דגנית כספי אימון רגשי

***עבודה אימונית בהקשר לתקיעות בתחום הקריירה

מבוגרים רבים בכל הגילאים נמצאים כיום במצב של תקיעות במקום העבודה ומתלבטים האם לעזוב את מקום עבודתם או אפילו את המקצוע בו בחרו.
כשאדם עובד מגיע אלי עם תלונה על תקיעות בחייו בתחום הקריירה אני עובדת איתו בכלים אימוניים ויחד אנחנו בודקים את הפתרונות העומדים בפניו.
* המאמר בלשון זכר מצורכי נוחות אך בהחלט כולל נשים וגברים כאחד/כאחת.
תאריך פרסום: 2/9/2022

בשנה האחרונה אנשים רבים עוזבים את מקום עבודתם בארץ ובעולם עד כדי שהתופעה קבלה בארה"ב את הכינוי: "העזיבה הגדולה" וגם בישראל ארגונים מתקשים לגייס עובדים מכל מיני תחומים -כך עולה מכתבה בעיתון גלובס מהתאריך 18.2.22. בכתבה מובאות סיבות מסיבות שונות לעזיבת עובדים ולקושי בגיוס אך במאמר הזה אני אתמקד בתהליך האימוני שאני מעבירה כשאדם עובד מגיע אלי עם תחושת תקיעות בתחום הקריירה ומחשבות על עזיבת מקום העבודה שלו.

כמו בכל תקיעות בחיים או חוסר שביעות רצון ממצבנו בתחום מסויים בחיים גם תחושת תקיעות בחיי הקריירה מושפעת ומשפיעה על תחומי חיים אחרים.

כך ניתן למצוא אמא עצבנית בשעות אחר הצהריים כי היא קמה בכל בוקר לעבודה שכבר לא תואמת את צרכיה או בן זוג מותש וכבוי בכל סוף יום ובכל סוף שבוע כי הוא חש סגור בכלוב של זהב במקום עבודה שפעם היה משאת חייו אך היום מונע ממנו צמיחה והתפתחות או אדם שהפך לחסר סבלנות מול חבריו ומשפחתו כי אינו מרוצה עוד מתנאי עבודתו החל מכסף ועד אפשרות לעבודה מהבית ועוד ועוד...

במצבים כאלה לעיתים אנשים מגיעים אלי לאימון בקליניקה עם תלונה על אי שביעות רצון כללית,בלבול וחשש להמשך מסלול חייהם שהיה כל כך ברור לפני כן וכל אלה משפיעים הרבה פעמים על הזוגיות והמשפחה ועל המצב החברתי של האדם עד כדי כך שהוא בעצמו מתקשה לזהות את הסיבה הגרעינית שיצרה את הקשיים האלו.

בתהליך האימון אני עורכת בתחילה כשתי פגישות הכרות כלליות עם האדם ולומדת את מצבו האישי,הזוגי המשפחתי,התעסוקתי ואת מידת שביעות רצונו מכל אחד מהם.

בהמשך,במשך מספר מפגשים נוסף אני  משתמשת בטכניקת שאילת שאלות אימוניות ולומדת יחד עם האדם כיצד הוא פועל בדרך כלל בכל תחומי חייו: מה הכי חשוב לו בחייו? מה הגורמים להצלחה בחייו לאורך השנים?  מתי נכשל בחייו ומה הסיפור סביב הכישלון? ועוד... וביחד אנחנו אוספים מידע על הערכים והעקרונות שליוו אותו כל חייו ולרוב מגלים שדברים שהובילו אותו פעם לקבלת החלטות כבר לא רלוונטיים לו כיום ולכן, עולות וצפות אצלו תחושת הבלבול, תחושת איבוד הדרך ותחושת התקיעות.

במפגשים הבאים,בעזרת כלים אימוניים,אני מתחילה להניע תהליך לשינוי לעבר המטרה הרצויה בחייו של המתאמן שכעת היא כבר הרבה יותר ברורה. השינוי מגיע בעיקר יחד עם תחושת שליטה גדולה יותר בחייו של המתאמן שיכולה לבוא לידי ביטוי החל משינוי גישה לחיים/שינוי ההסתכלות על מצבים בחייו ועד עריכת שינוי ממשי בחייו המקצועיים: התפטרות מהעבודה, החלפת מקום עבודה ועד החלפת מקצוע. כשכל אחת מההחלטות שיקבל תהיה החלטה שתשנה את חייו ותוביל אותו ואת משפחתו אל עבר תקופה מאושרת יותר.

בשלב האחרון של התהליך המתאמן יוצא לדרך לעבר שינוי שיכניס לחייו סיפוק ומיצוי יכולות גדול יותר כשהוא מצוייד בארגז הכלים האימוני שקבל במהלך התהליך.

בנימה אישית: רבים מאיתנו חונכו "לשים דריסת רגל" במקום עבודה "מסודר" ולדאוג לעתיד. אלה הם ערכים חשובים מאוד גם היום אך הם אינם סותרים החלפת מקום עבודה ואינם סותרים מימוש עצמי ושאיפה לאושר. הם בהחלט יכולים ללכת יחד עם עריכת שינוי בחיים.

לעיתים,בשל העובדה שאני מאמנת רגשית גם לתחום לימודים ולתחום הקריירה מגיעות אלי פניות מארגונים שמחפשות עובדים ולפעמים יש לי האפשרות לסייע גם במציאת התאמה בין מחפשי עבודה (לאו דווקא מתאמנים שלי) לארגונים האלה... כשישנה התאמה טובה ניתן לראות את השינוי הטוב שהיא עושה בחייו של אדם.

אז אם אתם מחפשי עבודה או מכירים מישהו שמחפש דרך תעסוקתית חדשה בחייו תרגישו חופשי להפנות אלי קורות חיים ואני אנסה לעשות את החיבור למשרות פנויות בארגונים. השירות הזה ניתן ללא עלות למחפש העבודה וכרוך רק בשליחת קורות חיים וראיון איתי.

ואם אתם מאלה שמעוניינים בתהליך יותר מעמיק של הגעה למטרות-אשמח שתיצרו קשר לגבי תהליך אימוני.

וכמובן, כך או כך איחולי הצלחה במציאת הדרך שלכם אל האושר.

ניתן להשאיר קו"ח או פרטים:

בתגובות בסוף המאמר

או לטלפון שלי 0539644344

או למייל:caspi.dc@gmail.com

תגובות

הוספת תגובה

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.