אוגדן הדרכה

הקמת פורום חדש

עיצוב הפורום

היכרות עם הכלים העומדים לרשותך בעיצוב הבסיסי של הפורום - רקע וכותרת
תאריך פרסום: 2/6/2009

הקמת פורום וכניסה לתפקיד >  רקע כללי | הגדרת הפורום | עיצוב | היכרות עם הפורום | שיווק | השקה | סיוע והכשרה | סיכום

 

המבנה של כלל הפורומים באתר זהה וכולל הופעת עצי-דיון בגופן (פונט) קבוע ע"ג רקע. עיצוב הפורום מאפשר לך כמנהל/ת להציע סביבת פעילות שונה במקצת למשתמשים, להקנות פן ויזואלי "ייחודי" לפורום שלך ביחס לפורומים עמיתים באתר. דבר שיעזור (מעבר לתכנים ולסגנון הפעילות השונים) להבחנה בין הפורומים השונים וגם להקניית תחושה אישית יותר בשימוש בפורום, אפשרות ל"רענון" תקופתי של פני הפורום וכד'.

ישנם שלושה כלים מרכזיים שעומדים לרשותך בעיצוב הפורום:

  • רקע ומבנה הפורום - בכלים למנהל/ת הפורום > הגדרות ועיצוב
  • מבנה הפורום - בכלים למנהל/ת הפורום > הגדרות ועיצוב
  • כותרת עילית של הפורום - בכלים למנהל/ת הפורום > עריכת כותרת הפורום

 

עיצוב רקע הפורום

הכוונה ב"רקע הפורום" הינה למצע עליו מוצגים עצי-הדיון, ההודעות והתגובות של חברי הפורום. הגופן וצבעיו הינם קבועים וזהים בכל הפורומים באתר אולם כמנהל/ת יש לך את האפשרות לקבוע מה יהיה הרקע עליו הם מוצבים.

בצד ימין העליון של הפורום שלך תמצא/י חלון בשם "כלים למנהל/ת הפורום" ובו האפשרות "הגדרות ועיצוב". האפשרות הרביעית בהגדרות הפורום הינה "רקע" ומאפשרת לך לבחור אחת מתוך שלוש אפשרויות לעיצוב הרקע לפורום.

1. צבע - מאפשרת בחירת רקע שהוא צבע הומוגני "חלק" מתוך טבלה בת 216 צבעים וגוונים שונים. יש להעתיק את הגוון המועדף עליך (copy & paste) לסגור או להקטין את טבלת הצבעים ולהדביק את שם הצבע בשורה המתאימה.

* מומלץ לוודא כי הצבע אינו כהה מדי/ זהה לצבע הגופן בפורום ע"מ לשמור על בהירות הטקסט.

** ע"מ להחליף את צבע הרקע, יש לחזור על הפעולה בשנית או לבחור באחת האפשרויות האחרות לעיצוב הרקע.

2. טפט - מאפשרת בחירת רקע שהוא מעין "טפט" כלומר בעל צבעים, מרקמים והדפסים ויזואליים שונים. ישנן מספר דוגמאות לטפטים בממשק העיצוב עצמו וכן במספר כתובות מייל שמצורפות אליו. יש להעתיק את כתובת האינטרנט (המופיעה בחלונית העליונה של כל דף אינטרנט ומתחילה ב: http:// www) של הטפט המועדף עליך (copy & paste) לסגור או להקטין את האתר שמציע את הטפטים ולהדביק את כתובת הטפט בשורה המתאימה.

* ישנם טפטים רבים שהם יפים כשלעצמם אולם לא בהכרח מתאימים כרקע לפעילות הפורום, למשל: מלאים בפרטים קטנים שמאמצים את העין/ מפריעים לקריאה רציפה של הטקסט/ כהים מדי וכד'. מומלץ לוודא כי הטפט המוצג בפורום תואם בפועל את תצוגת עצי הדיון בו ע"מ לשמור על קריאה קלה של הטקסט.

** ע"מ להחליף את הטפט, יש לחזור על הפעולה בשנית או לבחור באחת האפשרויות האחרות לעיצוב הרקע.

3. אחר - בחירה זו מאפשרת לך לבחור ברקע שאינו מתוך טבלת הצבעים או מאגר הטפטים המוצעים אלא לבחור ממקורות אחרים ברשת קבצים אשר היית רוצה להפכם לרקע בפורום. במידה ויש לך תמונה ששמורה במחשב ותרצה/ תרצי להפוך אותה לרקע, יש לשמור אותה ראשית כקובץ בפורום (ראו הסברים בהמשך האוגדן) ואח"כ להעתיק את כתובתה לחלונית שבשורה בה מופיעה המילה "אחר".

* מומלץ לוודא כי הרקע החדש אינו כהה מדי/ זהה לצבע הגופן/ מטשטש את בהירות הטקסט בפורום ע"מ לשמור קריאה קלה של עצי הדיון.

** ע"מ להחליף את הרקע, יש לחזור על הפעולה בשנית או לבחור באחת האפשרויות האחרות לעיצוב הרקע.

 

הגדרת מבנה הפורום

במבנה הפורום הכוונה היא למבנה הדיונים והתגובות בפורום. קיימים שני מבנים אפשריים:

1. מבנה עץ היררכי - זהו המבנה הנפוץ באינטרנט המאפשר לפתח עצי דיון מסועפים. במבנה כזה כל משתתף יכול להגיב לכל הודעה בדיון והתגובה תופיע כמשורשרת להודעה אליה הגיב (מוסטת מעט שמאלה).

2. מבנה לא היררכי - במבנה זה משתתפים יכולים לפתוח דיון חדש או להגיב לדיון קיים בלבד. במבנה כזה כל התגובות בדיון מסויים מופיעות ברצף וללא הסטה ויזואלית.

בחירת מבנה הפורום נעשית דרך חלון "כלים למנהל/ת הפורום" > הגדרות ועיצוב > סעיף מבנה

 

 

עיצוב כותרת הפורום

כותרת הפורום הינה אמצעי אופציונלי שניתן לבחור להשתמש בו או להשאירה ריקה (במקרה כזה החלק העליון של הפורום פשוט יראה כחלק מן הרקע).

הממשק שיאפשר לך לעצב ולערוך את כותרת הפורום נמצא גם הוא ב"כלים למנהל/ת הפורום" שבצד ימין העליון של הפורום, האפשרות השלישית מלמעלה. פתיחת הממשק תחשוף בפניך חלון אשר ניתן להכניס אליו טקסט, תמונות (copy & paste או העתקת כתובת התמונה ע"י שימוש באייקון המציג ירח על רקע הרים), להוסיף או להוריד קישורים (באמצעות האייקון שמציג כדור עם חוליית שרשרת סגורה/ פתוחה) וכן לעצבם באופן המועדף עליך. לאחר עיצוב כותרת הפורום, מומלץ לבדוק כיצד היא נראית בפורום עצמו ובמידת הצורך לחזור לממשק עריכת כותרת הפורום ולהתאימה.

המלצות חמות:

  • מומלץ לא להכביר יותר מדי פונטים, צבעים או תמונות על "שער הכניסה" לפורום.
  • מומלץ להמנע מיצירת כותרת התופסת יותר משליש מגובה המסך. זה יכול להיות מאוד מעיק על החברים בפורום לגלול את המסך על מנת להגיע לדיונים.
  • ניתן להשתמש בכותרת הפורום באופן מתחלף למשל ע"מ לברך את החברים בפורום (חגים, אירועים מיוחדים) או כאמצעי להודעה "רבתי" ובולטת לנכנסים לפורום.

 

 

תגובות

הוספת תגובה

אין עדיין תגובות למאמר זה.

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימנו קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.