יריד פסיכולוגיה עברית

כריות מילים ורגשות / גרשנזון, גלמן

מחיר קטלוגי: 49.00 ₪
מחיר: 35.00 ₪

לפרטים נוספים ולרכישה ניתן ליצור קשר עם ללי גרשנזון
טלפון: 02-6720650

המוכר: בית לכל ילד
טלפון: 02-6720650 (ללי גרשנזון)
זמן אספקה: עד 10 ימי עסקים
כריות מילים ורגשות / גרשנזון, גלמן

כלי לדו-שיח ופיתוח השיחה בין הורה לילד.

יש דברים שנעולים בתוכנו, כי פשוט לא מצאנו את המילים לומר אותם, הם לא סוד גדול, לא מחשבה אסורה, הם דברים חשובים ומשמעותיים: מחשבות, תהיות, חששות שלא פגשו את הזולת ואת הגשר להגיע אליו...

 

קיטוע מתוך הכתבה גישה פסיכולוגית חדשה: כך תחסנו את הילדים מפני משבר שפורסמה ב Ynet:

בדיוק כאן מדברים הפסיכולוגים על 'חיסון פסיכולוגי'. ממש כשם שהחיסון הכימי מונע מחלות, הם טוענים, החיסון הפסיכולוגי מונע טראומת משברים.

מסבירה הפסיכולוגית הקלינית אנה גלמן: "הרעיון שעומד מאחורי החיסון הפסיכולוגי מתבסס על עקרונות שדומים לזה של החיסון ברפואה. ממש כשם שהאחות מזריקה לתינוק חיידקים מוחלשים במנות קטנות, כדי שזה יפתח בהדרגה חיסון שיעמוד לו כשייתקל בחיידק עצמו, כך גם ניתן לחסן ילד בפני מצבי משבר, קשיים ומתחים על ידי כך שמכינים אותו לקראת בואם ומציידים אותו בכלים ובמנגנונים להתמודדות איתם".

גלמן מדברת על שיחות פשוטות ואמיתיות על תחושות ורגשות. "פעמים רבות אני שומעת הורים מסבירים לילדים את הקשיים היומיומיים בעזרת מטאפורות של חיות וסיפורי אגדות, פיות ושדים. הסברים כאלה רק יוצרים בלבול רב יותר אצל הילדים. הם זקוקים למילים פשוטות שיעשו להם סדר".

בעקבות המגע היומיומי של גלמן עם הקושי של ההורים לדבר עם ילדיהם היא הוציאה ספר יחד עם הפסיכולוגית ללי גרשנזון, שנקרא "כריות מילים ורגשות – קשר ושיחה בין הורים לילדים" (הוצאת בית לכל ילד בישראל) ומטרתו לעזור להורים לפתוח בשיחה עם ילדם. השתיים בחרו את הנושאים הבעייתיים ביותר שבהם הן נתקלות. הספר, לדברי גלמן, מהווה צוהר לשיחה על נושאים שלעיתים להורה עצמו לא נוח לדבר עליהם או שאין לו תשובות ביחס אליהם.

"החיפוש ביחד אחרי תשובה מוליד ברוב המקרים דיאלוג משמעותי בין הילד להורה", היא אומרת. "נושא המוות, למשל, מאוד מטריד ילדים. הם נפגשים עם המוות בתוכניות הטלוויזיה ובמציאות היומיומית. אפילו בנסיעה במכונית הפרטית עם ההורים הם שומעים חדשות שמדווחות על הרוגים ופצועים. הילד יושב במושב האחורי וקולט. אבל מה הוא מבין מזה?

"ההורים נבוכים מלדבר איתו על המוות במונחים אמיתיים, ובדרך כלל הם מעדיפים להתעלם מהנושא. הילד נשאר מאוד מבולבל עם המידע. מה זה אומר למות? איפה הגוף? ואיפה הנפש? כאן בדיוק נכנס תפקידו של המבוגר, להיות שם, לגעת בדברים. לא צריך לעסוק בעובדות אכזריות כדי שהילד יקבל את הסדר שלו הוא זקוק".

 

מיוחד לגולשי "פסיכולוגיה עברית" במחיר הזול ביותר ברשת

מחיר קטלוגי: 49.00 ₪
מחיר: 35.00 ₪

לפרטים נוספים ולרכישה ניתן ליצור קשר עם ללי גרשנזון
טלפון: 02-6720650

Powered by w3.css

×Avatar
זכור אותי
שכחת את הסיסמא? הקלידו אימייל ולחצו כאן
הסיסמא תשלח לתיבת הדוא"ל שלך.