לוגו פסיכולוגיה עברית

×Avatar
זכור אותי
טל מימון

טל מימון

טל מימון

עובד סוציאלי קליני עם מומחיות בילדים ונוער

עובד סוציאלי מאומת
מספר רישום בפנקס העו"סים: 29207

אודות טל מימון בקצרה:

טל מימון - עובד סוציאלי קליני (MSW) - מומחיות בילדים ונוער. מעל לעשר שנים אני עובד עם ילדים, בני נוער והוריהם המתמודדים עם קשיי התנהגות וויסות, קשיי הסתגלות וקשב, סרבנות בית ספר, קשיים חברתיים, הפרעות במצב הרוח,...

פניה אל טל מימון

אודות טל מימון

טל מימון - עובד סוציאלי קליני (MSW) - מומחיות בילדים ונוער.

מעל לעשר שנים אני עובד עם ילדים, בני נוער והוריהם המתמודדים עם קשיי התנהגות וויסות, קשיי הסתגלות וקשב, סרבנות בית ספר, קשיים חברתיים, הפרעות במצב הרוח, חרדות ודימוי עצמי נמוך. 

המודל הטיפולי שפיתחתי בעבודתי הקלינית נשען על התבוננות מערכתית על צרכי הילד תוך עבודה ממוקדת עם ההורים והמסגרת החינוכית על מנת להביא לשינוי דפוסי ההתנהגות וחיזוק הסמכות ההורית. אני סבור כי במקרים רבים ניתן לסייע לילד ולמשפחתו באמצעות הדרכה וליווי להורים בתהליך קצר מועד וללא טיפול רגשי ארוך לילד. 

אני משלב בין גישות התנהגותיות פרקטיות לבין התבוננות מעמיקה על הדינמיקה המשפחתית תוך התמקדות בחווית ההורה כדמות סמכות. 

לצד העבודה הקלינית פרטנית, אני גם מלווה מזה כעשור בתי ספר ופנימיות בארץ ובאירופה באמצעות השתלמויות, הרצאות, הדרכות (לצוותים חינוכיים כמו גם להורים) - העוסקות  בתפיסה פרקטית של מושג הסמכות ובסיוע בהתמודדות עם ילדים ובני נוער עם קשיי התנהגות. 

אני מטפל במסגרת קליניקה פרטית בפ"ת (טיפולים פרטניים בילדים ובנוער והדרכות הורים) ובמסגרת המרפאה להדרכת הורים במרכז הרפואי שניידר לרפואת ילדים, מרצה ביחידה לפיתוח מקצועי באוניברסיטת בר אילן, עוסק בהדרכת צוותים חינוכיים ומנהל מקצועי ותפעולי של אשכולות גני תקשורת בעמותת אלו"ט.

מוזמנים לבקר באתר שלי: https://www.talmaimon.co.il/

נייד: 054-2131108

מייל: contact@talmaimon.co.il

 

קישורים לשני מאמרים שפרסמתי באתר פסיכולוגיה עברית ועוסקים בסמכות המורים: 

https://www.hebpsy.net/....asp?id=2702

https://www.hebpsy.net/....asp?id=3809

 

הפרטים המובאים בכרטיס האישי של טל מימון, ובכללם פרטים בדבר התואר האקדמי וההכשרה המקצועית נוסחו על ידי טל מימון ובאחריותו/ה.

מאמרים מאת טל מימון

מורים אמיצים: מהישרדות לשליחות
חיים עומר, טל מימון
הוראה היא המקצוע עם רמת השחיקה הגבוהה ביותר בעולם. אחת הסיבות לכך היא הפגיעה המתמשכת במעמד המורים ובסמכותם. מורים הם יעד לביקורת, הם מבודדים...
מאמרים | 19/5/2019 | 11,201
טל מימון, תרי שטרנברג-זמיר, עידן עמיאל
בשנים האחרונות יותר ויותר מורים מרגישים בודדים ומבודדים בהתמודדותם היומיומית עם בעיות משמעת והתנהגות. המאמר מציג תכנית חדשנית להתמודדות...
מאמרים | 15/12/2011 | 57,449 | 6 תגובות