יריד פסיכולוגיה עברית

קלפי אלף לילה ולילה - 1001

מחיר קטלוגי: 180.00 ₪
מחיר: 165.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: מכון נורד
טלפון: 04-9931519 (רונית שלו)
דמי טיפול ומשלוח: 30 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: בדואר רשום או שליח עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 10 ימי עסקים
קלפי אלף לילה ולילה - 1001

קלפי אלף לילה ולילה - 1001

1001

"אלף לילה ולילה" אגדה ומיסתורין

הציירת: אנדרה פולואט

 

55 קלפים המצוירים ביד אמן מביאים פיסות מקובץ הסיפורים המופלא "אלף לילה ולילה". מתוך סיפורים עתיקים אלה נשקפים חיי הגוף, הרוח והנפש של תרבות המזרח וחכמתה. דמות המפתח היא שחרזדה המספרת מדי לילה סיפור מרתק למלך, כדי להציל את נפשה מגורל פילגשיו שהוצאו להורג בזו אחר זו. סיפורי שחרזדה נמשכו 1001 לילות.

"… לפני שנים רבות חי בפרס מלך אכזר וקנאי, שנדר נֶדר שלעולם לא ייתן אמון באשה, כי כל הנשים בוגדניות הן. כל בוקר הוציא להורג את הנערה שעימה בילה את הלילה.  שחרזדה, בִתו של המשנה למלך, שהייתה ידועה בחכמה הרבה, הציעה את עצמה להישלח אל המלך. היא השתמשה בתבונתה כדי למנוע מעצמה את גורל קודמותיה …" .

 

"איך מרפאים מלך, שהוא בעצם רוצח סדרתי?

על ידי סיפורים! שחרזדה החכמה והאמיצה הזמינה את אחותה הקטנה דִינְזָדָה להתלוות אליה לארמון, וזו ביקשה משחרזדה לספר לה ולמלך סיפור מדי ערב. שחרזדה, שהייתה אמנית במלאכת סיפור הסיפורים, בילתה את לילותיה עם המלך כשהיא משמיעה באוזניו סיפור, המוביל בסופו לסיפור הבא, שנותר בלתי גמור עם עלות השחר. בבוקר הייתה מפסיקה את סיפורה בהבטחה להמשיכו בלילה הבא. כיצד יכול היה המלך לשים קץ לחייה בעודו סקרן לדעת את המשך הסיפור שיסופר בלילה הבא? כך הוארכו חייה של שחרזדה יום אחר יום, אגדה אחר אגדה, במשך אלף ואחד לילות, שריככו את ליבו של המלך ופירקו את יצר האכזריות שלו. רצונו להמשיך ולשמוע את הסיפורים, (אולי ההבנה הפנימית שחלחלה אליו כי בסיפורים ישנם מסרים חשובים עבורו), מנעו מהמלך להוציא את שחרזדה להורג. אכן, הסיפורים שסיפרה שחרזדה למלך עסקו רובם ככולם בחוויות וברגשות העזים ביותר שבני אדם מרגישים: קנאה, נקמה, זעם, שנאה, עוול, חוסר אונים, וגם כמובן באהבה, פרידה, נאמנות, מסירות וחמלה. סיפוריה של שחרזדה לימדו את המלך בדרך עקיפה כיצד להתמודד עם רגשות עזים אלו בדרך שונה מזו המוכרת לו. סיפוריה הזמינו את המלך, וכמובן גם את הקורא, להתבונן בחוויותיו מנקודות ראות שונות ולחשוב על פתרונות חלופיים. שחרזדה, אם כן, לא סיפרה למלך את סיפוריה רק כדי להציל את עצמה, כפי שכתוב בחלק מהגרסאות המקוצרות. היא סיפרה לו את הסיפורים כיוון שידעה מה רב כוחם בריפוי הנפש הדואבת. שחרזדה ידעה, כפי שידעו רבים במזרח ובמערב, שלסיפורים כוח מרפא, שאין כמותם בהעברת מסרים והצעות לבני אדם, שבדרכים ישירות היו מסרבים או לא מסוגלים לשמוע".

                                                                                        (אמיתי מגד: 'פיות ומכשפות', 2001)

 

 

 

ניתן לרכוש באתר מכון נורד גם  קלפים טיפוליים כגון: אניבי, דואט, מרלין וכדומה...

עוד מידע על הקלפים הטיפוליים תמצאו באתר מכון נורד nordcards.com

לפרטים נוספים ומבצעים מיוחדים נא לפנות אל מכון נורד  בטלפון: 04-9931519 או באתר

WWW.NORDCARDS.COM

 

 

קלפי אלף לילה ולילה - 1001
מחיר קטלוגי: 180.00 ₪
מחיר: 165.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל מכון נורד

קלפי ראקון - RACCOON
סוד הקלפים המספרים /וולטרוד קירשקה ועפרה אילון
קלפי פרסוניטה - PERSONITA - מכון נורד טבעון
פיות ומכשפות  -  אמתי מגד
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.