אוגדן הדרכה

סיום פעילות הפורום

סיום תפקיד כמנהל/ת הפורום

חלק זה מתייחס למקרה של סיום פעילותך בניהול הפורום מתוך כוונה להמשיך את פעילותו.
תאריך פרסום: 30/6/2009

סיום פעילות בפורום >  סיום תפקיד מנהל/ת הפורום | סיום פעילות הפורום וסגירתו

 

סיום תפקיד מנהל/ת הפורום

חלק זה מתייחס למקרה של סיום פעילותך בניהול הפורום מתוך כוונה להמשיך את פעילותו.

לרוב, החלטה על סיום תפקיד ניהול הפורום תבוא לאור תחושה אישית של מנהל/ת הפורום כי מיצו את תפקיד ניהול הפורום הנוכחי או לאור רצון להמשיך הלאה בפיתוח פעילות חדשה באתר (פורום אחר או יוזמה חלופית) או בכלל לאור הפסקה מפעילות באתר. סיום פעילות כמנהל/ת יכול לנבוע גם מאילוצים אישיים (משפחה, עומס עבודה, חופשה וכד'). על פי רוב, מערכת האתר אינה יוזמת סיום תפקיד של מנהל/ת פורום, למעט מקרים חריגים במיוחד. יחד עם זאת, הצורך בהתרעננות ובהתפתחות אישית של מנהל/ת הפורום חשובים ומערכת האתר תשמח לעודד מנהלי פורומים ליוזמות חדשות ושינויים גם בתחום זה.

 

צעדים חשובים לקראת פרישה מניהול הפורום:

  • הודעה מראש ותוך פרק זמן סביר ככל האפשר (רצוי חודש לפחות) למערכת האתר על הרצון לפרוש מניהול הפורום.
  • בהתייעצות של מערכת האתר ובהתאם לאופי הפורום יוחלט לגבי המשך פעילות הפורום (יתכנו מצבים שסיום תפקיד המנהל/ת יביא גם לסיום פעילות הפורום) וכן לגבי המשך ניהולו.
  • לאחר תיאום עם מערכת האתר, במידה ויוחלט על איתור מנהל/ת מחליפים, מומלץ כי המנהל/ת היוצאים יקחו חלק באיתור מועמדים לניהול הפורום ובסיוע למנהל/ת הנכנסים עם כניסתם לתפקיד.
  • ניתן לאתר מנהל/ת מחליף/ה במספר דרכים: פרסום קריאה בפורום, המלצה אישית של מנהל/ת הפורום היוצאים על חברים בפורום שעשויים להתאים לתפקיד, פרסום קול קורא בכלל האתר. בכל מקרה לגופו תבחר ע"י מערכת האתר ובהמלצתך הדרך המתאימה ביותר לאיתור מחליף/ה.
  • חשוב (אם לא נעשה קודם) ליידע את חברי הפורום על הכוונה לסיים את הפעילות כמנהל/ת הפורום. אם נבחר מחליף/ה - מומלץ ליידע את החברים ולאפשר להם תהליך קבלה.
  • לאחר בחירת המחליף/ה לניהול הפורום מומלץ מאוד לסייע למנהל/ת החדשים במספר דרכים: תקופת ניהול חופפת ביניכם בפורום (עד שבועיים), המשך השתתפותכם בפורום ההדרכה (אדמיניסטרציה) לצד המנהל/ת החדשים לתקופה קצרה נוספת גם לאחר כניסתם לתפקיד.

תגובות

הוספת תגובה

אין עדיין תגובות למאמר זה.

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימנו קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.