דגנית כספי אימון רגשי

***תהליך שינוי הוא חיובי אבל גם קשה וכואב

צריך אומץ רב להחליט לעשות שינוי אמיתי בחיינו. התהליך הוא קשה וכואב רגשית ועם זאת מעצים ומחזק ובסופו צומחת האישיות הבוגרת שלנו-זאת שמלמדת אותנו כיצד להיות קשובים לעצמינו ולפלס לנו את הדרך הכי נכונה עבורינו בתחום האישי, החברתי, בתחום הקריירה, בתחום הזוגי ובתחום ההורי.
תאריך פרסום: 6/6/2024

כשמגיעה העת לערוך שינוי משמעותי בחיינו-לא נפספס אותה. היא תצלצל לנו בחוזקה מכל כיוון. פתאום הכל לא יהיה במקום: פתאום חברויות של שנים יתבררו כלא נכונות לנו, מקום העבודה או המקצוע שבחרנו יתבהר כלא מתאים יותר ולעיתים זה יכה בנו בתחום הזוגי או ידרוש שינוי מהותי בהורות שלנו...

תהליך ריפוי הוא תהליך אמיץ מאוד אבל יש לדעת כי הוא גם תהליך כואב. בעיקר כי הוא תמיד כולל פרידה. פרידה מדפוסי התנהגות, ממחסומים, ממנגנוני הגנה שאספנו עם השנים וגם מאנשים.

הכי קשה זה להבין שכשנעשה שינוי זה לא בהכרח אומר שגם האנשים מסביבנו יעשו אותו איתנו וככה חלקם יבחר להישאר מחוץ לתהליך ונאלץ להיפרד מהם או לספוג את הכאב שבהכרה שהם נפרדו מאיתנו לתמיד. הם היו שם ואהבו אותנו כשהיינו מה שהיינו אבל מה שאנחנו עכשיו כבר לא מתאים להם וזה בסדר. שינינו חוזה ולא כולם חייבים לחתום על החוזה החדש. 

כשמסיימים גן עולים שלב כדי לצמוח ולהתפתח אבל בדרך נפרדים מחברים טובים שעוברים לבית ספר אחר שם הם יעשו את תהליך הצמיחה שלהם, נפרדים מדמויות מבוגרות משמעותיות כמו הגננת, הסייעת,המנגנת ועוד...נפרדים מהסביבה המשחקית,מהספרים,הקוביות, החצר,הנדנדות. נפרדים מהכללים והחוקים,מהזכויות והחובות, מהדרישות המוכרות.

בתהליך נלמד שאנחנו נפרדים אבל גם לא נפרדים...אנחנו בעצם לוקחים איתנו לכל החיים זכרונות מהדמויות האהובות, מהחברים, מהחצר.... הם הולכים איתנו והופכים לחלק ממי שאנחנו... הם לא היו שם סתם..הם בנו אותנו... הם עיצבו אותנו ובזכותם הרגשנו בטוחים להתקדם הלאה...לצמוח,לגדול, להתפתח.

אלה המתנות של תהליך השינוי: ההכרה במציאות, ההבנה העמוקה של החיים שלנו, ההתחברות לעצמינו ולמה שבאמת עושה לנו טוב וגם למה ולמי שלא עושה לנו טוב, הצמיחה וההתפתחות הרגשית הזו תעשה אותנו לאנשים טובים יותר...מדוייקים יותר ולכן, תשפר את מי שאנחנו כאנשים,כבני זוג, כהורים,כעובדים...

אז התהליך הוא עמוק ולא קל והוא מפחיד כי הוא לבטח עצוב וכואב אבל הוא מלא בהצלחות קטנות שביחד מעלות את הביטחון העצמי ואת הדימוי העצמי ואת ההערכה שלנו כלפי עצמינו ובאופן מובהק משפרות את מעמדינו מול העולם.

ולכן, כשתרגישו שאתם חייבים שינוי אל תהססו...צאו לעשות אותו. עדיף עם איש מקצוע. זו תהיה ההשקעה הראשונה שלכם בעצמכם בדרך אל עצמכם ואל ההצלחה❤️

אני פה בשבילכן ובשבילכם,

דגנית כספי

0539-644344

 

תגובות

הוספת תגובה

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.