יריד פסיכולוגיה עברית

מה שאנחנו מרגישות / ד״ר רבקה נרדי, טלי נרדי, ״הדים״, 2020

מחיר קטלוגי: 95.00 ₪
מחיר: 85.00 ₪

לחצו להזמנה חיצונית

בלחיצה על הזמנה תועברו לרכישה באתר חיצוני של מכון דיאלוג ובאחריותם

המוכר: מכון דיאלוג
טלפון: 09-8910576 (ד"ר חן נרדי)
אופן משלוח: בדואר רשום/משלוח עד הבית
זמן אספקה: עד 14 ימי עסקים
מה שאנחנו מרגישות / ד״ר רבקה נרדי, טלי נרדי, ״הדים״, 2020

מה שאנחנו מרגישות / ד״ר רבקה נרדי, טלי נרדי, ״הדים״, 2020

אם ובת נוסעות יחד לסיציליה  –  שם, על מרפסת המלון, מול הים הכחול, הן רוקמות יחד את הגימור לספרן המשותף. נסיעתן המשותפת היא השלב האחרון בעבודת הספר, שארכה חודשים של יחד ולחוד. רשימות עזות רגש, כנוֹת, פרי כישרון, מחשבה ומעורבות, שנוצרו ונאספו בתהליך עמוק ומחלחל עולות מהדפים ובהן תעלומות, דרמות, קונפליקטים והרהורים מעמיקים על החיים.

האם – ד"ר רבקה נרדי, מטפלת פרטנית וזוגית, חוקרת, מסאית וסופרת (עיון ופרוזה), מרצה ומנחת סדנאות, שדרנית רדיו וטלוויזיה אינטרנטיים, מחלוצות העיסוק בפמיניזם ובמגדר בישראל – יזמה את כתיבת הספר במטרה לאגוד רשימות שכתבה במהלך השנים, ובאותה עת ליצור פרויקט משותף עם בתה.

הבת – טלי נרדי, זמרת, שחקנית, כותבת, שדרנית רדיו ומורה לאנגלית. נענתה לאתגר, הגיבה לרשימותיה של אמה וכתבה רשימות משלה.

במהלך הכנת הספר אירעו אירועים משמעותיים בחייהן של השתיים, שעלו בכתיבתן ונתנו ביטוי להתנסויות אותנטיות, לכאבים, לשמחות ולניסיון חיים מצטבר. תאונה ביתית שחוותה רבקה גרמה לה לבחון בחושפנות ובאומץ אמיתות חיים כואבות; טלי הפכה לאם במהלך תקופת העבודה על הספר. מרתק להתבונן בשוני בין הרשימות הרבות שכתבה לפני היותה לאם ובאלה שנכתבו אחרי כן, בהן היא מעלה בכנות כובשת את נקודות המבט המשתנות.

 

האם והבת שוטחות את תמונת עולמן, דעותיהן ועמדותיהן, כל אחת בסגנונה. בתגובותיהן אינן חוששות להתווכח ולחלוק זו על זו באסרטיביות כנה, לעתים על סף הבוטות, שתמיד מבצבצים מתוכה חיבה וקשר עמוק. קולותיהן משתלבים בדואט מרתק, שהתואם והצרימה מהדהדים בו בשכנות טובה. באורח שאולי אינו לגמרי מפתיע, יש דמיון רב בין הקולות. שניהם נועזים, כנים, ישירים וחדשניים. לכל קול יש גם צבע אופייני משלו: קולה של האם, ד"ר רבקה נרדי, הוא קול מלומד, אישי, מעמיק ותקשורתי, ששנים רבות של כתיבה, טיפול ופעילות חברתית-פמיניסטית הקציעו וחידדו אותו עד מאד. קולה של הבת, טלי נרדי, הוא קול חריף, דוקר ואותנטי, בעל צליל מיוחד ומובהק, קורא תיגר ומפתיע במתח הקיים בו בין שמרנות (מודעת ומושכלת) לבין פריצת גדר.

הרשימות שבספר ערוכות כבגלריה, שאפשר להתבונן בתמונות המוצגות בה (להלן, השערים והרשימות) בכל מיני אופנים: בנשימה אחת, לפי נושאים או באורח שרירותי.

בשל רוחב היריעה חולק הספר לשני כרכים. הכרך הראשון עוסק בנשיות, בזוגיות ובמשפחה; הכרך השני עוסק באובדנים, במשמעות, בכוח ובחמלה, הן במישור האישי והן בחברתי-פוליטי.

בכל דף שייפתח באחד מן הכרכים, על פי שיטה כלשהי או באקראי, יעלה נושא שייגע בקוראים באופן חלקי או מלא – אלה הם חומרי החיים של כולנו: זוגיות, הורות, מין, פוליטיקה ועוד, מתובלים בכישרון הייחודי של הכותבות ובדינמיקה המאלפת והפתלתלה של יחסי אם-בת.

הדיאלוג הוא הרבה מעבר לצורה ספרותית שנבחרה לצורך הנגשת הספר, הוא הנחת היסוד של הספר הזה. הצורך בקשר הרואה את האחר, הצורך בתקשורת המנכיחה את קולות שני הצדדים כראויים להישמע ביחסים מכל סוג, כפעולה שהיא יסוד חיים ואלמנט מרפא – עולה מכל רשימה כמעט ובוודאי מכל תגובה.

סיגל אשל, עורכת הספר ומשוררת.
מה שאנחנו מרגישות / ד״ר רבקה נרדי, טלי נרדי, ״הדים״, 2020
מחיר קטלוגי: 95.00 ₪
מחיר: 85.00 ₪

לחצו להזמנה חיצונית

בלחיצה על הזמנה תועברו לרכישה באתר חיצוני של מכון דיאלוג ובאחריותם


עוד אצל מכון דיאלוג

הרומן האחרון של קלרה ברון / ד"ר רבקה נרדי, "הדים", 2021
רציתי יותר / ד"ר רבקה נרדי, "הדים", 2021
כל יום בשעה 11:15 / ד״ר רבקה נרדי, ״הדים״, 2016
אור מריר - ד״ר רבקה נרדי, ״הדים״, 2013
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.