יריד פסיכולוגיה עברית

מנהיגות חינוכית בגיל הרך / מרים מבורך

מחיר: 49.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: מכללון - סמינר הקיבוצים
טלפון: 03-6990354, 052-6866377 (מכללון)
דמי טיפול ומשלוח: 23 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: לנקודת מסירה או עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 14 ימי עסקים
מנהיגות חינוכית בגיל הרך / מרים מבורך

מנהיגות חינוכית בגיל הרך / מרים מבורך

אני מתעוררת כל בוקר עם תחושת דחף ודריכות לחולל שינוי ולו הקטן ביותר, ואפילו אם יהיה זה עבור ילד אחד בלבד. תחושה זו נוטעת בי כוח ונותנת משמעות אדירה לעבודתי. אני מרגישה שיש לי המון כוח והשפעה על האנשים הצעירים שאני פוגשת יום יום, ותחושה זו גוזרת עליי לחשב את צעדיי באחריות יתרה על מנת לאפשר להם לגדול ולצמוח בסביבה מכבדת, מאפשרת ומעצימה".

(מפי מוסמכת תכנית התואר השני בחינוך לגיל הרך)

מיהי המנהיגה במערכות החינוך לגיל הרך? מהי מנהיגות חינוכית בגיל הרך? מבנה מערך החינוך בגיל הרך בישראל, המורכב בעיקר ממוסדות חינוך קטנים ואוטונומיים, מספק למנהלת הגן כר נרחב של פעילות ניהולית וארגונית בנוסף לפעילות החינוכית-פדגוגית. בתפקיד זה, השונה מהותית מתפקיד המורה בבית הספר, המחנכות בגיל הרך (גננות המנהלות כיתות גן) מובילות צוות ויוצרות קשר בין הגן לקהילה שבה הוא ממוקם, ובכך הופכות למנהיגות חינוכיות, מבלי להיות מודעות למעמדן ולהשפעתן הגדולה על הקהילה.
ספר זה חושף סוגים שונים של מנהיגות במערכות החינוכיות בגיל הרך על בסיס מחקרים בפרדיגמות שונות, ומאפשר הצצה נדירה לעולמן המורכב של מנהלות הגנים, המעונות, החטיבות הצעירות ומחלקות החינוך לגיל הרך בחינוך הקיבוצי והכפרי. האחריות המונחת על כתפיהן יוצרת עומס רב, אך עם זאת מאפשרת להן לצמוח ולהצמיח את הסביבה שבה הן פעילות.
ניהול מערכות חינוך הוא מקצוע הדורש לימוד תאורטי לצד התנסות מעשית. הספר תורם להבנת גוף ידע חשוב, מחקרי ופרקטי של ניהול חינוכי בגיל הרך, ומאפשר למנהלות מערכות חינוכיות בגיל הרך להתוודע לכיווני חשיבה ועשייה של מנהיגות חינוכית. הספר מבוסס על עבודות סיום של סטודנטיות לתואר שני  במכללת לוינסקי לחינוך.

פרופסור מרים מבורך,  ראש בית הספר ללימודי התמחות מקצועית וראש התמחות 'מחקר והערכה' במכון מופ"ת. בעבר כיהנה כנשיאת מכללת לוינסקי לחינוך וכיום מרצה במכללה. מחקריה עוסקים במודלים מנטליים של הוראה ולמידה, בהתפתחות פרופסיונלית של מורי מורים, במנהיגות בגיל הרך ובתהליכי שינוי בהכשרת מורים.

מנהיגות חינוכית בגיל הרך / מרים מבורך
מחיר: 49.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל מכללון - סמינר הקיבוצים

ההורה כמגדלור / איתן לבוב, הילה אלקיים
טיפול קוגנטיבי-התנהגותי בכעס ובתוקפנות אצל ילדים / ד. סוכודולסקי ל. סקייהיל
בדידות / סטנלי רבין, אנדרה מטלון, בנימין מעוז
ושוב להפגש עם הצלילים/ דורית אמיר
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.