יריד פסיכולוגיה עברית

ליפול למעלה/ שנער פנקס-סמט

מחיר קטלוגי: 96.00 ₪
מחיר: 77.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: מכללון - סמינר הקיבוצים
טלפון: 03-6990354, 052-6866377 (מכללון)
דמי טיפול ומשלוח: 23 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: לנקודת מסירה או עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 14 ימי עסקים
ליפול למעלה/ שנער פנקס-סמט

ליפול למעלה/ שנער פנקס-סמט

הכתיבה הפסיכואנליטית על גוף מייתרת, פעמים רבות, את מקומו של הגוף בטיפול כגוף חי, תופס ונע. שפה גופנית ופרקטיקות גופניות אינן חלק מהטיפול הפסיכואנליטי, אף שחוקרים רבים עסוקים בשאלת הפער שבין כתיבה על גוף לבין עבודה עם גוף נוכח בקליניקה. אסופת מאמרים זו מבקשת לצמצם פער זה; הכותבות והכותבים הם מטפלים בעלי סקרנות ערה לגוף ולגופניות והם נעים על המנעד שבין הגוף למילה – מחשיבה פסיכואנליטית על גוף, דרך הגוף כדימוי וכשפה ועד עבודה ישירה עם גוף בתוך חדר הטיפולים. הכותבות והכותבים, מענפי הטיפול השונים, מבקשים לנהל דיאלוג מפרה, חסר שיפוטיות, יצירתי וכן על טיפול ועל גוף. חלק מהדיאלוגים נכנסו לספר זה דרך שיחה בין מספר כותבים וכתגובה לפרק אחר. שיתופי פעולה אלו הם בבחינת סנונית ראשונה בכתיבה הישראלית על טיפול. 
קהל הקוראות והקוראים ייחשפו באסופה זו לגוף ידע תיאורטי (קליני-גופני) שאיננו בהכרח מוכר לקהל המטפלים העוסקים בטיפול נפשי. חלק מהכותבות והכותבים משתמשים בגופי ידע מעולמות אחרים כדי לייצר אינטגרציה בין העולמות, שהרי הכתיבה על גוף ועל גופניות היא תמיד ביחס לעולם.
מספר פרקים בספר יציגו עבודות מקוריות על גוף ופיתוח של מודלים גופניים כחלק מפסיכותרפיה (תמי פולק, אפרת שקד, אסי שורק, ירון מצליח, קרן צרפתי, יסמין גודר ושנער פנקס-סמט); פרקים אחרים יעסקו באפשרויות שונות של שפה גופנית (מירב רוט, אלינה שלקס, סנדרה הלוי); פרקים נוספים יציגו טיפול המשלב עבודה נפשית וגופנית (נועה אוסטר ורננה רייז, רונן לוי, שמית קדוש, סמדר אלעד, רם מצליח-אתקין).
ספר זה מבקש להרחיב ולאתגר את השיח על גוף כחלק מטיפול פסיכותרפויטי; לתת השראה לקהל הקוראות והקוראים; ולצמצם את הדיסוציאציה המובנית שיש בטיפול, שבו הגוף הפיזי איננו נוכח.

ליפול למעלה/ שנער פנקס-סמט
מחיר קטלוגי: 96.00 ₪
מחיר: 77.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל מכללון - סמינר הקיבוצים

להתגבר על דיכאון צעד אחר צעד / מייקל אדיס וכריסטופר מרטל
החמצה-בשבח החיים שלא נחיו / אדם פיליפס
הסיפור של הוויסות החושי/ מאיה לפידות
חוכמה משולחן המטבח-סיפורים שמרפאים / ד´´ר רחל נעמי רמן
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.