דגנית כספי אימון רגשי

***משברי חיים בהקשר לקורונה

הקורונה עברה אבל השפעותיה הרגשיות עוד כאן ולא ברור לכמה זמן.
*המאמר בלשון זכר מצורכי נוחות אך בהחלט כולל נשים וגברים כאחד/כאחת.
תאריך פרסום: 3/6/2022

אם אתם או ילדכם חווים חוסר שביעות רצון בתקופה האחרונה באחד התחומים בחייכם: חברתי,התנהגותי,לימודי,קריירה,רגשי ועוד... ייתכן כי אתם במשבר חיים או קרובים לאחד כזה.

אני מבחינה שהקורונה הביאה איתה התנהלויות ודפוסים חדשים והחזרה לשיגרה לא פשוטה לכולם ואכן בינואר 2022 פרסמה עמותת סה"ר (סיוע והקשבה ברשת) כי ישנו זינוק של 84% בפניות לסיוע נפשי, זאת כפי שהובא מכתבה שהועלתה ב YNET בתאריך ה 4/1/22. גם הכנסת סקרה מוקדם יותר באוגוסט 2021 מסמך על מצבם הרגשי והנפשי של הילדים בעקבות משבר הקורונה ובו "דיווח של הורים וגורמי מקצוע והילדים עצמם על התגברות תחושות של לחץ ודאגה, עצב ובדידות, חרדה ודיכאון, מפרוץ מגיפת הקורונה".

הניסיון להתגונן מפני הקורונה הביא לידי שהייה רבה בחיק המשפחה ובגבולות הבית. אני מאמינה שיש מי שביננו,ילדים ומבוגרים, ששהייה כזו תמכה בנפשו ויש כאלה שהדבר הקשה מאוד על חייו הרגשיים. כמובן, ההבדלים ביננו קשורים לתא המשפחתי הספציפי אליו משתייכים ולטמפרמנט האישי של כל אחד. כך או כך מסתבר מהמחקרים,הכתבות והסקירות כי החזרה לשיגרה,על אף שמחת הכלל עליה, הותירה הרבה מאיתנו עם משבר שנחווה תוך כדי השהייה בבית או משבר בחזרה לשגרה הכוללת שוב לחץ מפני צורך בהשגת יעדים לימודיים או בעבודה,שוב התמודדות עם פגישה פנים מול פנים עם אנשים אחרים בבית הספר או במשרדי העבודה,עמידה בביקורת חברתית ועוד ועוד .. על כן אין פלא כי ישנם דיווחים על עלייה בפניות לסיוע נפשי. זאת על אף שלעיתים ילדים או מבוגרים יתקשו לקשר בין הקשיים שהם חווים ובין תקופת הקורונה וההתמודדות איתה תוך כדי ואחרי.

דעו כי משברי חיים יכולים להיחוות כמפחידים וקשים מנשוא אך עצם ההכרה בהם והפניה לסיוע רגשי בשלבים מוקדמים הם עצם תחילתו של פתרון המשבר.

ביכולתי לסייע לכם במתן תהליך אימון רגשי במצבי משבר בחיים לילדים,נוער ומבוגרים.

תוכלו לפנות אלי דרך דף הפניה באתר או

במס' הטלפון שלי: 0539-644344

 ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

תגובות

הוספת תגובה

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימי קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.