יריד פסיכולוגיה עברית

מפסיכואנליזה לתרבות-אנליזה / מרואן דוירי

מחיר: 60.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: מכללון - סמינר הקיבוצים
טלפון: 03-6990354, 052-6866377 (מכללון)
דמי טיפול ומשלוח: 23 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: לנקודת מסירה או עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 14 ימי עסקים
מפסיכואנליזה לתרבות-אנליזה / מרואן דוירי

מפסיכואנליזה לתרבות-אנליזה / מרואן דוירי

 

פסיכולוגים, יועצים ומטפלים באומנות ובשיטות אחרות, המטפלים ברוח התאוריות האינדיבידואליסטיות המערביות, חווים לעיתים קשיים בטיפול, כאשר מטופליהם מגיעים מרקע תרבותי קולקטיבי או מסורתי כמו מזרחים, ערבים, חרדים, אתיופים וקבוצות אתניות אחרות.

הספר מפסיכואנליזה לתרבות-אנליזה: טיפול רגיש תרבות למטופלים מתרבויות מסורתיות חושף את מגבלותיהן של שיטות הטיפול המבוססות על התאוריות המערביות, ומזהיר מפני שימוש בהן ללא התחשבות בתרבות הקולקטיבית והמסורתית של המטופלים. עיקר הסכנה בגישות האלה הוא שהן חושפות תכנים מודחקים שלרוב אסורים בתרבות, ומעודדות מימוש עצמי בתרבות המעודדת צייתנות והסתגלות לקולקטיב על חשבון העצמי.

הספר שלפניכם מציע ראייה חדשה ורגישת תרבות להתפתחות הפסיכולוגית של האדם, למבנה אישיותו, לדרכי ההערכה הפסיכולוגית ולהפרעות הנפשיות. מוצע בו מודל המעודד את המטפלים בגישות המערביות לאמץ רגישות לתרבות הקולקטיבית, ומוצעת גם ה"תרבות-אנליזה", שיטה שפיתח המחבר כשיטת טיפול המגמישה ומרככת את מערכת הערכים של המטופל על מנת לאפשר שינוי ולסלול את הדרך לטיפול פסיכודינמי או אחר. גם הטיפול המטפורי מוצע כדרך טיפול

מעמיקה הנזהרת מחשיפה ישירה של תכנים מודחקים. מודל ההתערבות רגיש התרבות, התרבות-אנליזה והטיפול המטפורי עוקפים את ההתנגדות הפנימית של המטופלים וחוסכים עימותים מיותרים עם המשפחה ועם החברה. הספר מדגים את יישום דרכי ההתערבות האלה על חמישה מקרים מתרבויות קולקטיביות ומסורתיות שונות בישראל.

מפסיכואנליזה לתרבות-אנליזה / מרואן דוירי
מחיר: 60.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל מכללון - סמינר הקיבוצים

מיניות בלב פתוח / מיכל ניר
מהישרדות לאנרגיית חיים / טלי אהרוני
המחווה הספונטנית: מבחר ממכתביו של ד"ו ויניקוט / רוברט רודמן
משפחות ותראפיה משפחתית /
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.