יריד פסיכולוגיה עברית

ילדה מתחת לשולחן / רחל גולדה מגד

מחיר קטלוגי: 78.00 ₪
מחיר: 69.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: אוריון הוצאת ספרים
טלפון: 03-5030822 (ענת גרנות)
דמי טיפול ומשלוח: 20 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: לנקודת מסירה קרובה או משלוח עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 10 ימי עסקים
ילדה מתחת לשולחן / רחל גולדה מגד

ילדה מתחת לשולחן / רחל גולדה מגד


ילדה מתחת לשולחן – כתב יד חשוב ובעל משמעות, התורם להבנה מחודשת של עומק שבר השואה והשפעתו על בני הדור השני. השירים כתובים מנקודת מבטה של ילדה המתגוררת בישראל, שהוריה, שורדי שואה, נושאים איתם את צלקות העבר לכל מקום. רחל חוזרת בכתיבתה לילדותה ומתארת דרך שיריה את אורח חייהם של שורדי שואה ושל ילדיהם, בני הדור השני.
דרך מבט ילדותי מתארת רחל את שגרת החיים בשנים הראשונות בארץ ישראל לצד זיכרונות כואבים מהחיים שהיו ואינם עוד; התמודדות עם געגועים שאינם מרפים, האבל הכבד שיורד כשיום השואה מתקרב, ההתאקלמות המורכבת בישראל, לעגם של הילדים הצברים כאשר הם מגיעים לגן, והשלכות זיכרונות ילדותה על חייה גם היום כשהיא כבר סבתא לנכדים.
כתב היד עוצמתי, קשה ומטלטל, לעיתים כמעט שלא ניתן לעיכול. הספר כתוב בדרך מקורית ואפקטיבית להצגת סיפור ילדותם של בני הדור השני. 
 

טקסט חשוב ובעל משמעות היסטורית מוסרית ואנושית.
סיפור של דור שלא סופר – סיפורם של בני הדור השני.
 

רחל מגד נולדה במחנה עקורים באיטליה להורים שורדי שואה. 
שנים רבות עסקה בתחום החינוך והקנתה לדורות רבים של תלמידיה ערכים של אהבת הארץ והאדם. הדריכה שנים רבות מסעות בני נוער לפולין ועסקה בהנחלת זיכרון השואה. כמו כן פעלה רבות יחד עם תלמידיה בסיוע לשורדי שואה בכלל ואוכלוסיות מוחלשות בפרט.
זכתה בפרסים רבים בתחום החינוך, ביניהם יקירת העיר חולון על תרומה משמעותית לעיר ולתושביה; פרס מפעל חיים על הקמת מיזם "אבנים מדברות"; פרס מצוינות בחינוך ועוד. 
מיזם "אבנים מדברות" שאותו ייסדה, מקיים מדי שנה ביום השואה מצעד הצדעה וזיכרון לאורך אנדרטות בבית העלמין בחולון, שאותן הקימו שורדי שואה לזכר הקהילות שאינן עוד.  המצעד מתקיים בשיתוף בני נוער, חיילים ובני הדור השני. בשנים האחרונות הפך המיזם לתוכנית חינוכית שנתית לבני נוער בתמיכת עיריית חולון בשיתוף יד ושם.

ילדה מתחת לשולחן / רחל גולדה מגד
מחיר קטלוגי: 78.00 ₪
מחיר: 69.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל אוריון הוצאת ספרים

מילות הנפש / גלית גז
מימי נעימי / אלה גרינשטיין
הגול של סבא
לילדה שלא יכלה לשיר / רתם הרט
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.