יריד פסיכולוגיה עברית

לילית אינה חוזרת / הלן שיינפלד

מחיר קטלוגי: 84.00 ₪
מחיר: 72.00 ₪

לחצו להזמנה

המוכר: מכללון - סמינר הקיבוצים
טלפון: 03-6990354, 052-6866377 (מכללון)
דמי טיפול ומשלוח: 23 ₪ (לכל כמות של מוצרים בהזמנה)
אופן משלוח: לנקודת מסירה או עד הבית בתוספת תשלום
זמן אספקה: עד 14 ימי עסקים
לילית אינה חוזרת / הלן שיינפלד

לילית אינה חוזרת / הלן שיינפלד

בראשית המאה הֿ16, בהתייחסו להבדלים בין נשים לגברים, כתב היינריך פון נטסהיים: "אדם הוא אדמה; חוה היא יצירת אלוקים. אדם התקבל לגן העדן לשם מטרה אחת ויחידה: ליצור את חוה". לא כל חוקרי ההבדלים בין המינים החמיאו במידה כזאת לנשים ואף היו רבים ביניהם שנטו לתאר אותן כזַן יפה, אך חלש ונחות. נטייה זו הובילה אטֿאט לשינויים קונצפטואליים וחברתיים בעלי אופי מהפכני.

ספר זה מתבונן במושג נשיות במבט היסטורי. מובאים בו דמויותיהם של רבים מן האישים החשובים שתרמו לעיצובו ובמיוחד של אלה שבאו מתחום הפסיכולוגיה. הנשיות נצפית בו גם לאור דמויותיהן ההיסטוריות של ז'אן ד'ארק ויקטרינה הגדולה, לאורן של אשת המדע מרי קירי ושל מרגרט מיד, האנתרופולוגית האגדית והשנויה במחלוקת. הסיפורים של מטופלות ומטופלים המובאים בספר, משקפים את הקשיים הקיימים עדיין בתחום זה, הנראה לפעמים כקרב מתמשך למען השוויון המוחלט. הספר מקדיש פרק להפרעות הנפשיות של ההיריון והלידה, כפי שהן עלולות להתבטא בקרב נשים אך גם בקרב גברים.

ד"ר הלן שיינפלד, פסיכיאטרית, עובדת היום במרפאתה הפרטית. היא משמשת כמרצה לפסיכיאטריה לסטודנטים ולמתמחים בפסיכיאטריה מטעם בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, בו אף סיימה את לימודיה שלה.

ד"ר שיינפלד נולדה בעיר ברלד שברומניה, עלתה ארצה בֿ1964; היא נשואה ואם לשתי בנות. כמוֿכן פרסמה מאמרים הנוגעים לפסיכיאטריית נשים. זהו ספרה השלישי.

 

לקריאת פרק מתוך הספר

לילית אינה חוזרת / הלן שיינפלד
מחיר קטלוגי: 84.00 ₪
מחיר: 72.00 ₪

לחצו להזמנה


עוד אצל מכללון - סמינר הקיבוצים

פאולוס והולדת קהילת הבנים-עיון ביסודות הנצרות בעקבות פרויד ולאקאן/יצחק בנימיני
הילד הסרבן-ראסל בארקלי וקריסטין מ.בנטון
אימהות ללא אם / הופ אדלמן
האם המתה-דיאלוג עם "האם המתה"/אנדרה גרין
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.