יריד פסיכולוגיה עברית

מאי-מהות לאימהות/ענת פלגי-הקר

מחיר קטלוגי: 88.00 ₪
מחיר: 72.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: מכללון - סמינר הקיבוצים
טלפון: 03-6990354, 052-6866377 (מכללון)
דמי טיפול ומשלוח: 23 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: לנקודת מסירה או עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 14 ימי עסקים
מאי-מהות לאימהות/ענת פלגי-הקר

מאי-מהות לאימהות/ענת פלגי-הקר

ידוע שהפסיכואנליזה מרבה לעסוק באימהות, אך בדיקה קפדנית יותר מגלה שברוב המקרים מדובר באם כאובייקט: מה נחוץ לילד מאימו, איך היא משפיעה על התפתחותו. ואילו האם כסובייקט -חוויותיה שלה, צרכיה וחששותיה, הקונפליקטים והפנטזיות שלה - לרוב נמחקת. בספרה זה של ד"ר ענת פלגי-הקר - פסיכולוגית קלינית, ומתמחה במכון הישראלי לפסיכואנליזה - מתנהל חיפוש מעין-בלשי אחר האם-הנוכחת-נעדרת בתולדות החשיבה הפסיכואנליטית. כמו משחק ילדים ידוע, נשמעות מדי פעם הקריאות: "מתחמם... מתקרר... קפוא... לוהט!". אך אפילו בסיום הספר התחושה היא שהאם עוד לא לגמרי נמצאה, גם אם ברור יותר היכן לחפש אחריה.

הסקירה הביקורתית הנוקבת, המשולבת ברקע היסטורי וביוגרפי, פותחת בפרויד, ממשיכה בקליין, בוויניקוט ובאחרים, ומסתיימת בתיאורטיקאיות בנות זמננו המושפעות מן הפמיניזם (קריסטבה, איריגריי, בנג’מין ועוד). מסע זה ממחיש את הפיתוי המתמיד להתקרב לחוויות האם, אך להקריב אותה לטובת חוויית הילד. בתהליך זה נוצרת דיכוטומיה בין האם "הטבעית" והאידיאלית לבין האם המאכזבת וההרסנית, דיכוטומיה חונקת המקפחת את המורכבות והקונפלקטואליות שבלב החוויה האימהית .

החיפוש אחר האם התלת-ממידית, שאינה "גדולה מהחיים" אך גם אינה ראויה להוקעה, משתלב במאמץ, שאליו חוברים הפמיניזם, לימודי המגדר והחשיבה הטיפולית כיום, לאתר את קולה האותנטי של האישה, המגדירה את עצמה דרך עיניה שלה, ואינה נכנעת להגדרתה על-ידי צורכי הסובבים אותה.

 

מאי-מהות לאימהות/ענת פלגי-הקר
מחיר קטלוגי: 88.00 ₪
מחיר: 72.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל מכללון - סמינר הקיבוצים

לשחק עם פעוטות/זילברג
לשחק עם תינוקות/זילברג
מאמרים קליניים על קליין וביון/אנדרסון
מבוא לתרפיה קבוצתית/סיימון פר
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.