דגנית כספי אימון בשעת משבר

דגנית כספי אימון בשעת משבר
עובדת סוציאלית ומאמנת אישית

דגנית כספי אימון בשעת משבר

ברוכים הבאים 

דגנית כספי-מזה 23 שנים עובדת סוציאלית ומזה 13 שנים מאמנת אישית ועוסקת לאורך הקריירה בטיפול ואימון ילדים,נוער ומבוגרים במצבי משבר בחיים כולל אימון הורי

דגנית כספי- בעלת תואר ראשון (B.A) בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה משנת 1999, בעלת תעודת מאמן מומחה אישי וניהולי (E/MCI) מהטכניון משנת 2009, בעלת תואר שני (M.A) בחינוך מהאוניברסיטה הפתוחה משנת 2019. כמו כן, בוגרת קורס הדרכת הורי מתבגרים ממכון אדלר ובוגרת קורס מנחי קבוצות ממכללת הגליל המערבי.

תחומי עניין

עוסקת באימון ילדים,נוער ומבוגרים בשעת משברי חיים הכוללים קושי חברתי, התנהגותי, לימודי,תעסוקתי וליווי בעת שינויים במשפחה. כמו כן בעת אימון ילדים ונוער נכלל בתהליך האימוני גם אימון הורי.

יצירת קשר

0539644344

caspi.dc@gmail.com

מקבלת מתאמנים גם בקיבוץ אילון וגם באון-ליין

 

***משברי חיים בהקשר לקורונה

אם אתם או ילדכם חווים חוסר שביעות רצון בתקופה האחרונה באחד התחומים בחייכם: חברתי,התנהגותי,לימודי,קריירה,רגשי ועוד... ייתכן כי אתם במשבר חיים או קרובים לאחד כזה.

אני מבחינה שהקורונה הביאה איתה התנהלויות ודפוסים חדשים והחזרה לשיגרה לא פשוטה לכולם ואכן בינואר 2022 פרסמה עמותת סה"ר (סיוע והקשבה ברשת) כי ישנו זינוק של 84% בפניות לסיוע נפשי, זאת כפי שהובא מכתבה שהועלתה ב YNET בתאריך ה 4/1/22. גם הכנסת סקרה מוקדם יותר באוגוסט 2021 מסמך על מצבם הרגשי והנפשי של הילדים בעקבות משבר הקורונה ובו "דיווח של הורים וגורמי מקצוע והילדים עצמם על התגברות תחושות של לחץ ודאגה, עצב ובדידות, חרדה ודיכאון, מפרוץ מגיפת הקורונה".

הניסיון להתגונן מפני הקורונה הביא לידי שהייה רבה בחיק המשפחה ובגבולות הבית. אני מאמינה שיש מי שביננו,ילדים ומבוגרים, ששהייה כזו תמכה בנפשו ויש כאלה שהדבר הקשה מאוד על חייו הרגשיים. כמובן, ההבדלים ביננו קשורים לתא המשפחתי הספציפי אליו משתייכים ולטמפרמנט האישי של כל אחד. כך או כך מסתבר מהמחקרים,הכתבות והסקירות כי החזרה לשיגרה,על אף שמחת הכלל עליה, הותירה הרבה מאיתנו עם משבר שנחווה תוך כדי השהייה בבית או משבר בחזרה לשגרה הכוללת שוב לחץ מפני צורך בהשגת יעדים לימודיים או בעבודה,שוב התמודדות עם פגישה פנים מול פנים עם אנשים אחרים בבית הספר או במשרדי העבודה,עמידה בביקורת חברתית ועוד ועוד .. על כן אין פלא כי ישנם דיווחים על עלייה בפניות לסיוע נפשי. זאת על אף שלעיתים ילדים או מבוגרים יתקשו לקשר בין הקשיים שהם חווים ובין תקופת הקורונה וההתמודדות איתה תוך כדי ואחרי.

דעו כי משברי חיים יכולים להיחוות כמפחידים וקשים מנשוא אך עצם ההכרה בהם והפניה לסיוע רגשי בשלבים מוקדמים הם עצם תחילתו של פתרון המשבר.

ביכולתי לסייע לכם במתן תהליך אימון רגשי במצבי משבר בחיים לילדים,נוער ומבוגרים.

תוכלו לפנות אלי

במס' הטלפון שלי: 0539644344 

או במייל caspi.dc@gmail.com

או בשליחת פרטיכם בדף האתר ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

**"אל תשארו לבד עם המשבר שלכם

ביום אבל לאומי כמו היום,יום הזיכרון,בו אנו מתאחדים סביב הכאב,העצב והגעגוע- הביחד והזיכרון הקולקטיבי תורם ולו במעט להתמודדות עם הקושי הפרטי: החיבוק של הקולגה,הצעת העזרה מהחברה הטובה, ההתעניינות של חברים לפייסבוק והעובדה שאנשים זוכרים שזה יום קשה בעבור האדם נותנים מעט רווחה וכוח.

במהלך חיינו אנו חווים משברים ולרוב נותרים איתם לבד. אנחנו מאמינים שההתמודדות בעצמינו מראה לנו על חוזקינו אבל משבר שמתמשך לאורך זמן רב מקשה מאוד על חיינו והרבה פעמים,מניסיוני המקצועי,מעמיק את הכאב,העצב והכעסים ומשפיע מאוד על התנהלותינו התקינה ועל שביעות רצוננו מאיכות חיינו הרגשיים.

לכן, השתדלו לשתף אדם משמעותי קרוב שאתם סומכים עליו אשר יוכל להיות שם בשבילכם בעת הצורך.

ואם תעדיפו מישהו מקצועי אני אשמח להנחות אתכם בתהליך אימוני במטרה להבין את המשבר אותו אתם חווים, את שורשיו וסיבותיו ואת הדרך הנכונה לכם להתמודד איתו על מנת להיטיב עם איכות חייכם ולהחזירכם למסלול אותו אתם מעוניינים להשיג.

לשתף ולחלוק הם חלק נכבד מפתרון המשבר ומיציאה לדרך חדשה טובה יותר. 

,***כעס- כמה משמעותי לזהות מאין הוא בא ואיך הוא משפיע על כל תחומי חיינו

לפעמים יוצא לכם לשאול את עצמכם:"למה אני כועס ככה?" , למה אני לא מצליח לדפדף את הכעס?","למה הכעס מלווה אותי מול כל אדם ובכל סיטואציה?","למה אני לא רגוע כמו החבר/השכן/העמית שלי?"

או אולי לשאול:"למה הילד שלי כל כך כועס?", "מה הוא צריך שאין לו והרי אני נותן לו הכל?"

כעס הוא רגש- את זה כמעט כולנו יודעים. אבל מה שהרבה אנשים לא יודעים זה שכעס הוא רגש משני, כזה שיושב על רגש אחר:קנאה,עלבון,תסכול ועוד... כאשר ילד גדל בבית שלא מאפשר לו להיות הוא על מעשיו ורגשותיו וכאשר הילד חווה ביקורת ושיפוטיות מהוריו על כל רגש או מעשה או רצון שאינם עומדים בקנה אחד עם רגשות ורצונות ההורה אז הילד לומד להדחיק רגשות ראשוניים כמו עלבון,קנאה,תסכול ועוד כדי לרצות את הוריו ועובר ישירות לכעס.

אז למה דווקא כעס?

כי כעס אומר: אני כועס כלומר אני מפחיד כלומר אני חזק וכדאי לך להיזהר ממני כי אם תתחיל איתי-תפסיד. זאת לעומת רגשות ראשוניים כמו:עלבון או קנאה שאצל מבוגרים רבים נחשבים להבעת חולשה והרי מי רוצה להיחשב חלש? כמה פעמים ילדים שומעים מהוריהם:" למה אתה בוכה,מה אתה תינוק?" או "למה בכית מול חבר שהעליב אותך-עכשיו הוא יחשוב שאתה חלש ויטפל אליך שוב".

כשאלה הן התגובות של ההורים אז ילדים וילדות שאחר כך הופכים לבני ובנות נוער ואז למבוגרים ומבוגרות לומדים לאורך כל תהליך התבגרותם להדחיק רגשות אמיתיים ולהמירם בכעס.

חלק מהאנשים מצליחים בתהליך התבגרותם,לבד או עם עזרה מקצועית, להבין ולקבל את העובדה שלאורך שנים הדחיקו רגשות אמיתיים,כיסו תחושות אמיתיות,ניסו להעלים את מה שהם באמת חושבים ומרגישים כדי לרצות אחרים עד שהפסיקו להכיר את עצמם ולדעת מי הם,מה הם באמת רוצים ומה הם באמת חושבים ומרגישים לגבי נושאים שונים בחייהם.

וכך תמצאו אנשים מבוגרים עם קשיים חברתיים, עם קשיים במציאת זוגיות, עם קשיים בהורות, עם קשיים במציאת דרך תעסוקתית שגם מבולבלים וגם זועמים.

עבודה אימונית-רגשית על כעסים מודחקים תתחיל בדרך כלל בתחושת תקיעות באחד מהתחומים שמניתי, בתחילתו של משבר או בעיצומו.

עם פתיחות ורצון אמיתיים ומוכנות לעבודה רגשית לא פשוטה תוכלו להוביל את עצמכם להסקת תובנות מדהימות שבמהרה יתורגמו לשיפור בתיפקוד.

אני פה בשביל כל מי מכם שקרא,התחבר ,מצא את עצמו בין השורות ומוכן לדרך חדשה שתבטיח איכות חיים רגשית טובה יותר ותפקוד שלם יותר.

 

 

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.