יריד פסיכולוגיה עברית

סוף סוף אח שאפשר לחבק / אירית שוריס

מחיר קטלוגי: 46.00 ₪
מחיר: 32.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: אוריון הוצאת ספרים
טלפון: 03-5030822 (ענת גרנות)
דמי טיפול ומשלוח: 20 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: לנקודת מסירה קרובה או משלוח עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 10 ימי עסקים
סוף סוף אח שאפשר לחבק / אירית שוריס

סוף סוף אח שאפשר לחבק / אירית שוריס

"פַּג? מַה זֶּה פַּג, אַבָּא?" שָׁאַלְתִּי. "פַּג הוּא תִּינוֹק שֶׁנּוֹלַד לִפְנֵי הַזְּמַן שֶׁהָיָה אָמוּר לְהִוָּלֵד בּוֹ. וּמִפְּנֵי שֶׁלֹא הָיָה לוֹ מַסְפִּיק זְמַן לִגְדּלֹ וְלִצְמחַֹ בְּתוֹךְ הַבֶּטֶן שֶׁל אִמָּא, הוּא נוֹלַד קְטַנְטַן, קָטָן בְּהַרְבֵּה מִתִּינוֹקוֹת שֶׁעָבְרוּ תְּקוּפַת הֵרָיוֹן מְלֵאָה. כְּמוֹ בִּזְמַן שֶׁאַתָּה קוֹטֵף פְּרִי בּסֶֹר יָרקֹ מֵהָעֵץ, פְּרִי שֶׁעוֹד לֹא הִבְשִׁיל... כָּךְ גַּם הַפַּג הוּא תִּינוֹק שֶׁנּוֹלַד כְּשֶׁהוּא עֲדַיִן אֵינוֹ בָּשֵׁל לְחַיִּים מִחוּץ לַבֶּטֶן שֶׁל אִמָּא.

הורים מתקשים בהתמודדות היום-יומית בתקופה שלאחר לידת פג, התמודדות שהינה קשה אף יותר כאשר כבר ישנם ילדים גדולים יותר בבית. ההורים נדרשים להיערכות מיוחדת של כל המשפחה למצב החדש שנוצר, ובתוך כך עליהם להסביר לילדיהם הנבוכים את המציאות החדשה שהמשפחה עומדת מולה.

האחים "הגדולים" נשארים בבית כאשר אימא ואבא הולכים לבקר את התינוק החדש בפגייה. רק לעתים נדירות הם עצמם זוכים לביקור קצר במהלך האשפוז של אחיהם הפג. אחים "בוגרים" אלה (אשר עדיין אינם בוגרים רגשית בעצמם) עשויים לחוות תחושות של חרדה, קנאה ואף אכזבה הקשורות ללידה המוקדמת. הם בוודאי מוטרדים מהעובדה שהאח החדש לא חזר הביתה עם אימא, ומרגישים בחסרונה של האם, שמבלה הרבה מזמנה בבית החולים.

ספר זה מסביר לקטנים-בוגרים אלה את המצב בגובה העיניים ומהווה רשת תמיכה ועזרה עבורם בתקופה הלא-קלה של אשפוז אחיהם בטיפול נמרץ פגים.

בספר ניתן מידע ברור ומפורט לגבי הפג, מידע שעוזר להסיר ספקות ואי ודאות מלבם של האחים הגדולים, כאשר אחיהם התינוק נשאר "אי שם" במקום המסתורי ההוא, הפגייה, ואין להם אפשרות להיות בקשר יומיומי אתו.

על ידי הבאת הסיפור מפיו של אח גדול, כמוהם, הם יכולים להזדהות עם דמותו ולעבור יחד אתו את החוויות והרגשות שהוא עובר.

הספר מיועד לילדים בגיל 4-8.

 

סוף סוף אח שאפשר לחבק / אירית שוריס
מחיר קטלוגי: 46.00 ₪
מחיר: 32.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל אוריון הוצאת ספרים

געגועים לאמא / סיגל רוזן
נקודה / מיכאל גולדברגר
תמיד אפשר אחרת/ נטע זילברשטיין, הוצאת דפים מספרים
ההורה שבחרתי להיות/ שני הורביץ
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.