דגנית כספי אימון רגשי

**טיפול בשיטה של אימון

כמטפלת רגשית אני משתמשת באימון כשיטת טיפול כיוון שהיא שיטה מובנית,ברורה,מהירה ועדיין מצליחה להיות עמוקה,רצינית ובעלת תוצאות ברורות.
תאריך פרסום: 14/11/2022

בראש ובראשונה אני עובדת סוציאלית מזה 23 שנים בעלת ניסיון טיפולי בילדים, נוער,צעירים ומבוגרים שפגשתי בכל מיני מסגרות עבודה שלי לאורך השנים ושהיו בכל מיני מצבים בחייהם. בהמשך למדתי אימון בטכניון ומזה 13 שנים אני מטפלת בגישה של אימון במתאמנים בכל הגילאים כמעט.לזה הוספתי גם תואר שני בחינוך כי אני מאמינה שאימון וחינוך משלימים זה את זה ואת התהליך הטיפולי.

אז מה קורה בטיפול בשיטה של אימון?

האימון מורכב משאלות שבאמצעותן אני מתקדמת עם המתאמן בתהליך ההיכרות שלו עם עצמו, עם הערכים שמובילים אותו בדרך כלל ועם העקרונות עליהם לא היה מוכן לוותר עד עכשיו ומשם עולים וצפים המחסומים שמפריעים לו להצליח בתחומים בהם הוא לא מרוצה בחייו.

מניסיוני, ילדים ונוער לרוב יספרו על מחסומים בתחום החברתי, צעירים בגילאי 18-30 מתקשים יותר בתחום בחירת כיוון לימודי או תעסוקתי בעוד שאצל מבוגרים הקשיים מתבטאים לרוב בתחום מערכות היחסים עם בני הזוג או בני המשפחה הגרעינית או המורחבת. כל בעיה או קושי ניתנים לפתרון באמצעות אימון, כל מחסום ניתן להורדה ומשם מתחילים לעבוד על שינוי...

לאחר שהערכים,העקרונות והחסמים מונחים על השולחן תרתי משמע ועולים למודעות של המתאמן אני ממשיכה לחלק של עבודת תכנון תכנית לשינוי ויישומה.

לשם המשך התהליך-אני נעזרת בשלושה אמצעים נוספים: 

 1.שאלות אימוניות נוספות. 

 2.משימות מותאמות לשלב בתהליך. 

 3.העמקה בבחירות שהמתאמן עושה תוך כדי התהליך והשלכותיהן על חייו.            

בעזרת שלושת אלו ניתן לראות את השינוי בהתנהלות המתאמן בחייו- מה שמוביל לתוצאות רצויות יותר בעבורו.כשזה קורה עולים ההערכה, הדימוי והבטחון העצמי ואז נולד האומץ להמשיך ולתרגל התנהגויות חדשות שמובילות להצלחה גם מחוץ לתהליך הטיפולי ובלעדיו.

כך...יד ביד, בשיתוף פעולה הדדי ומחוייבות הדדית לתהליך ותוך זמינות שלי למתאמן לאורך כל התהליך במפגשים ובמה שביניהם- המתאמן יעבור דרך מיוחדת ,מעצימה ומפתחת.

לסיכום, הנגשתי כאן הסבר כללי אך בהיר על תהליך הטיפול באמצעות שיטת האימון בכללותו.מניסיוני, כל מתאמן עונה על אותן השאלות אך עובר דרך מיוחדת שהיא רק שלו.

אני זמינה לשאלות גם פה באתר,גם במספר הטלפון שלי: 0539-644344, גם במסנג'ר בעמודי הפייסבוק והאינסטגרם והלינקדאין שלי... מה שתבחרו...

תגובות

הוספת תגובה

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.