יריד פסיכולוגיה עברית

נרשם בגוף: מוח, נפש וגוף בריפוי מטראומה / בסל ואן דר קולק

מחיר קטלוגי: 128.00 ₪
מחיר: 99.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: מכללון - סמינר הקיבוצים
טלפון: 03-6990354, 052-6866377 (מכללון)
דמי טיפול ומשלוח: 23 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: לנקודת מסירה או עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 14 ימי עסקים
נרשם בגוף: מוח, נפש וגוף בריפוי מטראומה / בסל ואן דר קולק

נרשם בגוף: מוח, נפש וגוף בריפוי מטראומה / בסל ואן דר קולק

נרשם בגוף

הספר נרשם בגוף: מוח, נפש וגוף בריפוי מטראומה הינו הספר המרכזי והחשוב ביותר כיום בהבנת אחת התופעות הקשות והמשמעותיות של זמננו: הפרעת דחק פוסט־טראומטית. המחבר, הפסיכיאטר בסל ואן דר קולק, הוא מבכירי החוקרים בתחום בעולם. כמי שהיה חלוץ בתחום, הוא סוקר את תולדות המחקר והטיפול בפוסט־טראומה ב־40 השנים האחרונות, ומציע גישה מהפכנית וחדשנית לטיפול הממוקדת בגוף.

הספר סוקר את תולדות התפתחות התחום, ומשלב בין תיאורי מקרה אנושיים, מרתקים ומרגשים לבין מחקרים קליניים רציניים ומעמיקים. הוא מסביר באופן בהיר את פעולת המוח, את האופן בו הטראומה נרשמת במוח ומשפיעה על הגוף, ואת היתרונות והחסרונות של גישות טיפוליות שונות. הספר מתאר עשרות מחקרים מאלפים ומלווה את עבודתו הקלינית של המחבר כמי שהקים וניהל מרכזים חשובים לטיפול בנפגעי טראומה. ואן דר קולק עוסק הן בנפגעי טראומה פתאומית ושרירותית – כגון נפגעי הלם־קרב, ניצולי תאונות וקורבנות תקיפה ואונס – והן בנפגעי מה שמכונה "טראומה מורכבת" – קורבנות פגיעה מתמשכת, בעיקר בילדות: התעללות רגשית, גופנית ומינית, כמו גם הזנחה חמורה.

בסל ואן דר קולק

ואן דר קולק אינו חוסך את שבטו מסדר העדיפויות הלקוי בעיניו של קובעי המדיניות בארצות־הברית ומציג את ערכן של תוכניות מניעה שעשויות לחסוך מיליארדים לציבור, שהיום נשפכים לשווא על קורבנות הטראומה המתמשכת, אם בתרופות, מרכזי טיפול ואשפוז, קצבאות סעד ונכות ובתי סוהר. הספר, שמגיע מלב־לבו של הממסד הרפואי, מציע גישה מהפכנית לטיפול בטראומה: לא [רק] תרופות פסיכיאטריות, לא [רק] ריפוי בדיבור (פסיכותרפיה קונבנציונאלית), אלא גם שילוב גישות שנתפסות בחלקן כ"אלטרנטיביות", שפונות לגוף – טכניקת EMDR, יוגה, מגע, מיינדפולנס ומדיטציה, נוירו־פידבק, ספורט ודרמה. היות שהטראומה נרשמת בגוף, ומשפיעה עלינו דרך אזורי המוח ה"נמוכים" יותר, שאינם רציונליים – כך גם הטיפול חייב לפנות ישירות לחלקים אלה במוחם וגופם של נפגעי הטראומה.

נרשם בגוף יעשיר את ארגז הכלים של המטפלים המקצועיים בחברה הישראלית למודת הטראומות, ירחיב את האפשרויות העומדות בפני הנפגעים, ויהווה מקור חשוב לחוקרים ותלמידים. לא פחות מכך, הספר פונה לקהל הרחב; לשונו הקולחת והנגישה, הסיפורים האנושיים שוברי־הלב ופוקחי־העיניים שמשולבים בו, לצד הידע הרפואי והמחקרי העשיר הנמסרים בו, כל אלה הופכים את נרשם בגוף לא רק לספר עיון חשוב אלא גם לספר קריאה מרתק, עשיר ומהנה.

פורמט: כריכה רכה | 546 עמ׳
עריכה: אלון בר
תרגום: איריס רילוב

הקדמה והפרק הראשון מהספר נרשם בגוף - בסל ואן דר קולק

אין צורך להיות חייל קרבי או לבקר במחנה פליטים בסוריה או בקונגו כדי לפגוש בטראומה. טראומות קורות לנו, לחברינו, למשפחותינו ולשכנינו. מחקר של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן הראה כי אחד מכל חמישה אמריקנים עבר התעללות מינית בילדותו; אחד מכל ארבעה הוכה על ידי הורה עד כדי השארת סימן על גופו; ואחד מכל שלושה זוגות מעורב באלימות גופנית. רבע מאיתנו גדל אצל קרובים אלכוהוליסטים, ואחד מתוך שמונה חזה באמו מּוּכָה.

טראומה, מעצם הגדרתה, היא בלתי נסבלת. רוב קורבנות האונס, חיילים שהשתתפו בקרבות וילדים שעברו התעללות, חווים מצוקה רגשית כה קשה כשהם חושבים על מה שעברו, עד שהם מנסים לדחוק את הדברים מתודעתם, להתנהג כאילו דבר לא אירע ולהמשיך הלאה. אדם זקוק לאנרגיה עצומה כדי להמשיך לתפקד בעודו נושא את זכר האימה והבושה על חולשתו ועל פגיעותו הנוראיות.

ספר זה נכתב כדי לשמש הן מדריך והן הזמנה — הזמנה להתייצב לנוכח מציאות הטראומה, לחקור כיצד לטפל בה באופן מֵיטבי, ולהתחייב, כחברה, להשתמש בכל אמצעי שברשותנו כדי למנוע אותה.

​​​​​​​​​​​​​​המשך קריאה

נרשם בגוף: מוח, נפש וגוף בריפוי מטראומה / בסל ואן דר קולק
מחיר קטלוגי: 128.00 ₪
מחיר: 99.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל מכללון - סמינר הקיבוצים

המסע אל ממלכת הלב
גברים מדברים אלימות - עזרה נפשית לגברים הנוהגים באלימות בזוגיות / יאיר אפטר
ללמוד את ביון/חני בירן ואמנון פוד
סקסולוגיה/ עידן מיליצ'ר
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.