דגנית כספי אימון רגשי

***איך נתגבר על לחצי החיים בעזרת מודעות

העלאת תכנים חבויים למודעות שלנו מאפשרת לנו להתייחס אליהם ולפתור אותם.
*המאמר בלשון זכר מצורכי נוחות אך בהחלט כולל נשים וגברים כאחד/כאחת.
תאריך פרסום: 3/6/2022

 

יוקר הדיור,יוקר המחייה,עליית ריביות,מצב בטחוני רעוע בדרום,מצב בטחוני מתחמם בצפון,מתח בירושלים ואם זה לא מספיק אז תיכף שביתת מורים והחופש הגדול שמכניס מתחים נוספים ובין לבין הדרישות המלחיצות מתפקידנו היום יומיים כעובדים,הורים,בני זוג ועוד...

אז איך להמשיך לתפקד טוב מספיק בכל תחומי החיים בשילוב עם כל הדאגות והמתחים? 

קודם כל, כמו תמיד, חשוב להיות מודעים. אם עכשיו סיימתם לשמוע מהדורת חדשות שמבשרת על מתח בצפון ועליית תשלומי המשכנתא ואתם פשוט ממשיכים אל השיר הבא ומשם למשימה הראשונה במשרד-דעו שאתם בהכחשה!  

הכחשה  היא מנגנון הגנה מצויין כי הוא עוזר לנו להמשיך לתפקד פיזית: להיכנס למשרד ולבצע על הצד הטוב ביותר את  המשימות היומיות שלנו ואז לקפוץ לסופר ולהביא את כל המצרכים הנדרשים ואז להיכנס הביתה ולהכין ארוחת ערב,לקלח את הילדים ואפילו להצליח לרוץ או להגיע לשיעור אירובי.

איך ההכחשה עובדת?

אנחנו מכחישים שאנחנו חוששים ודואגים מהמצב הכלכלי או הבטחוני או הבריאותי. אם אנחנו מכחישים אז אנחנו לא צריכים לעצור...אנחנו יכולים להמשיך לתפקד ואפילו לגרוף מחמאה או שתיים מהסביבה. אבל כשלאורך זמן אנשים לא עוצרים ומשתפים במצב הרגשי שלהם ולא מעבדים ומוצאים דרכים להתמודדות הם בסוף נשברים. 

ומה זה להישבר?  זה לא בהכרח אומר     להיכנס למיטה ולהתנתק. זה אומר שבבית פתאום לא נוכל להכיל עוד מריבה אחת של הילדים שלנו או עוד אמירה של בן הזוג או עוד בקשה אחת של הבוס בעבודה ונגיב בתוקפנות שתפגע באחרים החשובים לנו -מה שרק יוסיף לתחושת הלחץ והמתח ולא יפתור אותה וזה מצב שיכולנו למנוע עם יותר מודעות לתכנים המציאותיים המלחיצים אותנו.

  בעזרת כלים אימוניים והעמקה רגשית ניתן להגיע לתובנות לגבי הדרך הנכונה לכם לשמור על מודעות גבוהה למצב הרגשי בו אתם נתונים,השפעתו על התנהגותכם בעיתות לחץ ומתח ותרגול שינוי תגובה במצבים מאתגרים. 

זו דרך הדורשת עבודה ומחוייבות אך בסופה רווח גדול.

למעוניינים לשמוע עוד ניתן לפנות אלי דרך דף הפניה באתר

או במס' הטלפון שלי:0539-644344

ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

תגובות

הוספת תגובה

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.