יריד פסיכולוגיה עברית

איזה פחד!...? / דוד יגיל

מחיר קטלוגי: 89.00 ₪
מחיר: 80.00 ₪

לפרטים נוספים ולרכישה ניתן ליצור קשר עם סימה יגיל
טלפון: 04-6540880 ו- 04-8260638

המוכר: סימה יגיל
טלפון: 04-6540880 ו- 04-8260638 (סימה יגיל)
אופן משלוח: בדואר רשום
זמן אספקה: עד 10 ימי עסקים
איזה פחד!...? / דוד יגיל

איזה פחד!...? / דוד יגיל

ספר זה מגיש לקורא ידע פסיכולוגי להתמודדות יעילה עם חששות, חרדות ופחדים, של ילדים ובני-נוער. ידע שהתקבל מהספרות המקצועית ומניסיונו הקליני של המחבר מזה כשלושים ושלוש שנה. ד"ר דוד יגיל ניהל בעבר את התחנה לטפול פסיכולוגי התפתחותי של משרד הבריאות במחוז חיפה, עבד כמרצה באוניברסיטת חיפה וכיום משמש כראש המגמה לפסיכולוגיה במכללה האקדמית של עמק יזרעאל.

ייחודו של הספר הוא בפנייתו בעיקר לציבור ההורים, אם כי הוא מתאים גם לתרפיסטים וליועצים חינוכיים. הספר עוסק בסוגים שונים של פחדים וחרדות במהלך החיים, עם הבחנה בין פחדים טבעיים, מציאותיים, וחיוניים להישרדות, לבין פחדים פוביים וחרדות אבנורמליות. המחבר מפרט בלשון בהירה ושווה לכל נפש, את הסיבות השונות לקיומם של חששות, פחדים, וחרדות; מציג ניתוח מקרים מניסיונו הקליני; ומציע הנחיות ו"וארגז כלים" להורים. יחודו של הספר הוא בהנחיות להורים כיצד להשתמש בכלים טיפוליים אשר נוסו במישור הקליני והוכחו כיעילים להכחדה של פחדים וחרדות בלתי-רצויות. הנחת היסוד של המחבר היא שהורים יכולים ליישם ביעילות רבה כלים אלה בתוך המערך הביתי והמשפחתי. הנחיות אלה עוסקות הן בפחדים מוכרים וישנים (פחד מחושך, ממפלצות, מנטישה וכו') והן בפחדים אקטואליים כמו: פחדים במצב של איום טרוריסטי, פחדי ביצוע, חרדת מבחנים, והפרעת לחץ פוסט-טראומטית.

להלן קטע מדבריו של פרופ' אדיר כהן בפתח-דבר לספר: "... דוד יגיל השכיל לנתח ולתאר רבים מן הפחדים של הילדים והמתבגרים ולהציע דרכים מעשיות כדי להתמודד עימהם. חשיבות מרובה יש להצעותיו בדבר התמודדות עם פחדים בעזרת ספרות, פעילות יצירתית, טיפול בבעלי-חיים, דמיון פעיל, טיפוח השליטה העצמית והעיקר, שיח מתמיד המקרין מעורבות, קבלה, אמפתיה והשותף לילד ולמתבגר במסע התבגרותם והתמודדותם עם פחדיהם. ראוי דוד יגיל לברכה על אוזן קשבת לסיפוריהם של הילדים, אמפתיה עמוקה להם, לב רגיש לסבלותיהם, ידע מקצועי להכוונת ההתמודדות, שיח מלב אל לב ומבע בהיר העושה את ספרו והטיפול באמצעותו כשווה לכל נפש".

איזה פחד!...? / דוד יגיל
מחיר קטלוגי: 89.00 ₪
מחיר: 80.00 ₪

לפרטים נוספים ולרכישה ניתן ליצור קשר עם סימה יגיל
טלפון: 04-6540880 ו- 04-8260638


עוד אצל סימה יגיל

תמיד אני אשם!? / ד"ר דוד יגיל וסימה
Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.