דגנית כספי אימון רגשי

***מה מקבלים בתהליך אימון רגשי לילדים ונוער?

הכלים האימוניים שהילד והוריו מקבלים בתהליך מסייעים לילד להיות בעל בטחון עצמי, הערכה עצמית ודימוי עצמי גבוהים יותר ובנוסף, מסייעים לו להיות עצמאי יותר בקבלת החלטות ובעל יכולת טובה יותר לפתרון קונפליקטים. הכלים האימוניים הללו מסייעים לילד להתמודד רגשית ומעשית טוב יותר עם כל בעיה חברתית/התנהגותית/לימודית שייתקל בה.
*המאמר מתייחס לזכר ולנקבה כאחד/כאחת.
תאריך פרסום: 8/7/2022

*כדי להעלות את הבטחון העצמי של הילד-הילד והוריו רוכשים כלים אימוניים לפיהם הילד זוכה תמיד לאהבה ללא תנאים, גם במצבים בהם ההורים מאוד כועסים על התנהגות הילד ושבירת הכללים והגבולות. הילד ירגיש תמיד בטוח באהבת הוריו גם אם טעה או מרד.

*כדי להעלות את הערך העצמי של הילד- ההורה והילד יקבלו כלים אימוניים לניהול תקשורת ללא ביקורתיות ושיפוטיות. הילד ילמד להיות מחובר לעצמו,לרצונותיו, למטרותיו בחיים כי יידע שהוא מקובל על הוריו לא משנה מה .

*כדי לחזק את אמון הילד בהורה-ההורה והילד יקבלו כלים אימוניים בהם "לא מפרים שום הבטחות". קיום הבטחות מלמדת את הילד שההורה יציב,ברור ואמין זה נותן לילד וודאות וביטחון.

*כדי לחזק אצל הילד יכולת פתרון בעיות-הילד וההורים יקבלו כלים אימוניים לפתרון קונפליקטים על ידי שיח מכבד. קונפליקטים יכולים לקרות בין הילד להורה שלו אבל גם בין הילד לחבר או דמות סמכותית אחרת. שיח מכבד ומעמיק של ההורה עם הילד על רגשות הילד ורצונותיו בהקשר לקונפליקט יוביל את הילד ליכולת פתרון בעיות עצמאית ויעילה.

 *כדי לחזק את הדימוי העצמי של הילד-ההורה והילד יקבלו כלים אימוניים לאיך מתנהלים בתקשורת חיובית. הסוד: מלא מלא מילים טובות... מעט עד בכלל לא מילים מעליבות, מטיחות  מאשימות ומביישות... סוד כמוס שכדאי שכולם יכירו.

*כדי לחזק יכולת קבלת החלטות אצל הילד-הילד וההורה יקבלו כלים אימוניים לאיך לשחרר את הילד בהדרגה ותוך נוכחות הורית לקבל החלטות בעצמו ולהוציאן לפועל.

כל אלה הן מטרות תהליך האימון הרגשי בו מכירים את הילד והסביבה המשפחתית, את ערכי המשפחה,את החסמים של הילד וההורה המפריעים לתקשורת ומשם לכל קושי נמצא ביחד פתרון.

תגובות

הוספת תגובה

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.