אוגדן הדרכה

הקמת פורום חדש

רקע כללי

רקע כללי על פורומים בכלל וקבוצות הדיון בפסיכולוגיה עברית בפרט
תאריך פרסום: 13/5/2009

הקמת פורום וכניסה לתפקיד >  רקע כללי | הגדרת הפורום | עיצוב | היכרות עם הפורום | שיווק | השקה | סיוע והכשרה | סיכום

  

פורום בעת הקדומה היה האזור הציבורי המרכזי בערי רומא העתיקה (בדומה לאגורה של הערים ההלניות). הפורומים עוצבו בצורה של כיכר או מספר כיכרות מחוברות ולפי קווי המתאר קבועים פחות או יותר. אזורי הפורום ריכזו בתוכם את מוסדות השלטון, הדת והמשפט של עירם וכן שימשו כמרכז מסחרי וחברתי שוקק.

 

אחת ממשמעויותיה הנפוצות של המילה פורום מקוון כיום היא אתר אינטרנט או חלק בו, המשמש לקיום דיונים בנושאים מוגדרים או כלליים. הפורומים שמוכרים לנו היום הם התפתחות של קבוצת דיון שהייתה קיימת באינטרנט עוד בימי רשת ה-Usenet. הפורום המקוון הוא אחד המאפיינים המובהקים של תרבות האינטרנט. מתקיימים בהם דיונים ערים, בהשתתפות עשרות ואפילו מאות משתתפים, שכל אחד מהם תורם לדיון המתפתח בפורום. גולשים רשאים לכתוב הודעה בפורום, כהודעה שפותחת דיון בנושא חדש או כתגובה להודעה קיימת ולעתים במסגרת הפעילות בפורומים משתתפים יוצרים ומפתחים קשרים בין-אישיים, כך שפורומים מתפתחים לקהילה וירטואלית (מתוך: Wikipedia.org.il).

 

באתר "פסיכולוגיה עברית" הפורומים מהווים מקום למפגש, דיון ושיתוף בעיקר בין אנשים מהקהילה המקצועית בתחומי בריאות הנפש, סטודנטים ומתמחים בתחומים המקצועיים השונים. בהתאם, מרבית הפורומים פתוחים רק בפני משתמשים הרשומים באתר כאנשי מקצוע (על תהליך ההרשמה כאנשי מקצוע באתר: http://www.hebpsy.net/s...=site_FAQ#a4 ). ישנם באתר מעט פורומים הפונים לכלל האוכלוסייה.

 

אתר "פסיכולוגיה עברית" בכללותו משמש לצרכים רבים של חברי הקהילה המקצועית והפורומים שבו ממלאים רק חלק מצרכים אלו. חשוב לשים לב ולהבחין בין הפעילות בפורומים ובין פעילויות מרכזיות שונות המתקיימות באתר, ביניהן:

במקרה הצורך, הפניית חברים בפורום לפרסום מאמרים, אירועים או מודעות במקומות המיועדים לכך באתר, תסייע להם בחשיפה ממוקדת של המידע לקהל יעד רחב, ותאפשר לכם לשמור את הפורום כמקום המיועד לשיח והידיינות מקצועיים.

 

תגובות

הוספת תגובה

אין עדיין תגובות למאמר זה.

צרו קשר

מוזמנים ליצור עימנו קשר.


×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.