברך, בלי תמיהה ובלי שום מחשבות זרות, ואינם מצפים לשום תשלום גמול. כמה יפה ונאה כששומעין השירה שלהם. וטוב מאד ביניהם, לעבוד את השם ביראה..."

 

 

באמצעות לחיצה על "הוסף תגובה" בסוף המאמר, אשמח כמיטב יכולתי

לענות על שאלות, להיענות לבקשות ולהתייחס לתגובות. ולעזור בחיבור תפילות ושבועות.

 

 

 

 

תגובות

הוספת תגובה

אין עדיין תגובות למאמר זה.

צרו קשר

שלח תגובה, שאלה, הצעה למאמר שענין אותך לכתובת isas.eshet@gmail.com


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.